KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Słonecznik dla gryzoni

Aktywne filtry

POLNE SMAKI Słonecznik

POLNE SMAKI Słonecznik

12,19 zł

(12,19 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h

Słonecznik dla gryzoni

Słonecznik dla gryzoni i ptaków to uniwersalna karma uzupełniająca, która sprawdzi się w przypadku większości gatunków gryzoni i papug. Można wykorzystać ją jako element dobrze zbilansowanej diety, stanowiącej niezbędny warunek utrzymania zwierząt w dobrej kondycji. Słonecznik jest chętnie zjadany przez zwierzęta i dostarcza im wielu cennych składników.

Gotowe mieszanki ziaren słonecznika

W naszym sklepie znajdziesz wygodbem gotowe mixy nasion słonecznika: czarnego, białego i paskowanego, bez żadnych sztucznych dodatków i zbędnych wypełniaczy. Znajdziemy w niej składniki odżywcze w następujących proporcjach:

  • olej i tłuszcz surowy,
  • białko ogólne,
  • włókno surowe,
  • popiół surowy.

Jak dawkować słonecznik gryzoniom?

Zaleca się podawanie zwierzętom niewielkich porcji karmy dwa-trzy razy dziennie. Przy ustalaniu dawkowania należy wziąć pod uwagę rodzaj i ilość pozostałych rodzajów pożywienia, które podajemy swoim pupilom, a także przeciętny poziom aktywności naszych zwierzaków.

Słonecznik w żadnym wypadku nie powinien być podstawą diety zwierząt ze względu na wysoką zawartość tłuszczu. Należy traktować go jako urozmaicenie codziennych posiłków i łączyć z inną karmą.

Tłuszcz podnosi smakowitość ziaren, dlatego większość gryzoni i ptaków bardzo chętnie. Nie powinniśmy jednak im ulegać i podawać słonecznik w ściśle określonych dawkach. Z racji wysokiej zawartości tłuszczu ziarna podawane w zbyt dużych ilościach mogą powodować szybkie przybieranie na wadze i otłuszczenie narządów, które wpływają negatywnie na zdrowie i samopoczucie zwierząt, a nawet mogą skrócić ich życie. Tłuszcz obciąża wątrobę i może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości trawiennych.

Dobrej jakości ziarna słonecznika można z powodzeniem wykorzystać do samodzielnego skomponowania mieszanki paszowej dla zwierząt, łącząc je z innymi ziarnami w odpowiednio dobranych proporcjach.

Dlaczego słonecznik odgrywa ważną rolę w diecie zwierząt?

Ziarna słonecznika zawierają w swoim składzie wiele cennych składników odżywczych. To dobre źródło lekkostrawnego tłuszczu oraz białka, a także witamin z grupy E, D i K. Tłuszcz zawarty w słoneczniku wpływa pozytywnie na wygląd sierści i piór.

Ziarna słonecznika mają w swoim składzie również sporo karotenoidów. Rozłupywanie ziarenek to bardzo skuteczny sposób na ścieranie zębów w przypadku gryzoni oraz dziobów w przypadku ptaków.

Dla wielu zwierząt taki sposób zdobywania pożywienia stanowi również interesującą rozrywkę. Samodzielnie wyłuskiwane ziarna często są zjadane zdecydowanie chętniej od tych gotowych, pozbawionych łupinek.

Jakim zwierzętom podawać słonecznik?

Mieszanka słonecznika to świetne uzupełnienie diety dla większości gryzoni i ptaków egzotycznych. Można podawać go jako przysmak chomikom, szczurom, myszkom, koszatniczkom, szynszylom, czy świnkom morskim. Chętnie zjadają go również większe ptaki, zwłaszcza papugi. Mniejsze ptaki mogą mieć problem z rozłupywaniem ziaren. W przypadku ptaków zaleca się podawanie słonecznika szczególnie w okresie zmiany upierzenia i kształtowania się piór.

Opinie

5
Artur dnia 2019-09-23 dodał komentarz o tytule: Słonecznik dla chomika

Zauważyłam, że mój chomik wyjada z karmy tylko słonecznik, dlatego zdecydowałem się kupić osobno słonecznik czarny i podawać mu w ramach przekąski

5
Olaf Zaradzki dnia 2020-04-06 dodał komentarz o tytule: Smakołyk dla gryzoni

Ostatnio przeglądałem Waszą ofertę i wpadł mi słonecznik dla gryzoni. Mój chomik zawsze wyjada słonecznik z karmy, więc teraz mogą ją dodatkowo uzupełniać o jego ulubiony smakołyk