Obcinaczki do pazurów dla kota

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Obcinaczki do pazurów dla kota

Obcinaczki do pazurów dla kota. Niezbędnik w każdym kocim domu!

Jeśli Twój mruczek niszczy i drapie meble, a pazurki ma tak ostre, że bez problemu może ciąć szkło, to odpowiednie obcinaczki do pazurów dla kota są u Ciebie niezbędne. Odpowiednie obcinaczki pozwolą delikatnie podciąć kocie pazury, co może Ci ochronić ulubione kanapy czy fotele.

Koty nie drapią Twoich mebli ze złości. Robią to, aby spiłować pazury. Kociaki żyjące na wolności, piłują swoje pazury w naturalny sposób, np. drapiąc drzewa. Jeśli nie zapewnisz swojemu kotu odpowiedniego drapaka, który pozwoli mu skrócić pazury, to mruczek poradzi sobie sam. Nie dziw się, że pomogą mu w tym Twoje nowe meble.

Koty nie zawsze przepadają za obcinaniem pazurów

Najlepiej przyzwyczaić kota do obcinania pazurów już od małego, ponieważ wtedy zabieg jest dla niego o wiele łatwiejszy. Warto sprawić, aby kot kojarzył obcinanie pazurów z czymś przyjemnym, dlatego przed zabiegiem głaskaj go, przekonaj zabawką czy ulubioną przekąską. Pierwsze obcinanie pazurków najlepiej wykonuj z osobą towarzyszącą. Przy pierwszym obcinaniu, kociak może się kręcić i wiercić, dlatego samodzielne obcinanie może stać się trudne. Jeśli kot przyzwyczai się do zabiegu, to jego wykonywanie będzie o wiele łatwiejsze i szybsze.

Jak szybko obcinać pazury Twojemu kotu?

Pamiętaj, żeby nigdy nie używać do obcinania kocich pazurów ludzkich obcinaczek czy cążków. Koty mają o wiele twardsze pazurki od naszych, dlatego do ich obcinania należy używać dopasowanych do tego, dedykowanych gadżetów. Obcinając kocie pazury, podcinaj tylko ich koniec tak, aby nie uszkodzić tzw. miazgi twórczej. Uszkodzenie miazgi może powodować krwawienie i ból u kota, ponieważ jest ona bardzo unerwiona. Obcinaczki do pazurów dla kota dostępne w sklepach zoologicznych tworzone są tak, aby uniemożliwić zbyt głębokie podcinanie kocich pazurów.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews Obcinaczki do pazurów dla kota
5
Anna dnia 2019-09-27 dodał komentarz o tytule: Wybrałam obcinaczki!
Opinia zweryfikowana zakupem

Szykowałam wyprawkę dla kociaka, więc kupiłam również obcinaczki do pazurów dla kota. Zwykłe obcinaczki nie są tak wyprofilowane i kocie pazurki się strzępią.

5
igor.k dnia 2020-03-03 dodał komentarz o tytule: Kupiłem cążki
Opinia zweryfikowana zakupem

Nowe cążki do obcinania pazurów u kota naprawdę dają radę. Pracuje mi się z nimi naprawdę dobrze, samo obcinanie nie sprawia mi żadnych problemów, a robiłem to dopiero kilka razy w życiu.

5
Kondziu dnia 2020-03-24 dodał komentarz o tytule: Dobre obcinaczki
Opinia zweryfikowana zakupem

Te obcinaczki dla kota są naprawdę dobre. Pazury Wojtusia zawsze sprawiały mi problemy i myślałam, że tak po prostu musi być, nie pomyślałam nawet, że to wina złego sprzętu. Odkąd mam obcinaczki z Allezoo, obcinanie pazurów nie jest już taką udręką.

5
kochan dnia 2020-03-30 dodał komentarz o tytule: Najlepsze obcinacze
Opinia zweryfikowana zakupem

W końcu udało mu się kupić skuteczny obcinacz do pazurów dla kota. Szkoda tylko, że tak późno trafiłam na ten sklep, bo macie tutaj dosłownie wszystko!

5
Bartłomiej dnia 2020-04-01 dodał komentarz o tytule: Niezawodne cążki
Opinia zweryfikowana zakupem

Cążki do pazurów dla kota od Allezoo są po prostu genialne. Przycinanie pazurów nie sprawia mi już żadnych problemów, wystarczyło trochę wprawy i gotowe :)