KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pielęgnacja psich łap

Aktywne filtry

Pielęgnacja psich łap. Jak robić to najlepiej?

Twój psiak ma wrażliwe łapki i zauważyłeś u niego problemy z podrażnieniami opuszek po każdym spacerze? Nierówna powierzchnia i ostre kamienie poraniły łapki Twojego czworonoga i nie wiesz jak w pełni o nie zadbać? Spokojnie, już pomagamy. Letnie spacery w górach czy zimowe przechadzki szczególnie mogą podrażnić łapki Twojego czworonoga. Sól sypana zimą na chodniki i ulice negatywnie wpływa na opuszki łap psa, wysusza je i podrażnia, a ostre górskie kamienie mogą uszkodzić delikatną skórę. Szczególnie zimą należy zadbać o ochronę łap psa, wybierając odpowiedni preparat chroniący z gliceryną czy siarczanem cynku.

Pielęgnacja psich łap - buty czy maści chroniące łapki?

Pielęgnacja psich łap oraz sierści i skóry to podstawa! Polecamy maści chroniące łapy psów, które nawilżają i natłuszczają opuszki. Takie preparaty szczególnie polecane są zimą, aby ochronić łapki psa przed odmrożeniami i podrażnieniami spowodowanymi rozsypaną na chodnikach solą. Preparat można stosować cały rok, ponieważ doskonale pielęgnuje opuszki łap. Środki te odpowiednie są zarówno dla psiaków, jak i naszych miauczących przyjaciół. Polecamy także lecznicze spraye do łap, środki wzmacniające opuszki podeszwowe, warstwę rogową oraz ograniczające rozwój drobnoustrojów. Takie preparaty pozwolą zapobiec powstawaniu podrażnieniom czy zadrapaniom opuszek w przyszłości.

Dla bardziej wrażliwych psiaków polecamy także buty i skarpetki dla psa, które zapobiegają podrażnieniom i zadrapaniom opuszek w trakcie spaceru. Nie każdy piesek lubi chodzić w takich skarpetkach czy butach, ale wystarczy przekonać go przekąskami czy żwaczami wołowymi, a na pewno przekona się do takich spacerów.

Opinie

5
kaszubowski dnia 2019-10-04 dodał komentarz o tytule: Sprawdzone maści

Zima powoli się do nas zbliża, więc pora wybrać odpowiednie maści chroniące łapy. Mój psiak to delikatny kundelek, więc ochrona jest konieczna. Jak zawsze wybrałam preparaty z Trixie!

5
Marianna dnia 2019-12-23 dodał komentarz o tytule: Sprawdza się!

Maść, którą tutaj kupiłam jest nieoceniona. Pielęgnacja psich łap zimą to naprawdę trudne zadanie, zwłaszcza w przypadku wrażliwych psiaków. Właściwe produkty to podstawa i konieczność.

5
Bartek Nowak dnia 2020-02-28 dodał komentarz o tytule: Kupiłam maść na zimę

Maści ochronne do łap doskonale sprawdzają się zimą. Kupiłam w tym roku, ale zimy nie ma, to i maść się nie sprawdziła

5
łukasz wiśniewski dnia 2020-04-07 dodał komentarz o tytule: Pielęgnacja delikatnych opuszków

Mój pies ma bardzo delikatne opuszki, więc pielęgnowanie psich łap jest dla nas bardzo istotne. Ważne jest też wybranie odpowiednich preparatów. Takie zawsze znajduję w AlleZoo

5
Mikołaj Jaworski dnia 2020-04-15 dodał komentarz o tytule: Dobry krem

Nie wiedziałem, jak ważna jest pielęgnacja psich łap, dopóki mój pies nie miał problemów z opuszkami. Teraz korzystam ze specjalnych kremów, żeby nie powtórzyć tego problemu.