KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla dużych ryb

Aktywne filtry

Tropical GAMMARUS

Tropical GAMMARUS

4,29 zł

(4,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h

Jak wybrać odpowiedni pokarm dla dużych ryb?

Wybierając pokarm dla dużych ryb, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wymagania stworzeń, które zamieszkują nasze akwarium. Po pierwsze, należy zapoznać się z potrzebami żywieniowymi każdego gatunku. Większość ryb, które są dostępne w sprzedaży to gatunki wszystkożerne, dlatego ich dieta opiera się zarówno na składnikach pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Inną grupą ryb są gatunki roślinożerne; trzecią grupę stanowią natomiast gatunki mięsożerne. Każda z grup ma zindywidualizowane potrzeby, jeśli chodzi o żywienie i rodzaj pokarmu, którego potrzebuje, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na składniki produktów, które wybieramy. Warto przeczytać dokładnie wszelkie informacje, które można znaleźć na etykietach pokarmów i sprawdzić, czy dany produkt to pokarm wieloskładnikowy, odpowiedni dla wszystkożernych ryb, wysokobiałkowy, stworzony z myślą o rybach mięsożernych oraz wszystkożernych, czy może produkt zawiera wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, które są odpowiednie dla ryb roślinożernych i wszystkożernych, nie będą natomiast tolerowane przez gatunki mięsożerne.

Forma pokarmu

Równie ważna jest forma pokarmu, jaką wybierzemy. W tym wypadku powinniśmy wziąć pod uwagę sposób żerowania ryb, które zamieszkują nasze akwarium, a także ich gabaryty. Należy pamiętać, iż ryby są związane z różnymi strefami - niektóre gatunki żyją wyłącznie wśród roślinności, podczas gdy inne wolą przebywać w okolicy dna; jeszcze inne rodzaje ryb żerują tuż pod powierzchnią wody lub też w toni wodnej. Wiedza na temat strefy, jaką w naturalnym środowisku zamieszkują gatunki, których przedstawiciele znajdują się w naszym akwarium jest cenną wskazówką ułatwiającą wybór najodpowiedniejszej formy pokarmu. Dzięki dostępności pokarmów w różnej postaci można dobrać produkt odpowiedni zarówno pod względem wielkości cząstek pokarmu, jak i miejsca czy sposobu jego pobierania.

Pokarm w formie płatków

Jedną z najbardziej uniwersalnych form pokarmu dla dużych ryb są płatki. Tego rodzaju produkt będzie odpowiedni dla przedstawicieli gatunków, które żerują we wszystkich strefach akwarium. Płatki w kontakcie z wodą najpierw unoszą się na jej powierzchni, po czym zaczynają powoli opadać, rozpływając się po całym akwarium. Daje to możliwość żerowania zarówno bardziej, jak i mniej żywiołowym osobnikom. Również ryby znajdujące się na różnych pozycjach w hierarchii mają szansę znaleźć pożywienie. Płatki w oryginalnej formie są idealne dla dużych ryb - jeżeli w naszym akwarium mieszkają jednak ryby różnej wielkości, płatki można również pokruszyć, dzięki czemu kawałki pokarmu będą mniejsze.

Granulat dla dużych ryb

Pokarm w formie granulatu zazwyczaj chłonie wodę powoli, dzięki czemu charakteryzuje go bardzo wysoka hydrostabilność oraz ograniczone uwalnianie składników pokarmowych do wody. Granulat będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku ryb żerujących w toni wodnej oraz na dnie akwarium. Można znaleźć także granulaty o nieregularnej powierzchni, które miękną szybciej - ta forma pokarmu została stworzona specjalnie z myślą o rybach, które zazwyczaj niechętnie przyjmują granulaty.

Pokarmy mikronizowane

Tego rodzaju produkty są przeznaczone do karmienia narybku. Pokarmy mikronizowane można stosować zazwyczaj już od momentu rozpoczęcia żerowania przez młode ryby.

Opinie

5
Kaśka dnia 2019-11-29 dodał komentarz o tytule: Mam i jestem zadowolona

Pokarm dla dużych ryb, który kupuję w tym sklepie to najlepszy produkt jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Zawsze jestem zadowolona z zakupów w AlleZoo, a to już ponad rok, odkąd tutaj trafiłam!

5
Malwina dnia 2020-03-16 dodał komentarz o tytule: Opłaca się kupować u Was

W Waszej ofercie znalazłam pokarmy dla dużych ryb akwariowych taniej niż w moim sklepie zoologicznym. Wzięłam od razu większą ilość, bo naprawdę się opłaca

5
Krystian dnia 2020-03-20 dodał komentarz o tytule: Duży wybór

Jeśli chodzi o pokarmy dla dużych ryb, to AlleZoo przoduje. Kupuję tu też inne rzeczy dla moich rybek, ale pokarmów macie chyba najwięcej

5
Katarzyna dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Według mnie warto kupić większe opakowanie

Pokarmy dla dużych rybek, jakie zazwyczaj znajdowałam w sklepach internetowych były pakowane w postaci małych gramatur i totalnie mi się to nie opłacało. W AlleZoo mam zupełnie odwrotnie - większe opakowania i stosunkowo dobra cena :)

5
Zuzanna Tomczak dnia 2020-06-17 dodał komentarz o tytule: Wszystko ok

Znalazłam u Was dobry pokarm dla dużych ryb akwariowych. Jest w czym wybierać, więc rybki nie będę głodne.