KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pałeczki dla gryzoni

Aktywne filtry

Możliwości gryzienia dla naszych domowych gryzoni są niewyczerpane! Mogłyby gryźć wszystko, wszędzie i na okrągło. Dlatego tak ważne jest, by dostarczać im produkty, które sprostają naturalnej potrzebie gryzienia.

Dlaczego gryzonie gryzą

Myszy, chomiki, szczury, kawie, króliki i inne domowe gryzonie wyposażone są w ostre siekacze. Są one potrzebne do rozdrabniania ziaren i twardych, surowych warzyw, które są ich głównym pożywieniem. To właśnie długie, ostre i cienkie siekacze są "głównymi" zębami gryzoni. Co więcej - rosną przez całe życie! To dlatego gryzonie zmuszone są stale ścierać ich końcówki. Przez gryzienie twardego pokarmu i siekanie na drobne wiórki wszystkiego, co napotkają na swojej drodze, gryzonie utrzymują odpowiednią długość swoich zębów przednich. Dzięki temu nie mają problemu z przerostem zębów, który byłby dla nich ogromnym dyskomfortem.

Co do gryzienia dla gryzonia?

Gryzonie domowe powinny mieć stale zapewnioną dostawę świeżych produktów, które umożliwią im regularne ścieranie przednich zębów. Właściciele gryzoni podrzucają im często różne gałązki, które stanowią dla zwierzęcia świetną rozrywkę. Najlepiej jednak sprawdzają się produkty żywnościowe dla tych zwierząt o twardej powłoce. Produkty te powinny być nierozdrobnione, a występować w postaci twardych, większych fragmentów - takich, które gryzoń może swobodnie wziąć w łapki i obgryzać. Najlepszym produktem do codziennego ścierania zębów będą pałeczki dla gryzoni. Jest to spreparowana karma dla gryzoni w postaci podłużnych pałeczek. Ich rozmiary są standardowo dopasowane do każdego mniejszego lub większego gryzonia. Pałeczki są lekkie, a zatem wygodne do gryzienia dla stworzonka.

Pałeczki dla gryzoni

Wysokiej jakości pałeczki dla gryzoni muszą posiadać odpowiednią strukturę. Są to części roślin i warzyw odpowiednio wysuszonych i sprasowanych, a następnie uformowanych w niewielkie pałeczki. Ich zwarta struktura sprawia, że zwierzę musi się trochę pomęczyć, zanim je zje. To dla jego zębów doskonały zabieg pielęgnacyjny. Fakt, że pałeczki służą do spożycia przez zwierzę, zachęca je do regularnego ścierania swoich siekaczy.

Pałeczki dla gryzoni są bardzo odżywczym produktem. Zawierają one wszystko to, czego gryzonie potrzebują, by utrzymać prawidłowy stan odżywienia. Pałeczki mogą zawierać sprasowane ziarna zbóż, warzywa oraz wysokobłonnikowe rośliny, pozwalające utrzymać prawidłowy stan układu pokarmowego zwierzęcia. Mogą również być mieszanką mąki, kurzych jaj, tłuszczy roślinnych i drożdży z wysoką zawartością białka. Przekąska taka stanowi idealne uzupełnienie diety gryzoni - w białko, błonnik, witaminy i składniki mineralne, a także węglowodany. Zawartość witamin i minerałów pozwala utrzymać dobrą kondycję futrzaka, dobry stan jego futra, zębów i skóry. Białko, tłuszcze i węglowodany dają mu niezbędną energię, a także stanowią materiał budulcowy dla ich mięśni i kości.

Produkty w postaci pałeczek powinny być stosowane jako karma uzupełniająca w niewielkich ilościach kilka razy dziennie.

Opinie

5
Rafał dnia 2019-12-02 dodał komentarz o tytule: Szczerze polecam!

Moje chomiki po prostu uwielbiają gryźć - urocze do czasu, aż uciekną z klatki dostaną się do butów. Pałeczki dla gryzoni to tak naprawdę jedyna szansa, przynajmniej w moim przypadku, żeby dać im zajęcie na jakiś czas i odwieść ich od gryzienia moich rzeczy :)

5
Kacpi dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Nieraz kupuję

Wybrałem pałeczki przysmak dla gryzoni, bo mój chomik bardzo je lubi. Kupuję takie pałeczki raz na jakiś czas :)

5
Łukasz dnia 2020-11-02 dodał komentarz o tytule: Bardzo dobra

Pałeczki dla gryzonia od AlleZoo bardzo smakują mojemu króliczkowi. Cena jest bardzo dobra, zarówno, jak i jakość. Fajnie, że macie taki bogaty asortyment.

5
Janina_p dnia 2020-11-13 dodał komentarz o tytule: Jest naprawdę super!

Zastanawiałam się, jakie kupić moim króliczkom pałeczki. Przysmak dla królików w tej postaci znalazłam na AlleZoo. Jestem z niego iście zadowolona. Kupie na pewno po raz kolejny