Higiena pazurów gryzoni

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Higiena pazurów gryzoni

Higiena pazurów u gryzoni. Jak o nią właściwie zadbać?

Podstawą dobrego samopoczucia każdego małego zwierzęcia jest jego stan fizyczny - za długie, źle obcięte i niespiłowane paznokcie mogą doprowadzić do wielu niemiłych sytuacji, w których ostatnią deską ratunku będzie już tylko wizyta u weterynarza. Nie doprowadź do takiego stanu i pamiętaj, że codzienna pielęgnacja łap gryzonia pomoże Ci uniknąć problemów w przyszłości.

Ważne elementy higieny pazurów u gryzoni

Pazury tych małych zwierząt, zwłaszcza świnek morskich i fretek lubią przerastać, dlatego ich codzienne monitorowanie pozwoli uniknąć bolesnych skutków niedopatrzenia. W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim obcinaczki do paznokci - łatwe w obsłudze, w pełni bezpieczne dla użytkownika, jak i dla zwierzęcia. Ostre obcinaczki nie kruszą paznokcia, nie miażdżą go.

Do Twojej dyspozycji oddajemy także pilniki do pazurów, dzięki czemu ostre końce po obcięciu nie będą kaleczyły Twojej skóry czy skóry towarzyszy ze stada. Przy obcinaniu paznokci miej na uwadze delikatność gryzoniowych łap - obcinaj ostrożnie, nie dochodząc do naczyń krwionośnych.

Jeśli nie czujesz się na siłach - na pierwsze obcięcie pazurów wybierz się do weterynarza, który pokaże Ci najlepszą technikę wykonywania tej czynności. Po kilku próbach z pewnością będzie to dla Ciebie łatwe. Każdy z naszych produktów jest w pełni przeznaczony dla zwierząt, dlatego robiąc zakupy w AlleZoo możesz mieć pewność, że trafisz na to, co najlepsze w sieci!