KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Preparaty poprawiające kondycję ryb

Aktywne filtry

TETRA Vital

TETRA Vital

21,39 zł
Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie

W trosce o kondycję ryb

Kondycja ryb akwariowych przekłada się na ich samopoczucie, długość życia, a także wygląd. Brak czy nawet niewielka ilość niektórych pierwiastków pogarszają zdrowie ryb, utrudniają ich rozwój, zmniejszają również szanse na pomyślne gody. W sklepie internetowym AlleZoo dostępne są różne preparaty poprawiające kondycje ryb i pozwalające zapobiegać takim problemom. Ułatwiają utrzymanie równowagi środowiskowej akwarium, dbając tak o ryby, jak również o optymalne warunki dla roślinności. Występują w formie soli lub płynu, które należy rozpuścić w wodzie. Dawkowanie wskazane jest przez producentów i zależy od wielkości akwarium, a także aktualnej kondycji ryb.

Preparaty z witaminami i minerałami

Sięgając po wysokiej jakości, sprawdzone preparaty poprawiające kondycję rybek, zapewnia się im wszystko co najlepsze. Z pomocą takich produktów dostarcza się do akwarium niezbędnych pierwiastków. Woda kranowa nie zapewnia ich w odpowiednich ilościach, są one natomiast niezbędne do utrzymania ryb w zdrowiu. To między innymi magnez, jod czy witaminy z grupy B. Poza tym pierwiastki śladowe oraz pantenol, chroniący błony śluzowe rybek. W czasie zakupu preparatu na takie składniki należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Do nabycia są jednak także środki wspierające regenerację naskórka oraz płetw. Jest to szczególnie wskazane, jeżeli w akwarium pojawiły się nowe ryby. Transport i zmiana wody często im szkodzą. Wywołują również stres, który rybkom zagraża tak samo jak ludziom. Preparaty zawierające w sobie magnez oraz witaminę B mogą być wówczas bardzo pomocne.

Preparaty w formie soli

Niektóre gatunki ryb najlepiej rozwijają się w lekko zasolonej wodzie. Jeżeli posiada się takowe w swoim akwarium, na pewno warto skorzystać z soli akwarystycznej. Należy stosować ją jednak zgodnie z zaleceniami producenta i tylko wówczas, kiedy wymaga tego hodowla konkretnych gatunków. Wybór rybek do akwarium także powinien być przemyślany. Niektórym gatunkom nawet niewielkie zasolenie wody będzie szkodziło, dlatego nie należy łączyć ich z rybami wymagającymi stosowania soli akwarystycznej. Zachowując taką konsekwencję, łatwiej później dopasować preparaty poprawiające kondycje ryb w konkretnym zbiorniku.

Zdrowe ryby to piękne ryby

Aby cieszyć się pięknym akwarium ze zdrowymi rybami oraz bujną roślinnością, należy stosować odpowiednie środki poprawiające jakość wody, wspierające regenerację ryb oraz dostarczające im niezbędnych składników. Doświadczeni akwaryści zdają sobie sprawę, że zaniedbania na tym polu szybko odbiją się na zdrowiu rybek, a co za tym idzie także ich wyglądzie. Równowaga środowiskowa zostaje bowiem zaburzona, ryby częściej chorują, nie rozwijają w pełni swoich barw i krócej żyją. Żaden odpowiedzialny właściciel akwarium tego nie chce. Dlatego gromadzi wiedzę na temat dbania o ryby i rośliny. Taka troska czasami wymaga wsparcia rozwoju pewnych mikroorganizmów, a niekiedy sprowadza się do zwalczania szkodliwych pierwotniaków. Na szczęście każde z tych zadań uda się wykonać z pomocą odpowiednich preparatów poprawiających kondycję ryb. Przy okazji pozytywnie wpływają one na jakość wody i przekładają się na silniejszą, bardziej odporną roślinność. Wystarczy stosować je regularnie według wskazówek producenta.

Opinie

5
Paweł dnia 2019-09-27 dodał komentarz o tytule: Preparat się sprawdził

Nie miałem pewności, czy preparaty poprawiające kondycje ryb naprawdę pomogą. Preparaty od Tropical są mi znane, więc wybrałem preparat tej firmy. Sprawdził się!