Oczka wodne

Aktywne filtry

PAŁECZKI MIX dla ryb w stawie

PAŁECZKI MIX dla ryb w stawie

69,19 zł
Wybierz
Wybierz
x
(8)
do 24h

Oczka wodne w domowym ogrodzie

Planujesz założenie oczka wodnego w swoim ogrodzie? Samodzielne stworzenie ogrodu wodnego w przydomowym ogródku nie należy do prostych zadań, jednak efekt końcowy jest tego wart! Nie wiesz od czego zacząć? Czytaj dalej!

Budowę oczka wodnego zacznij od wyznaczenia jego wielkości. Odpowiedni kształt oczka możesz zaznaczyć na ziemi wężem ogrodowym czy rozsypanym piaskiem. Gdy kształt okaże się pożądany, wykonaj nieckę. Powinna być ona nieco głębsza od planowanej głębokości oczka wodnego. Wyrównaj teren, pozbądź się zalegających kamieni i wypoziomuj teren. Dookoła niecki stwórz rowek i wypełnij go żwirem – zapobiegnie on przedostawaniu się wody z oczka wodnego, do gruntu.

Dno oczka wodnego wypełnij specjalnym podłożem do oczka wodnego lub piaskiem i dokładnie ubij. Na tak przygotowane podłoże wyłóż folię i dokładnie ją rozprostuj. Na dnie umieść odpowiednią pompę a jej przewód zamaskuj folią. Dno przykryj kamieniami i żwirem, aby oczko wodne wyglądało bardziej naturalnie. 

Brzeg oczka wodnego wyłóż piaskiem i żwirem. Możesz stworzyć również kaskadę, pamiętaj tylko o wyłożeniu jej włókniną i odpowiednią folią i dokładnym ukryciu przewodu wodnego oraz przewodu zasilającego kaskadę. Tuż przy brzegu oczka zakop pod ziemią filtr. Dookoła zbiornika ułóż 15-20 cm warstwę żyznej gleby, w której urosną rośliny otaczające oczko wodne. Jeśli planujesz duże oczko wodne, zamiast kaskady możesz wykonać strumień, który wygląda równie pięknie.

Akcesoria do oczka wodnego w Alle Zoo

W naszym sklepie internetowym znajdziesz niezbędne wyposażenie oraz akcesoria do oczka wodnego. Dopasuj je do wielkości Twojego zbiornika i ciesz się pięknym oczkiem wodnym w Twoim ogrodzie. Pamiętaj także o doborze odpowiednich ryb do Twojego oczka wodnego, a także o pokarmie dla nich. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu Twój zbiornik będzie cieszył oko również w nocy!

Opinie

5
basia-99 dnia 2019-11-29 dodał komentarz o tytule: Piękne oczko wodne

Chciałam założyć oczko wodne. W AlleZoo znalazłam cały zestaw - wszystkie niezbędne akcesoria, a nawet poradnik, jak takie oczko zrobić. Okazało się to prostsze niż myślałam. Efekt jest naprawdę piękny!

5
Barti.96 dnia 2019-12-27 dodał komentarz o tytule: Moje pierwsze oczko wodne

Bardzo podobają mi się oczka ogrodowe i sam zamarzyłem sobie takie w ogrodzie. Nie wiedziałem, od czego zacząć. Okazało się jednak, że założenie oczka wodnego nie jest takie trudne, jak wybierze się odpowiednie akcesoria do oczka wodnego.

5
michalski dnia 2020-01-30 dodał komentarz o tytule: Zakładam oczko wodne

W sklepie AlleZoo znalazłem niezbędne akcesoria do oczka wodnego. Skompletowałem pełen zestaw i niedługo zabieram się do działania!

5
kacpermichalski dnia 2020-05-12 dodał komentarz o tytule: Jestem bardzo ciekaw paczki

Każdy działkowicz chyba marzy o czymś takim jak oczko wodne. Ceny produktów na AlleZoo wcale nie są jakieś specjalnie wygórowane, więc tym lepiej się tutaj we wszystko wyposażyć. Już jedzie do mnie większa paczka i mam nadzieję, że zostanę tutaj na dłużej.

5
Klaudia Stołowska dnia 2020-05-28 dodał komentarz o tytule: Szeroka oferta

Pomogliście mi skomponować wymarzone oczko wodne. Sklep naprawdę z wieloma produktami z wielu kategorii. Można nakarmić kanarka i karpie koi :)