KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla złotej rybki

Aktywne filtry

Tropical GOLDFISH COLOUR PELLET

Tropical GOLDFISH COLOUR PELLET

7,79 zł

(7,79 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h
Tropical GOLDFISH COLOR

Tropical GOLDFISH COLOR

3,49 zł

(3,49 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h

Pokarm dla złotej rybki

Złota rybka to przyjaciel wielu z nas - nie tylko małych, ale i dużych. Ten podgatunek karasia chińskiego w rzeczywistości obejmuje kilka różnych odmian ryb, niemniej jednak wszystkie z nich określane są wspólnym mianem złotych rybek we względu na swój piękny kolor. Trzeba jednak wiedzieć, że o złote rybki trzeba szczególnie dbać, a przede wszystkim dawać im specjalny pokarm.

Pokarm dla złotej rybki - charakterystyka

Czym charakteryzuje się taki pokarm dla złotej rybki? Otóż przede wszystkim jest on odpowiednio zbilansowany tak, aby dostarczyć naszym wodnym pupilom wszystkich składników odżywczych, potrzebnych im do rozwoju, utrzymania kondycji oraz owego słynnego zabarwienia. Ponadto w pokarmie dla złotych rybek obecne są także naturalne składnik pokarmowe, takie jak atremia, gammarus i dafnia.

Warto jeszcze podkreślić, że wśród innych składników odżywczych pokarm dla złotej rybki bardzo często zawiera astaksantynę, dzięki której rybki zachowują swój naturalny złoty kolor. Oczywiście pokarm dla owych szczęśliwych rybek wzbogacony jest także o witaminę C oraz beta - glukan, które zapewniają im odporność.

A w jakiej postaci sprzedawany jest pokarm dla złotej rybki? Najczęściej są to tabletki przyklejane do ściany akwarium lub też zwykły granulowany pokarm.

Czy można pokawać Welonom pokarm dla innych ryb?

Dlaczego natomiast złote rybki nie mogą dostać pokarmu przeznaczonego dla innych rybek? Należy podkreślić, że pokarm uniwersalny nie jest szkodliwy. Występują sytuacje, kiedy powinniśmy go stosować, ponieważ niemożliwym lub trudnym jest odseparowanie rybek na czas karmienia.

Pamiętajmy jednakże, że pokarm dla złotych rybek jest dedykowany specjalnie dla nich i zawiera idealnie dla nich dopasowane składniki odżywcze. Dając im inny, bardziej ogólny pokarm, możemy nie osiągnąć takich efektów hodowlanych jakie sobie zamarzyliśmy

Aby to zobrazować Wyobraźmy sobie zresztą, co by się stało, gdybyśmy przez dłuższy czas karmili naszego królika pokarmem dla chomików. Obydwa zwierzątka są w zasadzie gryzoniami i takie mieszanie jedzenia może by bardzo nie zaszkodziło, ale na pewni nie dałoby dobrych efektów.

Najczęstsze pytania hodowców welonów czyli złotych rybek

Jak często karmić złote rybki?

To jest częste pytanie... Trudno jednakże na nie dać jednoznaczną odpowiedź. Standardowo rybki powinny być karmione raz na dzień. Jednak to tylko ogólna zasada. Przede wszystkim bowiem należy obserwować zachowanie rybek - młode, ruchliwe osobniki na pewno będą potrzebowały więcej pożywienia niż starsze ryby. Ponadto, jeśli nasze rybki są młode, a ciągle są dość osowiałe może to oznaczać, że po prostu dajemy im za mało jedzenia.

Ile pokarmu należy jednorazowo wsypywać?

onownie to zależy od ilości rybek w akwarium, od tego w jakim są one wieku, czy któreś z nich będą składać jajeczka. Pamiętajmy - przede wszystkim należy obserwować nasze rybki - wówczas dowiemy się z ich zachowania, jak wiele pokarmu one potrzebują.

Warto jeszcze pamiętać, że kiedy w akwarium jest kilka różnych gatunków ryb, to niektóre z nich mogą być dość szybkie i agresywne i szybko podpływają do jedzenia, nie dając złotym rybkom się najeść. Sprawdźmy czy taka sytuacja nie ma miejsca w naszym akwarium.

Opinie

5
Sajewicz dnia 2019-12-16 dodał komentarz o tytule: Polecam każdemu!

Pokarm dla złotej rybki kupowałam już w kilku sklepach i za każdym razem coś było nie tak. Dopiero tutaj nie mam się do czego przyczepić, więc zostaję na dłużej! :)

5
Łowik dnia 2020-05-12 dodał komentarz o tytule: Trafione w punkt

Jeśli chodzi o pokarm dla welonów, to wybór nie jest za duży, ale trafiliście w sedno. Zawsze biorę produkty tej samej firmy, ale nie wiedziałem, że są w tak dużych opakowaniach.

5
magda dnia 2020-07-09 dodał komentarz o tytule: Kupuję tu

Zawsze kupuję pokarmy dla złotej rybki w AlleZoo, bo oferta jest szeroka i jest w czym wybierać. Do tego ceny są całkiem w porządku. Na pewno do Was wrócę!

5
slawek.zarada dnia 2020-07-22 dodał komentarz o tytule: Pokarm wysokiej jakości

Córka długo mnie męczyła, aż w końcu w naszym domu zagościła złota rybka. Pokarm, który kupiliśmy w AlleZoo jest podstawą diety rybki i chyba na tę chwilę jej służy.

5
Angelika dnia 2020-10-22 dodał komentarz o tytule: Kupię ponownie

Mam w akwarium cztery welony, pokarm kupiłam niedawno, i rybki nie wybrzydzają. Już jutro zamawiam kolejną paczkę :).