KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Sprzątanie klatek i kuwet

Aktywne filtry

Klatki i kuwety dla gryzoni - jak je sprzątać?

Sprzątanie klatek i kuwet zwierzęcia jest nieodzownym elementem opieki nad nim i obowiązkiem każdego właściciela. To nie takie trudne zajęcie. Wystarczy mieć odpowiednie pomoce w postaci środków, które ułatwią cały proces, a zwierzęciu uprzyjemnią korzystanie ze świeżej i czystej kuwety.

Klatka - jak ją czyścić?

W klatce przebywają gryzonie oraz zajęczaki. Jej wielkość zależna jest od wielkości zwierzęcia. Myszom i chomikom wystarczy klatka o długości 80 cm. Natomiast królikom najlepiej zagospodarować tę o długości 120 cm. Dzięki temu, że w klatkach można zastosować dla każdego zwierzęcia kuwetę, sprzątanie nie będzie tak trudne.

Wymiana pelletu czy innego podkładu zajmie tylko chwilę, kiedy zwierzę właściwie korzysta z kuwety. Oczywiście, trzeba go tego nauczyć. Przykładowo, u królików należy odnosić odchody z klatki do kuwety, żeby zapamiętały zapachy. Od czasu do czasu przydaje się bardziej gruntowne sprzątanie klatki.

Do czyszczenia dna, czyli tak zwanej kuwety, warto użyć specjalnego środka, na przykład pudru, który dokładnie wyczyści wszystkie zabrudzenia. Dodatkowo, nie trzeba się obawiać o porysowanie dna. Wymyć trzeba nie tylko dno klatki, ale także oddzielną kuwetę. Kiedy zwierzę jest już nauczone, jak z niej korzystać, warto przeprowadzić gruntowne czyszczenie z usunięciem zapachu moczu. Żeby to zrobić, wystarczy odpowiedni preparat, który znajdziesz w naszym sklepie. Poza tym warto przemyć pręty, na których osadza się brud.

Regularne sprzątanie klatek i kuwet, które się w nich znajdują, jest ważne ze względu na porządek oraz na zwierzę. Lepiej będzie się ono czuło w posprzątanym domku, gdzie nie rozwijają się bakterie.

Czym czyścić klatkę - Bezpieczne środki

Dzięki użyciu dostępnych w tej kategorii preparatów sprzątanie kuwety będzie szybsze i bardziej efektywne. Co ważne, posiadamy także propozycję dla tych, których zwierzęta popełniają jeszcze błędy i zdarza się, że plamy moczu pojawiają się na dywanie czy meblach. Ten zapach także można usunąć odpowiednim sprayem. Ważne jest, żeby sprzątać klatki i kuwety regularnie. To pozwoli zachować je w dobrym stanie na długi czas.

Opinie

5
Wera S dnia 2020-02-14 dodał komentarz o tytule: Ratują życie

Te spraye i pudry są po prostu nieocenione! Zawsze mnie irytowało, kiedy musiałam sprzątać klatkę i zawsze sprawiało to wiele problemów. Teraz idzie to o niebo lepiej, a jedno opakowanie wystarcza na wiele użyć.

5
Filip Lewandowski dnia 2020-06-01 dodał komentarz o tytule: Czyści i dezynfekuje

Bardzo fajna oferta! W AlleZoo zawsze znajduję to, co potrzebne. Tym razem kupiłem bardzo dobry płyn do mycia i dezynfekcji klatek i kuwet. Super się sprawdza!

5
Zieliński dnia 2020-06-02 dodał komentarz o tytule: Dla mnie super

Kupiłem bardzo wydajny płyn do mycia klatek dla gryzoni. Super wybór. Wszystko ok!

5
iza dnia 2020-06-03 dodał komentarz o tytule: Dobry preparat

Znalazłam u Was dobry preparat do higienizacji ściółki. Super oferta! Często u Was kupuję :)

5
Adrian Kędzierski dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Płyn sprawdza się dobrze

Jak dla mnie płyn do dezynfekcji klatek sprawdza się świetnie! Można dobrze wyczyścić klatkę oraz ją zdezynfekować.