KATEGORIE
FILTRY

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Oświetlenie do akwarium

Aktywne filtry

HAGEN świetlówka SUN-GLO

HAGEN świetlówka SUN-GLO

28,69 zł
Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni
HAGEN świetlówka LIFE-GLO II

HAGEN świetlówka LIFE-GLO II

48,39 zł
Wybierz
Wybierz
x
Ostatnie sztuki w magazynie
FLUVAL świetlówka POWER

FLUVAL świetlówka POWER

46,59 zł
Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
FLUVAL świetlówka LIFE

FLUVAL świetlówka LIFE

36,59 zł
Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
HAGEN świetlówka AQUA-GLO

HAGEN świetlówka AQUA-GLO

35,49 zł
Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
HAGEN świetlówka FLORA-GLO

HAGEN świetlówka FLORA-GLO

60,29 zł
Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
HAGEN świetlówka POWER-GLO

HAGEN świetlówka POWER-GLO

56,19 zł
Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie

Dobrze dobrane oświetlenie to niezbędne wyposażenie każdego akwarium. Zapewnia rybom i roślinom optymalne warunki do życia, a ponadto sprawia, że akwarium prezentuje się o wiele bardziej efektownie. To jeden z pierwszych elementów wyposażenia, o których powinniśmy pomyśleć przy zakładaniu nowego zbiornika. Jednak wbrew pozorom, dobranie odpowiedniego światła nie jest takie proste. Wszystko zależy bowiem od rodzaju roślin i hodowanych przez nas rybek.

Oświetlenie akwarium - absolutny niezbędnik

Wielu osobom wydaje się, że światło w akwarium pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Sprawia, że zbiornik lepiej się prezentuje, a znajdujące się w nim rośliny i ryby są lepiej wyeksponowane. W rzeczywistości oświetlenie do akwarium odgrywa znacznie ważniejszą rolę - jest niezbędne do życia wszystkim znajdującym się w nim organizmom.

Dobrze dobrane światło umożliwia roślinom wytwarzanie w procesie fotosyntezy tlenu potrzebnego do życia rybom. W przypadku ryb oświetlenie akwariowe odpowiada za regulowanie wielu podstawowych procesów życiowych, takich jak tarło, czy cykle przyjmowania pokarmu. Jeśli widzisz, że Twoi pupile zachowują się nienaturalnie, może być to oznaka źle dobranej lampy akwariowej.

Oświetlenie w akwarium - praktyczne i estetyczne

Warto wspomnieć, że dobrze dobrane oświetlenie akwarium podkreśli całe piękno hodowanych przez Ciebie roślin i morskich stworzeń. Wyobraź sobie ten półmrok w pokoju, który rozświetla wyłącznie stylowo dobrane oświetlenie LED akwariowe. Cały podwodny świat mieszczący się w Twoim pokoju bądź salonie. Akwarystyka daje ogromne możliwości - to nie tylko pasja, ale również elegancka ozdoba domu.

Stylowe, dobrze urządzone akwarium może stworzyć w Twoim domu wyjątkową atmosferę. Ważne jest jednak nie tylko odpowiednio rozplanowane rozmieszczenie i dobór roślin, ale również oświetlenia LED. Właśnie dlatego w naszym sklepie przygotowaliśmy szereg rodzajów lamp, aby każdy mógł znaleźć oświetlenie LED, które zapewni doskonałe światło dla jego ukochanego, podwodnego świata.

Akwarystyka skrywa wiele tajemnic - tu liczy się nie tylko wiedza na temat morskich stworzeń i tworzenia w akwarium swoistego mikroklimatu. To również doskonałe zarządzanie przestrzenią i umiejętność zaaranżowania niewielkiej przestrzeni. Rozwijając wszystkie te cechy, możesz stworzyć w swoim domu małe dzieło sztuki. Jesteśmy tego bardziej niż pewni. Warto jednak zacząć od podstaw, wybierając dobre oświetlenie LED do akwarium.

Oświetlenie do akwarium LED - kryteria wyboru lamp

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szereg lamp, oferujących różne rodzaje światła. Te mają bezpośrednie przełożenie na żywotność Twoich roślin i morskich stworzeń. Wybierając lampy LED do akwariów, należy uwzględnić kilka istotnych czynników. Do najważniejszych należą:

 • wymiary i pojemność akwarium,
 • rodzaj akwarium oraz gatunki roślin i zwierząt, które będziemy w nim hodować.

Generalna zasada jest prosta - im większe akwarium, tym więcej światła LED potrzebuje. Zazwyczaj przyjmuje się, że w akwarium o wysokości do 50 cm należy zapewnić 0,75 W oświetlenia na litr wody, natomiast w zbiornikach wyższych niż 50 cm - 1 W na litr. Dobrze dobrane światło to podstawa akwarystyki!

Jeszcze przed wyborem oświetlenia LED dobrze jest też wiedzieć, jakie ryby i rośliny będziemy hodować. Wiele z nich ma swoje specyficzne wymagania pod względem oświetlenia. Jeśli nie zapewnimy im odpowiednich warunków, nie będą się prawidłowo rozwijać i zaczną obumierać. Właśnie dlatego w naszym sklepie znajdziesz szereg propozycji LED do różnych modeli akwariów.

Rodzaje oświetlenia do akwarium

Oświetlenie LED do akwarium charakteryzuje szereg parametrów, takich jak moc, jasność, współczynnik oddawania kolorów, czy barwa. Informacje o wartościach tych parametrów powinny znajdować się na opakowaniach poszczególnych lamp LED. Należy przywiązywać dużą wagę do tych oznaczeń, ponieważ nie każdy rodzaj oświetlenia jest odpowiedni dla każdego gatunku roślin czy ryb. Zwykle dąży się do tego, by lampy do akwarium zapewniały oświetlenie wody, które w jak najwyższym stopniu będzie przypominało naturalne. Zdarzają się jednak bardziej wymagające rośliny, które potrzebują bardziej intensywnego światła.

Do najpopularniejszych rodzajów oświetlenia stosowanych w akwariach należą:

 • belki oświetleniowe,
 • świetlówki,
 • listwy oświetleniowe LED.

Każda lampa z wyżej wymienionych różni się między sobą sposobem montażu, funkcjonalnością i ilością zużywanej energii elektrycznej. Za najbardziej ekonomiczne i nowoczesne uznaje się obecnie oświetlenie LED. Tego typu lampa zużywa zdecydowanie mniej energii i cechuje się dłuższą żywotnością. Doskonałe oświetlenie akwariowe wody? U nas na pewno znajdzie się lampa doskonała do Twojego modelu akwarium.

Najlepsze lampy do akwariów

Wybierając oświetlenie akwarium, warto pamiętać o godzinach pracy, w jakich będzie pracowała Twoja lampa. Zazwyczaj przyjmuje się, że optymalny czas oświetlania wody to 12-14 godzin dziennie. Przez pozostałą część doby światło powinno być wyłączone. Popularnym rozwiązaniem jest także stosowanie światła nocnego o obniżonej intensywności, w efektowny sposób oświetlającego akwarium również po zmroku.

Jeśli dopiero wsiąkasz w świat akwarystyki, to musisz wiedzieć, że światło w wodzie rozchodzi się inaczej niż w powietrzu. Jego fale ulegają skróceniu. Ważny jest również fakt, że w naturalnym środowisku kąt padania światła na taflę wody zmienia się w ciągu dnia. To właśnie dlatego dobranie lamp akwariowych stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Pamiętaj jednak, że oświetlenie, jakie wybierzesz, powinno padać na wodę prostopadle - wtedy kąt załamania światła jest najmniejszy i możesz dokładnie oświetlić całą zawartość swojego ukochanego, podwodnego świata.

Dobrze dobrane oświetlenie do akwarium roślinnego

Oświetlenie akwarium ma duże znaczenie dla zdrowia wodnych zwierząt, gdyż światło reguluje ich podstawowe procesy życiowe. Warto jednak pamiętać, że dobrze dobrane lampy mają również ogromny wpływ na jakość hodowanej przez nas roślinności. Jeśli zdecydowałeś się na akwarium roślinne, tu również powinieneś dokładnie przemyśleć każdą decyzję zakupową.

W końcu oświetlenie pełni również funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu oraz pozwala na zachowanie w akwarium przemienności dnia i nocy. Aby oświetlić zbiornik nie można użyć zwykłej żarówki, gdyż jej światło nie zawiera odpowiedniej długości fal, co sprawia, że rośliny nie mogą z nich korzystać prawidłowo.

Oprócz odpowiednich długości fal każda roślina w akwarium potrzebuje odpowiedniej mocy oświetlenia. Obecnie powszechnie stosowana jest świetlówka akwarystyczna. Moc świetlówki dobiera się do pojemności zbiornika oraz do potrzeb organizmów w nim przebywających. Świetlówka akwarystyczna jest bardzo ekonomiczna i doskonale oświetla cały zbiornik.

Świetlówki akwarystyczne dostępne są w różnych długościach i mocach. W naszej szerokiej ofercie dostępne są świetlówki akwarystyczne, które występują w dwóch rodzajach:

 • świetlówki t5 oraz
 • świetlówki t8.

Świetlówki t5 są mniejsze i cieńsze niż świetlówki t8. Świetlówki akwarystyczne stymulują rozwój roślin oraz podkreślają kolorystykę ryb.

Oświetlenie do akwarium z pokrywą

Odwiedzając nasz sklep internetowy, możesz mieć pewność co do mnogości rozwiązań, jeśli chodzi o aranżację Twojego ukochanego akwarium. Znajdziesz u nas lampy doskonałe do akwariów z pokrywką, cechujące się zróżnicowaną intensywnością fal światła LED. Zerknij do naszej oferty. Na pewno znajdziesz w niej model lampy, która doskonale sprawdzi się w przypadku Twojego akwarium.

Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję zakupową, dowiedz się, jaki model lampy zalecany jest w przypadku Twoich rybek i hodowanej roślinności. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką, to pamiętaj, że możesz na nas liczyć. Skontaktuj się z nami, a nasz doradca na pewno pomoże Ci wybrać model lampy odpowiedni do Twoich potrzeb akwarystycznych.

Opinie

5
Laura dnia 2019-12-09 dodał komentarz o tytule: Zainstalowałam oświetlenie

Pomyślałam, że dobre oświetlenie będzie dobre dla rybek, ale nie miałam pojęcia, że to będzie wyglądało aż tak dobrze! Salon jest teraz przepiękny! :)

5
Gabriel dnia 2020-06-23 dodał komentarz o tytule: Szeroki wybór

Długo zastanawiałem się nad tym, jak oświetlić akwarium. Dobrze, że w AlleZoo jest taka szeroka oferta żarówek i świetlówek - można wybrać coś konkretnego :) Obecnie jestem zadowolony, naprawdę dobrze to wygląda.

5
wiktoria dnia 2020-07-21 dodał komentarz o tytule: Wszystko jest ok

Spory wybór, jeśli chodzi o świetlówki do akwarium roślinnego. Akurat znalazłam tą, którą kupuję od zawsze. Cena całkiem korzystna!

5
Agata dankiewicz dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Tego szukałam

Potrzebne mi było dodatkowe oświetlenie w akwarium, żeby trochę docieplić akwarium. To oświetlenie, które kupiłam, spełniło wszystkie moje oczekiwania. Akurat tego szukałam.

5
Jagoda dnia 2020-07-24 dodał komentarz o tytule: Jest w czym wybierać

Okazało się, że moje oświetlenie w akwarium jest o wiele za słabe. Kupiłam w AlleZoo mocniejsze i teraz jest o wiele lepiej. Przy okazji nie potrzeba grzałki, żeby ogrzać akwarium.