Przysmaki dla gryzoni

Aktywne filtry

Każde zwierzę potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania oraz zdrowego rozwoju zróżnicowanej i zbilansowanej diety, bogatej w odpowiednie dla niego składniki odżywcze. O ile dobór należytych posiłków dla psa lub kota wydaje się prosty, problemem może okazać się żywienie gryzoni dla osób niemających z nimi wcześniej styczności. Chomiki i myszki są bowiem dość wymagającymi pod tym względem zwierzętami, w których diecie nie liczy się tylko jakość pokarmów, lecz także ich ilość.

Produkty przeznaczone dla gryzoni, które znajdują się w naszej ofercie, zostały skomponowane zgodnie z wszelkimi wytycznymi odnośnie do żywienia tych niewielkich zwierząt. Są to więc przede wszystkim pokarmy suche - prażone lub suszone - wykonane z naturalnych ziaren i warzyw. W ich składzie nie występują znaczne ilości konserwantów oraz innych sztucznych wspomagaczy, dlatego są w pełni bezpieczne dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Przekąski mają one różną postać: zarówno granulatów, wanien lub drobnych snacków, jak i dla przykładu kostek, które znajdują się w kołowrotku (tak jak sól dla gryzoni z uchwytem).

Przysmaki dla gryzoni

Jako, że chomiki są małymi zwierzętami, to świetne w ich przypadku są posiłki podane w formie niewielkich granulek, które mogą wziąć w łapki i schrupać. Dlatego też znajdujące się w naszej ofercie snacki w większości mają formę dropsów albo pałeczek. W ramach urozmaicenia zwierzątku można podać również wyjątkowe przysmaki przypominające w swojej formie burgery lub warzywne rożki, które w swojej formie łudząco przypominają posiłki jego właściciela.

Przysmaki dostarczające zabawy

Szczególnym typem przysmaków dla gryzoni są snaki podane w bardziej skomplikowanych formach, które wymagają nie tylko ich chwycenia, ale również wspięcia się na konstrukcję. Świetnie sprawdzają się w tej roli prażone kolby ziaren, kostki wapienne lub kostki soli na kołku. Nie tylko dostarczają one zwierzątku odpowiednich wartości odżywczych, ale także zapewniają mu dodatkową porcję ruchu, a tym samym dobrą zabawę i wiele frajdy, jaka rozładowuje napięcie związane z przebywaniem w klatce.

Dodatki dla gryzoni

Niezwykle ważna w przypadku gryzoni, oprócz pożywienia, jest także wyściółka jego klatki. Zapewnia ona mu bowiem odpowiednią ilość ciepła, a tym samym poczucie bezpieczeństwa, a ponadto służy do toalety i zabawy. Dlatego odpowiednio dobrane siano z licznych propozycji mieszczących się w naszej ofercie, to kluczowy element wyposażenia klatki.

Jakie przysmaki dla gryzoni wybierać?

Najlepszym pokarmem dla gryzoni są naturalne, nieprzetworzone produkty. Zbyt duża ilość niezdrowych utleniaczy oraz wspomagaczy szkodzi bowiem ich układom trawiennym. Z tego powodu nic nie stoi na przeszkodzie, aby podawać gryzoniom naturalne produkty takie jak rodzynki, orzeszki ziemne lub bogate w białko kawałki gotowanego kurczaka czy koniki polne lub świerszcze. Należy jednak kupować je w sklepach zoologicznych, ponieważ słodkie przekąski oraz mięso muszą być przebadane i poddane specjalistycznej obróbce, by mieć pewność, że nie zaszkodzą one zdrowiu gryzonia.

Jak oswoić chomika za pomocą przysmaków?

Gryzoń trafiający do nowego miejsca czuje się niepewnie oraz jest zestresowany, co wynika z nowej dla niego sytuacji, w której trudno mu się odnaleźć. Dlatego, podobnie jak psa czy kota, należy go oswoić. Najprzyjemniejszym, a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na zapoznanie chomika z nowym środowiskiem będzie podawanie mu zdrowych i smacznych przekąsek. Jeśli dostanie je bezpośrednio z ręki, zwierzątko skojarzy zapach skóry właściciela z jedzeniem, dzięki czemu powiąże je z uczuciem bezpieczeństwa.

Opinie

5
wera dnia 2019-11-25 dodał komentarz o tytule: Duży wybór przysmaków

Bardzo duży wybór! Przysmaki dla chomika, które wybrałam, bardzo mu zasmakowały, więc na pewno wrócę po więcej!

5
Marta dnia 2020-01-30 dodał komentarz o tytule: Świetny skład

Przeczytałam etykietę i z czystym sumieniem kupuje ten przysmak dla chomika. Podaję go swoim pupilom codziennie i żaden nie ma problemów z niestrawnością.

5
pola_854 dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Zwierzak zadowolony

Nie wiedziałam w jaki sposób zachęcić mojego małego gryzonia do wyjścia z klatki. Przysmak chomika to było to! Suszone warzywa, owoce i ziarna ostatecznie przekonały go o tym, że życie poza klatka też może być interesujące.

5
Mikołowski dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Dobry wybór

Ogromny wybór, jeśli chodzi o przysmaki chomika. Kupiłem już kilka przysmaków dla mojego chomika i każde mu smakowały.

5
Szymek dnia 2020-06-17 dodał komentarz o tytule: Kupuję przysmaki Nestor

Kupuję przysmaki dla chomików z Nestora od lat, bo moim chomikom zawsze smakują. Dorzucam kilka przysmaków do pokarmu.