KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Lekarstwa ryb akwariowych

Aktywne filtry

Tropical preparat CMF

Tropical preparat CMF

7,29 zł

(7,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h
Tropical preparat ICHTIO

Tropical preparat ICHTIO

7,29 zł

(7,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h

Lekarstwa akwariowe, z których warto korzystać

Choroby ryb to bardzo złożone schorzenia, wymagające zastosowania konkretnych, często bardzo zaawansowanych środków. Niestety, ryby są z natury organizmami o niewielkiej odporności, dlatego stosowanie leków akwariowych winno odbywać w oparciu o podane przez producenta zasady.

W naszej ofercie znajdą Państwo bezpieczne lekarstawa ryb akwariowych, których zasada działania opiera się na naturalnych mechanizmach.

Leczenie za pomocą aktywnego tlenu

Pierwszą metodą leczenia, która z reguły polega na zniszczeniu substancji i zagrożeń organicznych, jest stosowanie aktywnego tlenu. Szereg bakterii, pleśni i grzybów nie toleruje jego obecności, co pozytywnie wpływa na efekt leczenia. W niektórych sytuacjach, środki wytwarzające aktywny tlen mogą być stosowane w aktywnym napowietrzaniu wody, chociażby podczas przenoszenia ryb w inne miejsce, lub przy dużym zagęszczeniu zbiornika.

Leczenie za pomocą błękitu metylowego

Błękit metylowy to składnik, którego zaletą jest pełna neutralność w stosunku do ryb i znajdujących się w akwarium innych zwierząt i roślin. Stosuje się go zazwyczaj w przypadku wystąpienia ospy rybiej. W tym przypadku, nie jest konieczne podniesienie temperatury wody w zbiorniku. Substancja ta sprawdza się zwłaszcza w przypadku ryb, które nie lubią zbyt ciepłej wody. Błękit metylowy pomaga również eliminować pasożyty ryb akwariowych, odpowiedzialne za niektóre schorzenia (zwłaszcza w obrębie płetw).

Leczenie za pomocą soli niejodowanej

Sól niejodowana jest doskonałym rozwiązaniem w kontekście odkażania ryb, zwłaszcza z różnego rodzaju pierwotniaków zajmujących płetwy i skrzela. Stosuje się ją do krótkotrwałych, lub długotrwałych kąpieli, a także do przygotowywania zbiornika do wprowadzenia do niego pierwszych ryb (proces dojrzewania akwarium).

Domowe metody leczenia ryb akwariowych

W naszym sklepie oferujemy zaawansowane leki akwarystyczne, oddziałujące na różnego rodzaju zagrożenia (również o charakterze organicznym). Nie oznacza to jednak, że nie wspieramy tradycyjnych "domowych" metod leczenia ryb. W przypadku wielu z nich, potrzebne do tego celu składniki, można zakupić również w naszym sklepie.

Oto lista "tajemnych", akwarystycznych specyfików z szuflady dziadka - akwarysty:

  • Jodyna - ta dobrze znana substancja ubogaca wodę w odpowiednie składniki odżywcze (zwłaszcza w jod). Ponadto pomaga w utrzymaniu naturalnego składu chemicznego wody, korzystnego dla ryb akwariowych. Warto jednak pamiętać, że jodynę należy stosować w odpowiednich ilościach (10-15ml jodyny na każde 100l wody dla długotrwałej kąpieli w akwarium).
  • Woda utleniona - pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ilości tlenu. Doskonale sprawdza się w przypadku przewozu ryb. Na każdy litr wody, stosuje się maksymalnie 2 ml jej utlenionego odpowiednika.
  • Nadmanganian potasu - substancję tą podaje się w ilości jednego kryształka na 10 litrów wody. Jej nadmiar może prowadzić do szybkiej śmierci ryb. Związek ten doskonale oczyszcza skrzela.

Oczywiście zakres prezentowanych w naszej ofercie leków jest znacznie szerszy, dlatego zapraszamy do zapoznania się z nim i do dokładnego zapoznania się z jej charakterystyką.

Opinie

5
Liz.Ka dnia 2019-10-26 dodał komentarz o tytule: Na pewno tu wrócę!

Po ostatnim zakupie roślin zauważyłam, że moje rybki nie czują się najlepiej. Znów sprowadziłam jakąś chorobę z zoologicznego :( Szukałam odpowiedniego lekarstwa dla ryb akwariowych i znalazłam je w AlleZoo. Szkoda, że nie macie żywych roślin, bo na pewno bym kupiła.

5
Marta dnia 2020-08-10 dodał komentarz o tytule: Oferta AlleZoo w punkt

Dobrze, że obecnie nawet w internetowych sklepach zoologicznych można otrzymać leki akwarystyczne. Czasami coś trzeba zamówić na zapas, a takie rzeczy często są potrzebne w nagłych sytuacjach.

5
Ewa.Ptak dnia 2020-08-24 dodał komentarz o tytule: Choroba zwalczona

Nie tak łatwo zwalczyć choroby ryb akwariowych, ale kupiłam odpowiedni preparat i się udało! Super

5
Miły dnia 2020-09-01 dodał komentarz o tytule: Dla mnie oferta w punkt

Przyznam szczerze, że nawet nie wiedziałem, że w ofercie AlleZoo dostanę lekarstwa dla ryb. Dobrze, że zawsze można na Was liczyć! Super szybka przesyłka.

4
Mieczysław dnia 2020-11-26 dodał komentarz o tytule: Sprawdzone lekarstwa

Choroby w akwarium często stanowią spory problem. Dobrze, że można u Was znaleźć odpowiednie leki akwarystyczne. Ostatnio infekcja dopadła i moje akwarium, i to właśnie na Waszej stronie znalazłem odpowiedni specyfik.