KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla gupików

Aktywne filtry

TETRA Guppy

TETRA Guppy

4,49 zł
Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni

Gupiki, zadbaj o ich dietę.

Gupiki, to najpopularniejsze ryby akwariowe, które należą do rodziny ryb żyworodnych. Swoją popularność rybki te zawdzięczają niewielkim wymaganiom odnośnie warunków hodowli. Wystarczy nieduże akwarium, aby swobodnie móc hodować ten gatunek rybek akwariowych. Ciekawym może być również dla obserwatorów sposób rozmnażania się ryb i obserwacja porodu małych gupików.

Czy gupik jest "głupi "i zje wszystko? :)

Wśród warunków hodowlanych związanych z gupikami można się przyjrzeć sposobowi karmienia tych mało wymagających rybek. Często można usłyszeć, że gupik zadowoli się każdym pokarmem. I jest w tym wiele prawdy, iż gupik zje praktycznie każde pożywienie, które zmieści się w jego układzie pokarmowym, które jest w stanie połknąć.

Gupikom bardzo często wystarczy nieco większa ilość glonu w akwarium, aby mogły one przetrwać okres urlopowy swojego właściciela, gdyż glony stanowią jeden z podstawowych pokarmów tych rybek. Zwykle amatorzy akwarystyki karmią gupiki ogólnodostępnymi uniwersalnymi pokarmami dla ryb akwariowych.

Są to przeważnie pokarmy płatkowe, w tym płatkowe z zawartością glonów, często też gupikom podaje się suszoną rozwielitkę, którą niektórzy uważają za przysmak tych rybek. Gupiki nie pogardzą również pokarmami w formie granulek lub pokarmami w formie tabletek. Uniwersalne pokarmy bez wątpienia wystarczą gupikom. Nie bez znaczenia jest podawanie obok pokarmów suchych również serwowanie gupikom pokarmów żywych lub mrożonych.

Żywy plankton, żywe lub mrożone larwy ochotki lub żywy rurecznik, to pokarmy, którymi w zasadzie żaden gupik nie pogardzi i z przyjemnością przekąsi. Żywy pokarm powinien stanowić jeden z typów pożywienia tych kolorowych ryb i stanowić urozmaicenie codziennej diety.

Pokarm Guppy - czyli pokarm dedykowany gupikom

Wśród amatorów hodowli gupików popularnymi stają się obok pokarmów żywych i suchych pokarmów uniwersalnych, również pokarmy przeznaczone specjalnie dla tego gatunku rybek.

Pokarmy, które przygotowywane są przez specjalistów zajmujących się nie tylko produkcją pokarmów, ale badaniem ich składów i dostosowywaniem ich do potrzeb danego gatunków rybek sprawiają, że hodowcy mogą uzyskiwać lepsze efekty w postaci silniejszych, bardziej odpornych i kolorowych rybek.

Wielu producentów pokarmów dla pawich oczek podkreśla fakt, iż zastosowanie pożywienia wyprodukowanego specjalnie dla tego gatunku ryb sprawi, że ryby będą znacznie lepiej wybarwione oraz bardziej odporne. Niejednokrotnie bywa także podkreślany fakt, iż zastosowane składniki tych pokarmów będą miały pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego gupików.

Jak wyhodować piękne Pawie Oczka?

Warto zdecydować się na pokarmy przeznaczone specjalnie dla gupików, aby móc podziwiać w swoim akwarium ryby lepiej wybarwione i przede wszystkim ryby silne i zdrowe, co bardzo mocno podkreślają producenci pokarmów dla pawich oczek. Pokarmy dla tego gatunku rybek akwariowych można nabywać w różnych wariantach, gdyż pojawiają się one zarówno w formie tabletek, płatków i granulek. Pamiętać należy, że pokarmy te uwzględniają również sferę akwarium, w której najczęściej przebywają pawie oczka.

Stawiając na pokarm dla gupików, produkowany specjalnie dla tego gatunku, stawiasz na zdrowe, silne i pięknie wybarwione ryby, stawiasz na akwarium, które może być twoją dumą.

Opinie

5
Sara98 dnia 2019-10-31 dodał komentarz o tytule: Kupiłam jedzenie dla rybek!

Zdecydowałam się kupować pokarm dla gupików właśnie tutaj, bo karmy dla innych zwierzaków domowych sprawdzały się znakomicie. Mam nadzieję, że rybki też będą zadowolone!

5
kamil dnia 2020-01-31 dodał komentarz o tytule: Strzał w 10!

Pokarmy dla gupików, które tutaj kupiłem wyraźnie zasmakowały rybkom. Kiedy przychodzi pora karmienia, wszystkie są bardzo podekscytowane!

5
Agnieszka Połom dnia 2020-05-05 dodał komentarz o tytule: Dobra karma

Kupiona przeze mnie karma dla gupików jest bardzo dobrej jakości, a do tego jest wydajna. Nie opada tak na dno, jak ta poprzednia, którą kupowałam. Nie wiem, od czego to zależy.

5
Sławek dnia 2020-05-19 dodał komentarz o tytule: Wysoka jakość

Wysokiej jakości karmy dla gupików, znane mi firmy, duża oferta i szybka dostawa. Wszystko jak najbardziej na plus. Kupiłem od razu więcej, żeby nie przepłacać za wysyłkę :)

5
Iza dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Duży wybór pokarmu

Kupiłam u Was jedzenie dla gupików. Wybrałam od razu kilka opakowań różnej karmy, żeby sprawdzić, która sprawdzi się najlepiej!