KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Wyściółki do klatek

No products available yet

Stay tuned! More products will be shown here as they are added.

Wyściółki do klatek

Choć wydawać by się mogło inaczej, to jednak gryzonie potrzebują dość szczególnej opieki i specjalnych przedmiotów, pożywienia, klatek oraz wielu innych akcesoriów, o których często wcześniej nie mamy pojęcia. Jednym z takich akcesoriów są wyściółki do klatek, których w żadnym wypadku nie możemy mylić z podściółkami.

Czym są wyściółki do klatek?

Wyściółki do klatek to elementy miękkie, z których nasz mały pupil może zbudować sobie przytulne gniazdko. Można je przyrównać do łóżka w naszym pokoju - nasze zwierzątko też lubi mieć ciepły materiał, w który może się zawinąć w swoim domku. Szczególnie takie wyściółki polecane są dla gryzoni mniej aktywnych, które dużą część doby spędzają na spaniu, np. dla chomików czy królików. Warto jednak wspomnieć, że w zasadzie taka kołderka jako wyściółka przyda się każdemu gryzoniowi, także tym bardziej aktywnym jak np. koszatniczkom.

Z czego składa się taka wyściółka do klatki? Otóż standardowo są to grubsze włókna bawełniane, przebadane tak, aby nie posiadały żadnych szkodliwych dla zwierzątek barwników czy też alergenów. Nie mogą też mieć zbyt cienkich włókien, które drażniłyby zwierzaka.Taka wyściółka najczęściej kosztuje w granicach 10 zł, lecz starcza na bardzo długo. Wyglądem przypomina trochę watę - dajemy jej trochę zwierzaczkowi do domku, a on już sam sobie ją rwie na kawałki i układa wedle własnego upodobania.

Dlaczego zamiast wyściółki do klatek nie można dać kocyka?

Czasem właściciele gryzoni dają im fragmenty jakiegoś materiału, chusteczki i inne tego typu rzeczy, aby zwierzątko mogło sobie stworzyć przytulne gniazdko. Jednak warto zauważyć, że te rzeczy nie są przystosowane dla gryzoni - mogą je drażnić, uczulać, czy inaczej im szkodzić. Zdecydowanie zatem lepiej zainwestować w taką specjalną kołderkę, tym bardziej, że nie jest to drogi zakup.

Podściółka a wyściółka - jaka jest różnica?

Warto jeszcze wspomnieć o wyściółkach. Co to jest? Otóż tu właśnie zaliczamy każdą rzecz, którą kładziemy na dół klatki. A zatem w tej grupie znajdą się trociny, sianko, granulat drewniany, podściółka z papieru, z konopi, lniana, zrębki czy czysty podkład w postaci np. miękkiego koca.

Należy jednak tutaj stanowczo podkreślić, że wspomniane wcześniej wyściółki nie są uniwersalne dla każdego rodzaju gryzoni. Trzeba zatem sprawdzić dokładnie, które podłoże będzie najlepsze dla naszego zwierzaka. Jeśli zaś kilka możemy spokojnie zastosować, dobrze jest je wypróbować i zobaczyć, które najbardziej odpowiada naszemu gryzoniowi.

Akcesoria dodatkowe w klatce

Pamiętajmy także, że jako właściciele zwierzątka jesteśmy także zobowiązani zapewnić mu również inne akcesoria. Wśród nich na pewno wymienić można domek - to miejsce, w którym gryzoń śpi, odpoczywa i chowa się, czując się tam bezpiecznie. Ponadto warto zainwestować także w kołowrotki, patyczki, tunele czy przeróżne inne zabawki, dzięki którym gryzoń nie będzie się nudził, kiedy nas nie będzie w domu. Pamiętajmy jednakże, aby wszystkie akcesoria dostosować do gatunku gryzonia, jaki posiadamy.

Opinie

5
Elka dnia 2020-03-20 dodał komentarz o tytule: Dobry wybór

Zdecydowałem się na wyściółki do klatek inne niż te z drewna. Muszę przyznać, że sprawdzają się lepiej. Chomik na początku był sceptyczny, ale szybko się przyzwyczaił.

5
Sylwester dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Dla mnie pellet wygrywa

Przerobiłem już dużo rodzajów ściółki dla gryzoni, ale u nas pellet sprawdza się najlepiej. Super chłonie wilgoć, nie rozwala się pod gryzoniowymi stopkami, nie wydziela brzydkiego zapachu w połączeniu z moczem.

5
paula dnia 2020-06-12 dodał komentarz o tytule: Jest w czym wybierać

Bardzo dobra podściółka dla gryzoni. Ja wybrałem tę pierwszą podściółkę, bo u mnie sprawdza się najlepiej!

5
Aleksandra dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Dostosowanie podłoża do zwierzęcia

Każde podłoże do klatki gryzoni powinno być dostosowane do danego zwierzęcia. Wiem, że szczury mają wrażliwe drogi oddechowe, więc w tym przypadku zdecydowaliśmy się na pellet a nie trociny.

5
jan_k dnia 2020-06-17 dodał komentarz o tytule: Dobra ściółka

U mnie ta biała ściółka dla gryzoni sprawdziła się najlepiej! Bardzo polecam, bo warto ją wypróbować w klatce.