Pokarm dla kanarka

Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokarm dla kanarka

Pokarm dla kanarka – najważniejsze informacje

W ptasiej diecie nie może zabraknąć różnego rodzaju ziaren i nasion, dostarczają one niezbędnych dla zdrowia ptaków witamin i minerałów. W sklepie AlleZoo znajdziesz różnego typy mieszanki paszowe, przeznaczone specjalnie dla małych śpiewaków. Pokarm dla kanarka jest podstawą jego zdrowia, dlatego proponujemy produkty najwyższej jakości. Dbamy o to, żeby nasiona znajdujące się w naszej karmie były pozbawione zbędnych zanieczyszczeń, które mogą zagrażać zdrowiu Twojego kanarka.

Jaki pokarm dla kanarka jest potrzebny?

W przypadku różnych mieszanek paszowych, oczywiście ziarna. Twój kanarek na początku będzie wybierał z nich jedynie swoje ulubione nasiona, czyli te, które są najbardziej oleiste. Za inne weźmie się dopiero wtedy, gdy po raz kolejny stanie się głodny. Należy pamiętać, żeby pokarm dla kanarka był również bogaty w zioła, które dostarczą mu odpowiednią ilość witamin. Nie można zapomnieć także o kiełkach, które są doskonałym źródłem energii.

Dobra dla Twojego kanarka karma, powinna zawierać w składzie: mak, proso, len, słonecznik, nasiona, kanar oraz rzepik jary, który pobudza ptaki do śpiewania. Warto podawać im również nasiona dzikich roślin – możne je samodzielnie skiełkować w kiełkownicy. Najbardziej polecane są kiełki lebiody, gwiazdnicy pospolitej, rdestu ptasiego czy babki lancetowatej.

Pamiętaj, że karma dla Twojego kanarka powinna być uzupełniana raz dzienne. Porcja odpowiednia dla jednego ptaka to ilość mieszcząca się na łyżeczce od herbaty.

Odpowiedni pokarm dla kanarków

Kanarki to jedne z chętniej trzymanych w domu ptaków - umilają czas swoim śpiewem i są naprawdę piękne, jednak trzeba zapewnić im odpowiedni pokarm. Powinien zawierać on jedynie bezpieczne dla ptaka składniki, a ponad to być pełnowartościowy, by zwierzę pozostało w dobrym zdrowiu i kondycji. Mając to na uwadze przygotowaliśmy bardzo wiele propozycji pokarmów dla kanarków, spośród których można wybierać.

Zgodnie z naturą

Żywienie musi być racjonalne - przy braku wiedzy i odpowiedniego pokarmu, kanarka łatwo zarówno przekarmić, jak wpędzić w niedobory. Stosowana w pokarmach dla kanarków dieta stanowi ziarna, jednak ważna jest różnorodność i prawidłowe zbilansowanie składników odżywczych. Istnieją gotowe, bezpieczne mieszanki dzięki którym nie trzeba się martwić o odpowiednią zawartość witamin czy o to, by ptak nadmiernie nie przytył. Dzięki gotowym pokarmom dla kanarka dodatkowa suplementacja nie jest niezbędna, ponieważ podstawowe potrzeby żywieniowe zwierzęcia zostają zaspokojone - nie trzeba też poświęcać czasu na komponowanie własnych mieszanek.

Bogata oferta

Zapraszamy do wybierania spośród wielu pożywnych mieszanek takich firm, jak Vitapol, Versele, Nestor czy Tropifit. Pokarm dla kanarka to podstawa jego zdrowia, witalności i kondycji. Warto o tym pamiętać, wybierając mieszanki.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews Pokarm dla kanarka
5
norbert_952 dnia 2019-10-01 dodał komentarz o tytule: Zawsze w AlleZoo
Opinia zweryfikowana zakupem

Zawsze kupuję w AlleZoo pokarm kanarka i wiem, że wybrana przeze mnie karma jest wysokiej jakości i odpowiada moim ptaszkom. Polecam.

5
Mikołajczyk dnia 2020-05-19 dodał komentarz o tytule: Dobry pokarm
Opinia zweryfikowana zakupem

Od niedawna mam w domu kanarki. Pokarm kupowałem w sklepie koło mnie, ale niestety jest zamknięty. W AlleZoo znalazłam tę samą karmę i to w niższej cenie!

5
maru93 dnia 2020-06-19 dodał komentarz o tytule: Polecam
Opinia zweryfikowana zakupem

Pokarm dla kanarka, który znalazłam w AlleZoo spełnił moje oczekiwania. Dobry stosunek ceny do jakości. Bardzo szybka wysyłka, jestem zadowolona.

5
Sara.k dnia 2020-11-24 dodał komentarz o tytule: Kanarkowi smakuje!
Opinia zweryfikowana zakupem

Bardzo zadowolony jest mój kanarek, pokarm, jaki mu daję, kupiłam na Waszej stronie internetowej. Niedługo zamówię więcej, dzięki!

5
asia.mazurek dnia 2020-11-26 dodał komentarz o tytule: Najlepszy jaki kupiłam
Opinia zweryfikowana zakupem

Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pokarm dla kanarków od AlleZoo jest pełen witamin i składników odżywczych. Polecam każdemu!