Katalog

Włączone filtry:
  Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

  Siano dla gryzoni

  Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
  Siano dla gryzoni

  Siano - produkt, bez którego Twój gryzoń się nie obejdzie

  W naszym sklepie znajdziesz wyselekcjonowane siano dla gryzoni, które jest podstawowym źródłem diety zarówno dla chomika, jak i dla królika. Siano zapewnia prawidłowe funkcjonowanie (i ścieranie) zębów. Uzupełnia też dietę w produkty poprawiające pracę układu pokarmowego.

  Dlaczego właśnie siano?

  Wielu hodowców gryzoni zastanawia się, dlaczego siano jest aż tak ważne w ich hodowli. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zarówno króliki, jak i chomiki (a także inne gryzonie) posiadają bardzo delikatny układ pokarmowy. Dotyczy to zwłaszcza jelit. Nie dość, że posiadają one bardzo cienkie ścianki, to jeszcze często zdarzają się problemy z ich perystaltyką. Siano jest elementem diety, który skutecznie rozwiązuje wspomniany problem. Podawane w równych odstępach czasu gwarantuje szybką i wydajną pracę całego układu pokarmowego.

  Siano - jak je prawidłowo dobrać?

  Zarówno siano dla chomika, jak i dla królika powinno być odpowiednio dobrane. Może i dla wielu hodowców będzie to zaskoczeniem, ale... siano z supermarketu nie zawsze wchodzi w grę. Po czym więc poznać, że mamy do czynienia ze świeżym sianem dobrej jakości?

  1. W dobrym sianku mamy do czynienia nie tylko z samym sianem, ale też z różnymi dodatkami. Znajdziemy tam wysuszone owoce, zioła i inne dodatki, które ubogacą dietę gryzonia.
  2. Dobre siano musi być też odpowiednio wysuszone. Jak to sprawdzić? Po pierwsze będzie ono charakteryzowało się odpowiednią kolorystyką (będzie zielone) a także stosunkowo grubymi źdźbłami. Kolejną zaletą dobrej jakości sianka będzie jego aromat, który poczujemy zaraz po otwarciu paczki.
  3. Siano dla królika i innych gryzoni nigdy nie może być brązowe. Jest to oznaka powolnego rozkładu. Nie może też zawierać pyłu, który świadczy o jego przeterminowaniu.

  Jak podawać siano gryzoniowi?

  Przed podaniem siana zwierzęciu, należy zadbać o to, by znajdowało się ono w odosobnionym pojemniczku. Doskonały do takich zadań jest np. paśnik, który pozwala na oddzielenie jego zawartości od wnętrza klatki. Ma to szczególne znaczenie w związku z pojawiającymi się stopniowo odchodami zwierzęcia. Siano leżące w kącie klatki zwyczajnie się nimi zabrudzi, co oczywiście przedkłada się na zwiększone ryzyko zachorowania.

  Warto pamiętać również o tym, by ten stały element diety gryzonia był przy nim stale obecny. Zwierzę musi mieć możliwość skubania go w każdej chwili, niezależnie od pory dnia i nocy.

  Co robić, jeśli gryzoń nie chce jeść siana?

  1. Można je urozmaicić o dodatkowe składniki, które ubogacą jego dietę i zwiększą zainteresowanie zwierzaka tym właśnie pokarmem.
  2. Można też do codziennych posiłków wprowadzić elementy zabawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by siano umieścić w oryginalnych zabawkach dla gryzoni. Wtedy połączymy zdrowe odżywianie się z zabawą.
  3. Doświadczony hodowca może też zadbać o niewielkie ograniczenia w diecie gryzonia. Metoda ta sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy dotychczasowo zwierzak konsumował duże ilości przysmaków. Z tą metodą warto jednak uważać...

  Podsumowując, dobrze dobrane siano to podstawa zdrowia każdego gryzonia. Jest ono naturalnym i zdrowym pokarmem, zapewniającym mu maksimum składników odżywczych.

  Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews Siano dla gryzoni
  5
  Nika dnia 2019-12-02 dodał komentarz o tytule: Uwielbiam ten sklep!
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Już od dawna kupuję tutaj wszystko dla swoich zwierząt. Pokarm, akcesoria i nawet siano dla gryzoni. Tutaj jest dosłownie wszystko!

  5
  Iwonka dnia 2020-03-16 dodał komentarz o tytule: Porównałem kilka marek
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Chciałem kupić siano dla królika od razu w większej ilości. Mam gdzie je przechowywać, a i tak zmieniam je naprawdę często, Zawsze wybierałem jeden rodzaj siana, ale u Was są naprawdę różne sianka, więc wybrałem kilka, żeby je porównać

  5
  hanka56 dnia 2020-04-06 dodał komentarz o tytule: U Was się opłaca
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Przejrzałem Wasze siano dla królików i akurat w ofercie macie to, które zawsze wybieram - tylko w większych paczkach. Bardziej się opłaca niż kupowanie w sklepie stacjonarnym

  5
  Krzysiek dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Jestem zadowolony, mój królik też :)
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Zastanawiałem się, jakie siano dla królika wybrać, ale ostatecznie zdecydowałem się na te od Chico. Jakość mnie zadowala, królikowi najwidoczniej smakuje, więc tylko się cieszyć :)

  5
  Kuba dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Jeden z lepszych wyborów
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Musieliśmy wyposażyć się w potężną porcję smakołyku, jakim jest siano dla gryzoni - producent Herbal Pets najbardziej jakościowo nam odpowiada, więc przy tym zostaniemy :) Stosunek ceny do jakości jak najbardziej słuszny.

  • siano dla gryzoni
  • siano dla gryzoni producent
  • siano dla królika
  • siano dla królików
  • jakie siano dla królika
  • siano dla królika cena
  • siano dla chomika
  • siano dla świnki morskiej
  • siano dla świnek morskich
  • jakie siano dla świnki morskiej
  • siano dla świnki morskiej cena
  • siano dla szynszyli