Pielęgnacja psich łap

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pielęgnacja psich łap

Pielęgnacja psich łap. Jak robić to najlepiej?

Twój psiak ma wrażliwe łapki i zauważyłeś u niego problemy z podrażnieniami opuszek po każdym spacerze? Nierówna powierzchnia i ostre kamienie poraniły łapki Twojego czworonoga i nie wiesz jak w pełni o nie zadbać? Spokojnie, już pomagamy. Letnie spacery w górach czy zimowe przechadzki szczególnie mogą podrażnić łapki Twojego czworonoga. Sól sypana zimą na chodniki i ulice negatywnie wpływa na opuszki łap psa, wysusza je i podrażnia, a ostre górskie kamienie mogą uszkodzić delikatną skórę. Szczególnie zimą należy zadbać o ochronę łap psa, wybierając odpowiedni preparat chroniący z gliceryną czy siarczanem cynku.

Pielęgnacja psich łap - buty czy maści chroniące łapki?

Pielęgnacja psich łap oraz sierści i skóry to podstawa! Polecamy maści chroniące łapy psów, które nawilżają i natłuszczają opuszki. Takie preparaty szczególnie polecane są zimą, aby ochronić łapki psa przed odmrożeniami i podrażnieniami spowodowanymi rozsypaną na chodnikach solą. Preparat można stosować cały rok, ponieważ doskonale pielęgnuje opuszki łap. Środki te odpowiednie są zarówno dla psiaków, jak i naszych miauczących przyjaciół. Polecamy także lecznicze spraye do łap, środki wzmacniające opuszki podeszwowe, warstwę rogową oraz ograniczające rozwój drobnoustrojów. Takie preparaty pozwolą zapobiec powstawaniu podrażnieniom czy zadrapaniom opuszek w przyszłości.

Dla bardziej wrażliwych psiaków polecamy także buty i skarpetki dla psa, które zapobiegają podrażnieniom i zadrapaniom opuszek w trakcie spaceru. Nie każdy piesek lubi chodzić w takich skarpetkach czy butach, ale wystarczy przekonać go przekąskami czy żwaczami wołowymi, a na pewno przekona się do takich spacerów.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews Pielęgnacja psich łap
5
kaszubowski dnia 2019-10-04 dodał komentarz o tytule: Sprawdzone maści
Opinia zweryfikowana zakupem

Zima powoli się do nas zbliża, więc pora wybrać odpowiednie maści chroniące łapy. Mój psiak to delikatny kundelek, więc ochrona jest konieczna. Jak zawsze wybrałam preparaty z Trixie!

5
Marianna dnia 2019-12-23 dodał komentarz o tytule: Sprawdza się!
Opinia zweryfikowana zakupem

Maść, którą tutaj kupiłam jest nieoceniona. Pielęgnacja psich łap zimą to naprawdę trudne zadanie, zwłaszcza w przypadku wrażliwych psiaków. Właściwe produkty to podstawa i konieczność.

5
Bartek Nowak dnia 2020-02-28 dodał komentarz o tytule: Kupiłam maść na zimę
Opinia zweryfikowana zakupem

Maści ochronne do łap doskonale sprawdzają się zimą. Kupiłam w tym roku, ale zimy nie ma, to i maść się nie sprawdziła

5
łukasz wiśniewski dnia 2020-04-07 dodał komentarz o tytule: Pielęgnacja delikatnych opuszków
Opinia zweryfikowana zakupem

Mój pies ma bardzo delikatne opuszki, więc pielęgnowanie psich łap jest dla nas bardzo istotne. Ważne jest też wybranie odpowiednich preparatów. Takie zawsze znajduję w AlleZoo

5
Mikołaj Jaworski dnia 2020-04-15 dodał komentarz o tytule: Dobry krem
Opinia zweryfikowana zakupem

Nie wiedziałem, jak ważna jest pielęgnacja psich łap, dopóki mój pies nie miał problemów z opuszkami. Teraz korzystam ze specjalnych kremów, żeby nie powtórzyć tego problemu.