KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Siatki do łapania ryb

Aktywne filtry

MARINA Siatka do wyławiania ryb

MARINA Siatka do wyławiania ryb

7,59 zł
Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie
JENECA Siatka do wyławiania ryb

JENECA Siatka do wyławiania ryb

6,19 zł

(6,19 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
(3)
do 24h
AQUAEL Siatka Teleskopowa do Łapania rybek

AQUAEL Siatka Teleskopowa do Łapania rybek

31,29 zł

(31,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie

Złap rybkę, czyli jaką siatkę do łapania rybek wybrać?

Większość osób pierwszy raz obserwuje połów rybki akwariowej w momencie jej zakupu. Obserwuje wówczas sprzedawcę, który trzymając w ręku siatkę do łapania ryb wyrusza na połów w akwarium ryby wybranej przez klienta. Mający potężne doświadczenie w łapaniu ryb sprzedawca w ciągu kilku sekund, ale niejednokrotnie i kilku minut wyławia wybraną rybę. Połów kończy się sukcesem, a klient uradowany wychodzi ze sklepu z upatrzoną zdobyczą, czyli rybką, która teraz zamieszka w jego akwarium.

Pomyśl o zawczasu o konieczności wyławiania rybek

Po upływie pewnego czasu akwarium z naszą wspaniałą rybką, a nieraz wieloma rybami zostaje nieco zanieczyszczone, szyby akwarium sprawiają, że coraz trudniej zauważyć pełny koloryt rybich łusek i ogonów. Dno zanieczyszczone rybimi odchodami, rośliny przerośnięte utrudniają poruszanie się ryb, zajmując coraz więcej objętości zbiornika. Woda, już też nie taka, jak na początku, gdyż coraz bardziej zabrudzona i coraz mniej przyjemnie pachnąca. Zachodzi z czasem konieczność wysprzątania akwarium i wymiany wody. Zatem stajemy przed koniecznością dokonania połowu rybek z naszego akwarium i przełożenia ich do tymczasowego zbiornika akwariowego, gdzie ryby mogą przebywać przez okres, kiedy będzie można je wpuścić do głównego zbiornika, kiedy woda będzie gwarantowała rybkom odpowiednie warunki życia.

Dobierz odpowiednią siatkę do wyławiania

Akwarysta wyruszając na połów ryb ze swojego akwarium powinien być wyposażony w siatkę lub kilka siatek do połowu rybek akwariowych. Dobór siatki do łapania ryb powinien uwzględniać kilka czynników, z których najważniejszymi są:

  • wielkość siatki powinna być dostosowana do wielkości łapanych ryb,
  • wielkość siatki powinna uwzględniać wielkość akwarium,
  • tworzywo, z którego wykonana jest siatka powinno gwarantować bezpieczeństwo rybce akwariowej.

Wielkość siatki powinna być dostosowana do wielkości łapanych ryb, gdyż ryba nie powinna być przede wszystkim zbyt mała. Łapana ryba powinna móc w całości zmieścić się w siatce, co zagwarantuje możliwość bezpiecznego jej złapania, wyciągnięcia z wody i wpuszczenia do innego zbiornika. Zbyt mała siatka stwarza już niebezpieczeństwo przygniecenia ryby krawędzią siatki przy jej połowie. Przemieszczając rybę do nowego zbiornika ryzykujemy, że ryba wystająca z siatki może wyskoczyć z niej, a upadek na twardą powierzchnię może być dla niej bardzo niebezpieczny. Dlatego siatka do połowu ryb powinna uwzględniać ich rozmiar, aby ich połów i przełożenie do nowego zbiornika było w pełni dla nich bezpieczne.

Wielkość siatki powinna uwzględniać wielkość akwarium, gdyż zbyt duża siatka może utrudniać połów. Zbyt duża siatka uniemożliwia niejednokrotnie swobodne poruszanie się jej pomiędzy różnymi elementami wyposażenia akwarium. Dodatkowo utrudnia ona możliwość połowu jednej wybranej ryby, gdyż poprzez swoją powierzchnię sprawia, że zwykle wpada do niej kilka rybek.

Jaki materiał na siatkę dla rybek

Tworzywo, z którego wykonana jest siatka powinno gwarantować bezpieczeństwo rybce akwariowej i nie może powodować uszkodzeń ciała ryby. Nie może ono być przyczyną uszkodzeń skrzeli ryb, ich skóry, płetw i łusek. Tworzywo, z którego wykonana jest siatka powinno umożliwiać bezpieczeństwo ryby w taki sposób, aby nawet ryba, która porusza się w siatce nie została uszkodzona.

Mając szeroki wybór siatek do łapania ryb akwariowych należy wybrać siatkę uwzględniającą powyższe czynniki, a także można uwzględnić czynnik związany z szybkością schnięcia siatki, możliwością jej przechowywania itp. Bez wątpienia najważniejszym jest to, aby ryba była bezpiecznie złowiona i przeniesiona do innego zbiornika. Warto zatem wybrać z szerokiej oferty siatek do łapania ryb wybrać coś idealnego dla siebie i swoich ryb.

Opinie

5
Ada.Z dnia 2019-09-29 dodał komentarz o tytule: Dobrze wybrałam

Potrzebna mi była mała siatka na ryby i znalazłam ją właśnie w ofercie AlleZoo. Jestem zadowolona. Produkt dobrze się sprawdza.

5
ala dnia 2020-02-21 dodał komentarz o tytule: Poprzednia się połamała to kupiłam nową

Moim zdaniem siatka do wyciągania ryb z wody to gadżet, który trzeba kupić zaraz po samym akwarium i po rybkach :)

5
Mirek dnia 2020-06-01 dodał komentarz o tytule: Dobra siatka

Przejrzałem siatki do łapania ryb i znalazłem taką, która naprawdę mi się spodobała. Dobrze się sprawdza i będzie na pewno przez kolejnych kilka lat.

5
paula dnia 2020-06-22 dodał komentarz o tytule: Dobrze zrealizowane zamówienie

Okazało się, że metalowa siatka na ryby bardzo dobrze sprawdza się w moim hobby :) Jest mniej elastyczna, dzięki czemu łatwiej nią manewrować. Dostawa w terminie.

5
joanna kacprzak dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Mi pasuje

Siatka do rybek akwariowych, którą zamówiłam w AlleZoo super spełnia swoje zadanie - jestem zadowolona. Za taką jakość trzeba po prostu zapłacić :)