Higiena oczu psa

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Higiena oczu psa

Higiena oczu psa to podstawa pielęgnacji!

Higiena oczu psa to żaden problem dla właściciela czworonoga, ponieważ, aby w pełni o nią zadbać, wystarczy odpowiedni preparat do czyszczenia oczu oraz płatki kosmetyczne, które znajdziesz w każdej drogerii. Wystarczy nawilżyć wacik preparatem i przetrzeć zamknięte oko psa od zewnętrznego kącika, w kierunku nosa. Takie usuwanie zanieczyszczeń jest najbezpieczniejsze dla psich oczu. Preparat rozpuści zalegające nieczystości w kącikach oczu oraz usunie je. Czynność należy powtarzać aż do całkowitego usunięcia zaschniętej wydzieliny. Należy pamiętać, że lepiej nie oczyszczać oczu psa na sucho, ponieważ może to grozić wyrwaniem sierści wokół narządu wzroku. Do oczyszczenia psich oczu nigdy nie należy korzystać z waty, ponieważ strzępki materiału mogą dostać się do oka.

Higiena oczu psa. Jakie preparaty stosować?

W naszej ofercie znajdziesz płyny do przemywania oczu oraz preparaty do ich czyszczenia. Należy odróżnić preparaty do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Preparaty do przemywania często nie nadają się do aplikacji wprost na narząd wzroku psa. Preparaty i lotiony łagodzą podrażnienia oraz zapobiegają pojawianiu się infekcji, szczególnie często pojawiających się u szczeniąt i kociąt. Pomagają w regularnym oczyszczeniu oka, spojówek i powiek. Mają działanie łagodzące i kojące. Warto wybierać także preparaty zawierające składniki natłuszczające i nawilżające, zapobiegające wysuszeniu skóry zwierzęcia. Psom długowłosym przydadzą się także specjalne nożyczki z zaokrąglonymi końcami do obcinania wystającej grzywki.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews Higiena oczu psa
5
Łukasz dnia 2019-09-26 dodał komentarz o tytule: Kupiłem płyn do oczu
Opinia zweryfikowana zakupem

Doskonale wiem, jak ważna jest higiena oczu psów, bo psiak mojego kolegi miał poważne problemy przez podrażnienie oka. Taki płyn do oczu po prostu warto mieć w swoim domu, żeby pies zawsze był bezpieczny.