Katalog

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Wkłady do filtrów akwariowych

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 73 elementów
Wkłady do filtrów akwariowych

Do czego służą wkłady do filtrów akwariowych?

Dobrej jakości woda w akwarium to podstawa. Bez niej znajdujące się w nim ryby i rośliny nie są w stanie prawidłowo się rozwijać, zaczynają chorować i być w coraz gorszym stanie. Dbanie o odpowiednią ilość wody i jej jakość będzie przekładało się na zdrowie znajdujących się w niej stworzeń. Oprócz samego filtru trzeba zadbać również o odpowiednie wkłady do filtrów akwariowych. To od nich zależy ile i jakie szkodliwe substancje zatrzymują się w filtrze, gdy przepływa przez niego woda.

Filtracje można podzielić ze względu na rodzaj wkładu. Możliwa jest filtracja mechaniczna, chemiczna oraz biologiczna. Najbardziej podstawowa jest filtracja mechaniczna. Oznacza to, że gdy woda przepływa przez filtr, szkodliwe bakterie zostają na wkładzie. Filtracja biologiczna polega na zastosowaniu glonów odpowiedniego rodzaju, rozłożonych na dnie akwarium, a chemiczna na detoksykacji wody poprzez użycie odpowiednich preparatów.

Jakie wkłady do filtrów wybrać?

Wszystko zależy od wielkości akwarium oraz rodzaju i ilości znajdujących się w nim ryb. Każdy gatunek będzie miał nieco inne potrzeby, dlatego przed zakupem wkładu do filtru trzeba zastanowić się nad jego zastosowaniem w posiadanym akwarium. Ceramiczne wkłady nadadzą się idealnie do akwarium z dużymi rybami. Najbardziej podstawowym rodzajem wkładów jest gąbka, która sprawdzi się w prawie każdym zbiorniku.

Rated 4.8 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews Wkłady do filtrów akwariowych
5
Anna dnia 2019-12-18 dodał komentarz o tytule: Polecam!
Opinia zweryfikowana zakupem

Uwielbiam swoje rybki i zawsze dbam, żeby miały jak najlepsze warunki. Wkłady do filtrów akwariowych z tego sklepu to bez wątpienia najlepszy wybór, można tutaj kupować bez obaw o swoje rybki :)

5
Kuba dnia 2020-09-23 dodał komentarz o tytule: Jest ok
Opinia zweryfikowana zakupem

Jeśli chodzi o wkłady do filtra akwarium, to jest w czym wybierać. Zawsze wybieram te same, więc zawsze jestem zadowolony

5
magda.magdalena dnia 2020-10-22 dodał komentarz o tytule: Bardzo dobre!
Opinia zweryfikowana zakupem

Wkłady filtracyjne do filtrów akwariowych sprawdziły się u mnie fenomenalnie! Super sklep, szybko odpowiada na wiadomości, wysyłki ma równie ekspresowe.

5
Aga_963 dnia 2020-10-26 dodał komentarz o tytule: Pewny sklep
Opinia zweryfikowana zakupem

Od miesięcy kupuję w AlleZoo, wkłady ceramiczne do filtrów akwariowych zamówionych ostatnio także mnie nie zawiodły. Fajnie, że istnieje taki właśnie sklep!

4
Joasia dnia 2020-11-06 dodał komentarz o tytule: Dobra jakość
Opinia zweryfikowana zakupem

Kupiłam wkłady gąbkowe do filtrów akwariowych, działają tak jak mówi producent na opakowaniu-bez zarzutów :).