KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Klatki dla psa

Aktywne filtry

Jeżeli przymierzasz się do zakupu lub adopcji psa, to musisz zadbać wcześniej o przygotowanie odpowiednich akcesoriów. Mają one istotne znaczenie w celu uzyskania bezstresowego oraz bezpiecznego życia psa. Jedną z najważniejszych rzeczy jest klatka. Pomimo różnych opinii, klatki pełnią bardzo ważną funkcję w życiu psa. Zadbają one przede wszystkim o jego bezpieczeństwo oraz komfort. Warto zaznaczyć, że polecane są nawet przez psich behawiorystów, ponieważ pomogą w walce z początkowym lękiem oraz pozwolą na lepsze zaaklimatyzowanie czworonoga. Każdy z nas potrzebuje "swojego kąta", gdzie można odpocząć oraz bez żadnego problemu zjeść pyszną przekąskę - dotyczy to także psa.
Istnieje oczywiście więcej korzyści z posiadania klatki dla psa. Między innymi, dzięki niej pies łatwiej nauczy się również dbania o czystość, bo psy z natury nie załatwiają się tam, gdzie mają swoje leże. Wystarczy tylko wyjść z nim na dwór - jeżeli przyjdzie pora na "załatwienie potrzeb", to pies z pewnością odpowiednio zareaguje. W obecnym natłoku obowiązków klatka dla psów to idealne rozwiązanie!

Urządź psu jego własny kąt


Jeśli jesteś już przekonany co do zakupu klatki dla psów, to kwestia designu oraz umiejscowienia klatki także mają niezwykle ważne znaczenie. Przede wszystkim postaw klatkę tam, gdzie pies chętnie przebywa przez większość czasu. Musi się także znajdować w takim miejscu, gdzie pies będzie czuł się w zupełności komfortowo - najlepiej obok ściany lub w rogu. Warto także z każdej strony przykryć klatkę kocami tak, żeby odsłonięte było tylko wejście do niej - ot, taka imitacja budy. Piękne oraz różne wielkościowo klatki dla psów znajdziesz na naszej stronie Allezoo. Zaopatrz się w ładne i funkcjonalne klatki już teraz!
Aby przyzwyczaić psa do klatki, to zachowuj się na początku tak, jakby jej w ogóle nie było w domu. Dzięki temu psiak nie będzie odczuwał presji z Twojej strony i stopniowo będzie oswajał się z nowym przedmiotem. W sytuacji, kiedy psiak nie wykazuje zbytnio chęci do przebywania w klatce, to dobrym pomysłem będzie pozostawianie w niej jego ulubionych smakołyków oraz zabawek. Możesz także zostawiać mu w niej codzienną porcję jedzenia - wtedy psiak na pewno wykaże zainteresowanie. Gdy zwierzę zacznie traktować klatkę jak swój codzienny kąt, to możesz rozpocząć ćwiczenia z utrwalaniem go do niej.
Pokaż psu, że klatka jest jego domem - podejdź do niej spokojnie, gdy zwierzę znajduje się w środku. Następnie zamknij powoli drzwiczki, ale nie opuszczaj pomieszczenia! Dzięki temu pokażesz mu, że klatka jest zamknięta, jednakże Ty nigdzie się nie wybierasz. Najlepiej powtórz czynność kilkanaście razy. Za pomocą tych kroków Twoja więź z psem jeszcze bardziej się pogłębi - klatka to rozwiązanie idealne do szlifowania waszych relacji!

Różnorodne klatki dla psów


W przypadku doboru klatek, to wszystko zależy od Twoich preferencji. Nie ma znaczenia to, czy wybierzesz klatkę metalową, drewnianą lub materiałową - najważniejszy jest rozmiar. W samej klatce pies powinien czuć się przede wszystkim komfortowo - powinna być na tyle duża, aby zwierzak mógł bez żadnego problemu obrócić się, położyć lub usiąść. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zbyt mała klatka odbije się negatywnie na jego zdrowiu. Czworonóg będzie się przez to czuł zestresowany, przez większość czasu będzie zachowywał się biernie lub wręcz przeciwnie - zacznie być niepokojąco pobudzony. Sam pewnie nie chciałbyś znajdować się w takiej sytuacji, więc pamiętaj o tym, że klatka musi być również wyższa o kilka centymetrów niż kłąb psa. Trzeba zaznaczyć, że w przypadku szczeniaka nie musisz kupować mniejszej klatki. Tańszym oraz lepszym krokiem będzie zakup dopasowanej już do rozmiaru dorosłego psa. Nie musisz przejmować się wtedy wielkością samej klatki - jest to wręcz zalecane, ponieważ zwierzę będzie miało więcej swobody. Będziesz mógł także umieścić w niej większą ilość zabawek - szczeniak na pewno się ucieszy! W przypadku gdy zdecydujesz się na zakup metalowej klatki, to możesz zakupić do niej specjalną przegródkę, która pozwoli Ci przez pewien czas zmniejszyć jej wielkość. W miarę wzrostu szczeniaka będziesz mógł bezproblemowo powiększać rozmiar klatki

Bezpieczna przestrzeń dla psa!


W sytuacji, gdy pies jest już przyzwyczajony do klatki, chętnie spędza w niej swój czas i czuje się zrelaksowany, to możesz być z siebie dumny! Wiedz, że klatka dla psów jest obowiązkowa także w przypadku, gdy często opuszczasz mieszkanie. Niezależnie od tego, czy wychodzisz do pracy, sklepu lub znajomych - na jakiś czas po prostu opuszczasz swojego pupila. W każdym z wyżej wymienionych przypadków istnieje szansa, że tęsknota psa weźmie górę nad rozsądkiem, co poskutkuje zdemolowanym mieszkaniem. Psy są o wiele spokojniejsze, gdy mają ograniczoną przestrzeń podczas samotnego pobytu w domu. Dzięki klatce nie będą biegać od drzwi do drzwi, od okna do okna w poszukiwaniu swojego ukochanego właściciela - kładą się wówczas w swoim azylu i grzecznie czekają na dalszy rozwój wydarzeń. Solidna klatka przyda się także podczas transportu pupila - będziesz miał pewność, że pies nie będzie miotał się po całym pojeździe. Zwiększy to jego oraz Twoje bezpieczeństwo w podróży, a przede wszystkim wasz komfort. Zestresowany podopieczny, który jest zamknięty w pojeździe, dodatkowo pozbawiony swoich zabawek i poduszek to zdecydowanie sytuacja, której wolałbyś uniknąć!

Klatka to również Twoje bezpieczeństwo!


Warto zainwestować w klatkę dla psów jeśli do Twojego mieszkania często przychodzą goście. Weź pod uwagę to, że nie każdy lubi psy, a jeszcze inni po prostu się ich boją. Jest to zrozumiałe, dlatego zamiast rezygnować z wizyt domowych możesz temu zaradzić i powoli przyzwyczajać psa do przebywania w klatce. Jest to świetne rozwiązanie zarówno w sytuacji, kiedy pies reaguje gwałtownie na odgłos dzwonka od drzwi - dzięki temu inni ludzie nie przestraszą się nagle biegnącego w ich stronę psa. Kupując klatkę dla psa, dajesz mu to, co najlepsze!

Jednym słowem zakup klatki to rzecz obowiązkowa!


Teraz już wiesz, że zakup klatki dla psa jest cudownym rozwiązaniem. Dotyczy się to zarówno właściciela oraz samego zwierzątka. Zastosowanie klatek jest o wiele bardziej szerokie, jednakże przede wszystkim pozwalają odseparować psa, gdy tego potrzebujesz - bez żadnej szkody dla niego! Podsumowując, klatki dla psa to ich własny ciepły i bezpieczny kąt, w którym może się skryć w razie potrzeby - bez stresu Twojego oraz gości, a przede wszystkim czworonoga.
Jeżeli wciąż się wahasz, to przypomnij sobie, co robisz w sytuacji, gdy sam pragniesz ciszy i spokoju. Zwykle zamykasz się w pokoju lub pochłaniasz się w pełni swoim ulubionym czynnościom. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku psa. Jeśli w domu jest dużo hałasu, to podopieczny szuka bezpiecznego i cichego kąta dla siebie - miejsca, w którym nikt nie będzie pałętał mu się pod nogami. Zwierzę robi to instynktownie - chronił się w ten sposób przed zagrożeniami z zewnątrz. Jak widzisz, zakup klatki to zdecydowanie coś, co po prostu się opłaca!

Opinie

5
Paweł dnia 2019-10-05 dodał komentarz o tytule: Klatka to dobry wybór

Klatka dla psa nie jest dla niego więzieniem ani karą. Klatka okazała się dla niego azylem, szczególnie po trudnych początkach w schronisku. Powoli będziemy starali się od niej odchodzić, ale na razie dobrze się sprawdza.

5
Szymon.P dnia 2019-12-20 dodał komentarz o tytule: Klatka to azyl dla psa

Myślałam, że klatka dla psa w domu to bestialstwo, ale weterynarz przekonał mnie, że jest zupełnie inaczej. Klatka dla psa to dobry wybór do małego mieszkania. Przecież pies nie siedzi w niej cały dzień!

5
Kamil dnia 2020-03-02 dodał komentarz o tytule: Pies czuje się dobrze

Nie spodziewałem się, że kiedyś zdecyduje się na klatki dla psów. Mój pies jest bardzo strachliwy, a w klatce czuje się naprawdę pewnie

5
Łukasz dnia 2020-03-25 dodał komentarz o tytule: O dziwo pomogło!

Wzięłam psa ze schroniska (mieszkał tam wiele lat) i miałem z nim duży problem. Klatka dla psa w domu sprawdziła się doskonale. To dla niego azyl!

5
Sylwia dnia 2020-04-03 dodał komentarz o tytule: Naprawdę warto!

Najlepsza klatka dla psa do domu jaką znalazłam. Mój cwaniak potrafi otworzyć każdą, ale nie waszą ;D Świetna robota ;)