Pielęgnacja psich łap

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pielęgnacja psich łap

Pielęgnacja psich łap. Jak robić to najlepiej?

Twój psiak ma wrażliwe łapki i zauważyłeś u niego problemy z podrażnieniami opuszek po każdym spacerze? Nierówna powierzchnia i ostre kamienie poraniły łapki Twojego czworonoga i nie wiesz jak w pełni o nie zadbać? Spokojnie, już pomagamy. Letnie spacery w górach czy zimowe przechadzki szczególnie mogą podrażnić łapki Twojego czworonoga. Sól sypana zimą na chodniki i ulice negatywnie wpływa na opuszki łap psa, wysusza je i podrażnia, a ostre górskie kamienie mogą uszkodzić delikatną skórę. Szczególnie zimą należy zadbać o ochronę łap psa, wybierając odpowiedni preparat chroniący z gliceryną czy siarczanem cynku.

Pielęgnacja psich łap - buty czy maści chroniące łapki?

Pielęgnacja psich łap oraz sierści i skóry to podstawa! Polecamy maści chroniące łapy psów, które nawilżają i natłuszczają opuszki. Takie preparaty szczególnie polecane są zimą, aby ochronić łapki psa przed odmrożeniami i podrażnieniami spowodowanymi rozsypaną na chodnikach solą. Preparat można stosować cały rok, ponieważ doskonale pielęgnuje opuszki łap. Środki te odpowiednie są zarówno dla psiaków, jak i naszych miauczących przyjaciół. Polecamy także lecznicze spraye do łap, środki wzmacniające opuszki podeszwowe, warstwę rogową oraz ograniczające rozwój drobnoustrojów. Takie preparaty pozwolą zapobiec powstawaniu podrażnieniom czy zadrapaniom opuszek w przyszłości.

Dla bardziej wrażliwych psiaków polecamy także buty i skarpetki dla psa, które zapobiegają podrażnieniom i zadrapaniom opuszek w trakcie spaceru. Nie każdy piesek lubi chodzić w takich skarpetkach czy butach, ale wystarczy przekonać go przekąskami czy żwaczami wołowymi, a na pewno przekona się do takich spacerów.