KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

POKAŻ WYNIKI

Tabletki do akwarium

Aktywne filtry

TETRA Crypto

TETRA Crypto

22,89 zł
Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni

Do czego służą tabletki do akwarium?

Każdy akwarysta powinien wiedzieć, że rośliny wymagają specjalistycznej opieki, żeby mogły odpowiednio rosnąć. Nie może zabraknąć im mikro i makroelementów, minerałów i innych wartości odżywczych. Jednak czasami zwykła aplikacja nawozu może nie wystarczyć. Wtedy należy sięgnąć po tabletki do akwarium.

Można wprowadzić je bezpośrednio do systemu korzeniowego, skąd rośliny będą w stanie pobrać więcej minerałów niż z wody. Poprawi to wzrost oraz ogólny rozwój Twoich roślin. Odpowiednie nawożenie roślin jest szczególnie ważne, zwłaszcza na początku, gdy akwarium dopiero co powstało. Należy pamiętać o odpowiednich porach dostarczania minerałów, dobrym oświetleniu i ogólnej pielęgnacji roślin.

Tabletki do akwarium – sposób użycia

Wiadome jest, że ze wszystkich preparatów należy korzystać w różny sposób - najlepiej stosować się do zaleceń producenta. Nie oznacza to jednak, że wszystkie tabletki do akwarium w użyciu różnią się od siebie diametralnie. Zazwyczaj stosuje się je w bardzo podobny sposób, to znaczy, że przy pierwszym nawożeniu należy użyć 1 tabletkę na 20 litrów objętości akwarium. Przy nawożeniu dodatkowym wystarczy użyć 1 tabletkę na 40 litrów objętości. Przed użyciem należy pamiętać o uważnym przeczytaniu ulotki i podążaniu za wskazówkami, które są w niej zawarte.

Opinie

5
Beata dnia 2019-12-09 dodał komentarz o tytule: Działają!

Tabletki do akwarium naprawdę dają radę! Kilka sesji i różnicę widać gołym okiem. Rośliny prezentują się świetnie, jakby dostały drugie życie!

5
Asia dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Z dbałości o akwarium

Nie znałam wcześniej tego produktu, ale tabletki do roślin akwariowych brzmią praktycznie i naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że dość szybko będą się rozpuszczały i będziemy zadowoleni.

5
Magda dnia 2020-08-08 dodał komentarz o tytule: Proste i wygodne zastosowanie

Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak tabletka do akwarium - dla mnie jedno z bardziej praktycznych rozwiązań. Tabletka sprawdza się znakomicie.

5
Ewelina dnia 2020-09-01 dodał komentarz o tytule: Mega wygodne dozowanie

Jak dla mnie to tabletki nawozowe do akwarium są mega praktyczne - nie mam problemu z ich dozowaniem, tabletki są po prostu wygodne. Już nigdy nie wrócę do nawozu w proszku.