KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla dużych ryb

Aktywne filtry

Tropical GAMMARUS

Tropical GAMMARUS

4,29 zł

(4,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie

Jak wybrać odpowiedni pokarm dla dużych ryb?

Wybierając pokarm dla dużych ryb, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wymagania stworzeń, które zamieszkują nasze akwarium. Po pierwsze, należy zapoznać się z potrzebami żywieniowymi każdego gatunku. Większość ryb, które są dostępne w sprzedaży to gatunki wszystkożerne, dlatego ich dieta opiera się zarówno na składnikach pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Inną grupą ryb są gatunki roślinożerne; trzecią grupę stanowią natomiast gatunki mięsożerne. Każda z grup ma zindywidualizowane potrzeby, jeśli chodzi o żywienie i rodzaj pokarmu, którego potrzebuje, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na składniki produktów, które wybieramy. Warto przeczytać dokładnie wszelkie informacje, które można znaleźć na etykietach pokarmów i sprawdzić, czy dany produkt to pokarm wieloskładnikowy, odpowiedni dla wszystkożernych ryb, wysokobiałkowy, stworzony z myślą o rybach mięsożernych oraz wszystkożernych, czy może produkt zawiera wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, które są odpowiednie dla ryb roślinożernych i wszystkożernych, nie będą natomiast tolerowane przez gatunki mięsożerne.

Forma pokarmu

Równie ważna jest forma pokarmu, jaką wybierzemy. W tym wypadku powinniśmy wziąć pod uwagę sposób żerowania ryb, które zamieszkują nasze akwarium, a także ich gabaryty. Należy pamiętać, iż ryby są związane z różnymi strefami - niektóre gatunki żyją wyłącznie wśród roślinności, podczas gdy inne wolą przebywać w okolicy dna; jeszcze inne rodzaje ryb żerują tuż pod powierzchnią wody lub też w toni wodnej. Wiedza na temat strefy, jaką w naturalnym środowisku zamieszkują gatunki, których przedstawiciele znajdują się w naszym akwarium jest cenną wskazówką ułatwiającą wybór najodpowiedniejszej formy pokarmu. Dzięki dostępności pokarmów w różnej postaci można dobrać produkt odpowiedni zarówno pod względem wielkości cząstek pokarmu, jak i miejsca czy sposobu jego pobierania.

Pokarm w formie płatków

Jedną z najbardziej uniwersalnych form pokarmu dla dużych ryb są płatki. Tego rodzaju produkt będzie odpowiedni dla przedstawicieli gatunków, które żerują we wszystkich strefach akwarium. Płatki w kontakcie z wodą najpierw unoszą się na jej powierzchni, po czym zaczynają powoli opadać, rozpływając się po całym akwarium. Daje to możliwość żerowania zarówno bardziej, jak i mniej żywiołowym osobnikom. Również ryby znajdujące się na różnych pozycjach w hierarchii mają szansę znaleźć pożywienie. Płatki w oryginalnej formie są idealne dla dużych ryb - jeżeli w naszym akwarium mieszkają jednak ryby różnej wielkości, płatki można również pokruszyć, dzięki czemu kawałki pokarmu będą mniejsze.

Granulat dla dużych ryb

Pokarm w formie granulatu zazwyczaj chłonie wodę powoli, dzięki czemu charakteryzuje go bardzo wysoka hydrostabilność oraz ograniczone uwalnianie składników pokarmowych do wody. Granulat będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku ryb żerujących w toni wodnej oraz na dnie akwarium. Można znaleźć także granulaty o nieregularnej powierzchni, które miękną szybciej - ta forma pokarmu została stworzona specjalnie z myślą o rybach, które zazwyczaj niechętnie przyjmują granulaty.

Pokarmy mikronizowane

Tego rodzaju produkty są przeznaczone do karmienia narybku. Pokarmy mikronizowane można stosować zazwyczaj już od momentu rozpoczęcia żerowania przez młode ryby.

Opinie

5
Kaśka dnia 2019-11-29 dodał komentarz o tytule: Mam i jestem zadowolona

Pokarm dla dużych ryb, który kupuję w tym sklepie to najlepszy produkt jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Zawsze jestem zadowolona z zakupów w AlleZoo, a to już ponad rok, odkąd tutaj trafiłam!

5
Malwina dnia 2020-03-16 dodał komentarz o tytule: Opłaca się kupować u Was

W Waszej ofercie znalazłam pokarmy dla dużych ryb akwariowych taniej niż w moim sklepie zoologicznym. Wzięłam od razu większą ilość, bo naprawdę się opłaca

5
Krystian dnia 2020-03-20 dodał komentarz o tytule: Duży wybór

Jeśli chodzi o pokarmy dla dużych ryb, to AlleZoo przoduje. Kupuję tu też inne rzeczy dla moich rybek, ale pokarmów macie chyba najwięcej

5
Katarzyna dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Według mnie warto kupić większe opakowanie

Pokarmy dla dużych rybek, jakie zazwyczaj znajdowałam w sklepach internetowych były pakowane w postaci małych gramatur i totalnie mi się to nie opłacało. W AlleZoo mam zupełnie odwrotnie - większe opakowania i stosunkowo dobra cena :)

5
Zuzanna Tomczak dnia 2020-06-17 dodał komentarz o tytule: Wszystko ok

Znalazłam u Was dobry pokarm dla dużych ryb akwariowych. Jest w czym wybierać, więc rybki nie będę głodne.