Tabletki do akwarium

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Tabletki do akwarium

Do czego służą tabletki do akwarium?

Każdy akwarysta powinien wiedzieć, że rośliny wymagają specjalistycznej opieki, żeby mogły odpowiednio rosnąć. Nie może zabraknąć im mikro i makroelementów, minerałów i innych wartości odżywczych. Jednak czasami zwykła aplikacja nawozu może nie wystarczyć. Wtedy należy sięgnąć po tabletki do akwarium.

Można wprowadzić je bezpośrednio do systemu korzeniowego, skąd rośliny będą w stanie pobrać więcej minerałów niż z wody. Poprawi to wzrost oraz ogólny rozwój Twoich roślin. Odpowiednie nawożenie roślin jest szczególnie ważne, zwłaszcza na początku, gdy akwarium dopiero co powstało. Należy pamiętać o odpowiednich porach dostarczania minerałów, dobrym oświetleniu i ogólnej pielęgnacji roślin.

Tabletki do akwarium – sposób użycia

Wiadome jest, że ze wszystkich preparatów należy korzystać w różny sposób - najlepiej stosować się do zaleceń producenta. Nie oznacza to jednak, że wszystkie tabletki do akwarium w użyciu różnią się od siebie diametralnie. Zazwyczaj stosuje się je w bardzo podobny sposób, to znaczy, że przy pierwszym nawożeniu należy użyć 1 tabletkę na 20 litrów objętości akwarium. Przy nawożeniu dodatkowym wystarczy użyć 1 tabletkę na 40 litrów objętości. Przed użyciem należy pamiętać o uważnym przeczytaniu ulotki i podążaniu za wskazówkami, które są w niej zawarte.