Zabawki dla gryzoni

Aktywne filtry

TRIXIE Mostek dla gryzoni

TRIXIE Mostek dla gryzoni

17,79 zł

(17,79 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
(1)
do 4 dni

Idealne zabawki dla gryzoni w ofercie AlleZoo

Gryzonie to bardzo aktywne zwierzęta, które wykazują specyficzne potrzeby, zarówno w aspekcie żywieniowym, jak również warunków życiowych. Przed zakupem nowego pupila warto więc poznać jego zwyczaje.

Zabawa z gryzoniem

Zabawa z gryzoniem bywa trudna, bowiem wiele zwierząt należących do tej grupy ssaków prowadzi nocny tryb życia. W ciągu dnia często odpoczywają. Z tego powodu należy zapewnić gryzoniowi odpowiednie wyposażenie klatki, tak, aby mógł on w pełni wykorzystywać swój potencjał. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup zabawek przeznaczonych dla gryzoni.

Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla gryzoni?

Podobnie jak w przypadku zabawek dla dzieci, tak również zabawki dla gryzoni powinny być przede wszystkim bezpieczne. W pierwszej kolejności należy więc zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Gryzonie, jak sama nazwa wskazuje, mają w zwyczaju obgryzać wszystkie przedmioty znajdujące się w klatce, dlatego najlepszym materiałem jest drewno, które nie uszkodzi zębów zwierzęcia i nie wpłynie szkodliwie na jego organizm w przypadku połknięcia.

Nie mniej ważne jest właściwe dopasowanie rodzaju i rozmiaru zabawki do wielkości gryzonia. Zakup zbyt małego elementu może narazić zwierzę na zranienie, np. grzbietu lub łapek.

Zabawki dla gryzoni - rodzaje

Zabawki dla gryzoni można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich obejmuje zabawki umieszczane w klatce, natomiast druga zabawki używane poza klatką.

Do zabawek używanych w klatce zalicza się, m.in.:

 • tunele,
 • huśtawki,
 • mostki,
 • kule do ćwiczeń,
 • podwieszane gryzaki,
 • hamaki.

Na szczególną uwagę zasługują piłki i tablice, które umożliwiają umieszczenie w nich przekąsek. Elementy te pełnią jednocześnie funkcję zabawki edukacyjnej, wspierającej rozwój zwierzęcia, jak również pozwalają na podanie mu w bezpieczny sposób ulubionych przekąsek. Samodzielne "wydobycie" smakołyku będzie dla gryzonia wyzwaniem i nagrodą w jednym.

Równie wielką frajdę dla gryzonia będą stanowiły próby obgryzienia warzyw wykonanych z sizalowych sznurków.

Zabawka, której zwierzę używa poza klatką, to najczęściej kula do biegania. Gryzonia można umieścić w jej wnętrzu, co pozwoli mu swobodnie biegać po całym domu, ograniczając jednocześnie dostęp do potencjalnie niebezpiecznych miejsc oraz chroniąc przed innymi zwierzętami.

Nasza oferta zabawek dla gryzoni

W naszym sklepie znajdą Państwo zabawki idealnie dopasowane do potrzeb gryzoni. Oferujemy nie tylko standardowe elementy wyposażenia klatek, ale również zabawki oparte o niekonwencjonalne rozwiązania.

Oprócz wyżej wymienionych zabawek, znajdą tutaj Państwo również:

 • podwieszane domki,
 • drewniane schodki z tunelem,
 • zabawki w kształcie traktora lub lokomotywy,
 • drewniane walce i kule z dzwoneczkami,
 • całe place zabaw.

Wszystkie zabawki zostały przygotowane z dbałością o szczegóły. Wykonano je z wysokiej jakości materiałów. Szeroki asortyment pozwoli Państwu wybrać elementy, które doskonale zaspokoją potrzeby konkretnego gatunku gryzonia, bez względu na jego rozmiar lub przyzwyczajenia.

Opinie

5
aga dnia 2019-11-25 dodał komentarz o tytule: Świetna jakość

Zawsze kupuję tutaj nowe zabawki dla gryzoni. Nie psują się tak szybko i nie trzeba potem sprzątać odgryzionych skrawków po całym domu.

5
Wercia dnia 2020-01-31 dodał komentarz o tytule: Kupiłam tunelik!

Ostatnio zamontowałam w akwarium tunel dla gryzoni i moje myszki mają mnóstwo zabawy! Allezoo ma naprawdę świetną ofertę!

5
joanna.maruszczak dnia 2020-05-13 dodał komentarz o tytule: Dobry zestaw!

Jestem zadowolona z tego, że skusiłam się na zakup gadżetu takiego jak plac zabaw dla gryzoni - to był strzał w dziesiątkę. Szczury zadowolone, biegają to tu, to tam i nie widzę, aby były znudzone. Dobrej jakości materiał, mam nadzieję, że posłuży nam przez chociaż pół roku.

5
Pietrzak dnia 2020-06-01 dodał komentarz o tytule: Super wybór

Ale super zabawka dla gryzonia! Nie wiedziałem, że będzie za nią aż tak szalał! Dla mnie super :) Warto zadbać o rozrywkę małych futrzaków.

5
ada dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Super stosunek ceny do jakości

Wysokiej jakości zabawki dla gryzonia, które przetrwają u nas dłużej niż miesiąc, to tylko te z oferty AlleZoo. Zamawiam od razu większą ilość, bo wiem, że moje szczury doszczętnie je zniszczą :D