KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla ryb morskich

Aktywne filtry

Pokarm dla ryb morskich

Starannie wyselekcjonowany pokarm dla ryb morskich jest gwarancją ich zdrowia oraz prawidłowego rozwoju. Warto mieć świadomość, że karmienie tego gatunku ryb wymaga sporej wiedzy oraz specjalistycznych produktów. Nieprawidłowe odżywianie może doprowadzić do chorób, a także infekcji układu trawiennego. Istotnym jest, aby podawać im pożywienie, które spełnia określone normy. W jego składzie znajdują się głównie surowce pochodzenia morskiego, czyli takie, które są naturalne dla ryb morskich, skorupiaków oraz bezkręgowców. Tylko taki pokarm zapewni im bezproblemowe funkcjonowanie. Warto dodać, że oferowane karmy relatywnie szybko miękną pod wodą, co przyczynie się większej ich akceptacji przez ryby.

Jak karmić ryby morskie?

Często zdarza się tak, że ryby morskie wyłowione z naturalnego środowiska, nie akceptują sztucznego pokarmu podawanego im w akwarium. Istotnym jest, aby zapewnić im pożywienie, które posiada w swoim składzie znane im składniki. Zwiększa to szanse na to, że ryby zaaklimatyzują się w nowym miejscu. Niektóre gatunki morskie preferują pożywienie żywe, więc warto podawać je szczególnie na początku. Tyczy się to zwykle drapieżników, które mają charakter łowców. Oczywiście ryby morskie nie są wyłącznie mięsożercami. Istnieją odmiany, które lubują się w pożywieniu suchym. Niezależnie od tego, jaką odmianę się hoduje, warto zaopatrzyć się w profesjonalny granulat, który bezproblemowo można rozsypać na powierzchni wody. Sprawdzi się on zarówno w przypadku gatunków żarłocznych (zwykle, jako dodatek), a także nieśmiałych (jako podstawa karmienia).

O czym pamiętać dobierając pokarm dla ryb morskich?

Nawet najlepsza karma dedykowana rybom morskim może zaszkodzić, jeśli podawana jest w nadmiarze. Odpowiedzialny hodowca powinien doskonale wiedzieć, jakie ilości pożywienia są wskazane dla danego gatunku. Przekarmianie również może doprowadzić do licznych chorób, a nawet śmierci. Porcje powinny być odpowiednio dobrane do wielkości oraz odmiany ryby.

Należy także zaznaczyć, że hodując kilka ryb morskich powinno się zadbać o to, aby pokarm był na tyle długo w akwarium, aby każda mogła się najeść. Oczywiście nie zaleca się tego, aby spore ilości niezjedzonego pokarmu zalegały w wodzie. Jest to dodatkowe zanieczyszczenie, które burzy mikroklimat. Najlepszym rozwiązaniem jest podawanie mniejszych porcji, ale częściej. Jednorazowe wsypanie kilku porcji z pewnością się nie sprawdzi, a może przynieść wiele szkód.

Pokarm w formie granulatu jest bezproblemowy w podawaniu. Zwykle już po kilku chwilach nasiąka wodą oraz opada na dno. W przypadku, gdy ryba jest przeniesiona z naturalnego morskiego środowiska do akwarium, priorytetem jest zniwelowanie jej stresu. Zazwyczaj jest ona bardzo płochliwa oraz niechętna do jedzenia. Podanie jej zwykłego pokarmu dla ryb jest ogromnym błędem, gdyż z pewnością go nie zaakceptuje. Granulat złożony z wysokojakościowych składników (m.in. lecytyna 15 000 mg, glony, drożdże, oleje, tłuszcze, białko, witaminy) sprawia, że ryby szybciej się oswajają oraz przyzwyczajają do nowych warunków życia.

Opinie

5
Szymon99 dnia 2019-12-16 dodał komentarz o tytule: Kupuję tutaj pokarm!

Jeżeli chodzi o pokarm dla ryb morskich, to zawsze kupuję tutaj. Inne pokarmy nie wchodzą w grę, ryby morskie jedzą inaczej niż słodkowodne - przekonałem się o tym w ostatniej chwili.

5
Aneta dnia 2020-06-24 dodał komentarz o tytule: Dobrze, że jest w czym przebierać

Ku mojemu zaskoczeniu na Allezoo znalazłam także pokarmy dla ryb morskich. Dobrze, że jest sklep internetowy, który ma taką bogatą ofertę, bo zawsze to można skompletować większe zamówienie.

5
Paweł dnia 2020-07-03 dodał komentarz o tytule: Dla mnie sklep jak znalazł

Pokarm dla ryb morskich kupiony w tym sklepie jest dobrej jakości, opakowanie też dość ekonomiczne, więc nie mam na co narzekać. Kontakt ze sprzedającym na plus, także polecam :)

5
Iwona Złota dnia 2020-07-14 dodał komentarz o tytule: Nie tak łatwo znaleźć

Nie tak łatwo znaleźć suchy pokarm dla ryb morskich. Ten, który macie w ofercie kupuję od dawna, więc trafiłem idealnie.

5
Kacper dnia 2020-07-22 dodał komentarz o tytule: Bardzo dobry skład

Karma dla ryb morskich, jaką znalazłem w AlleZoo ma świetny skład, więc już wiem, dlaczego tak wiele osób decyduje się na jej zakup :) Jedzie do mnie właśnie większa paczka i sam jestem ciekaw jak zareagują ryby.