KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

POKAŻ WYNIKI

Pierwsza pomoc dla psa

Aktywne filtry

Pierwsza pomoc dla psa. Co warto wiedzieć?

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony, prawda? Właśnie ta przezorność zapełnia nasze spiżarnie, lodówki i apteczki. Chcemy mieć rękę zawsze na pulsie i być przygotowanym na wszystkie okoliczności, dlatego mamy w domu apteczkę pierwszej pomocy, a także leki pierwszej potrzeby. Jesteśmy przygotowani na ewentualne zadrapania czy skaleczenia i mamy w domu potrzebny plaster, czy wodę utlenioną. A co jeśli to nasz pies się skaleczy czy znajdziemy u niego kleszcza? Czy na taką ewentualność także jesteśmy przygotowani?

Pierwsza pomoc dla psa. Trzymaj rękę na pulsie

Pierwsza pomoc dla psa to temat często omijany, chociaż bardzo ważny. Nie lubimy mówić o tak nieprzyjemnych rzeczach, jak ból czy skaleczenie naszego psa, ale musimy wiedzieć jak sobie w takich przypadkach radzić. Każdy właściciel czworonoga powinien mieć w domu apteczkę pierwszej pomocy, która pomoże psu w przypadku nieprzyjemnego wypadku. Apteczka dla czworonogów powinna zawierać między innymi: opatrunek, sterylny kompleks, plastry, pęsetę, strzykawkę, waciki, pętlę do obwiązania pyska, grzebień przeciwpchelny i pęsetę przeciw kleszczom. Dzięki tak wyposażonej apteczce jesteśmy w stanie pomóc psu niemal w każdej kryzysowej sytuacji.

Musisz pamiętać, że nie każde środki i akcesoria dla ludzi, sprawdzą się w przypadku Twojego czworonożnego przyjaciela, dlatego powinien mieć on osobną, w pełni wyposażona apteczkę. Pamiętaj także, że w apteczce znajduje się pęseta przeciw kleszczom, ponieważ ludzkie pęsety nie są odpowiednie do wyciągania kleszczy u psa.

Opinie

5
Ewelina dnia 2019-10-08 dodał komentarz o tytule: Bardzo przydatne!

Sami wiecie, że życie pisze różne scenariusze. Zawsze warto być gotowym na wszystko, pierwsza pomoc dla psa może być konieczna w każdej chwili!

5
Aleksandra Baranowska dnia 2019-12-23 dodał komentarz o tytule: Po prostu warto!

Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie konieczna pierwsza pomoc u psa. Kupiłam apteczkę i pęsetę, ale mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała jej używać!

5
Marek dnia 2020-02-07 dodał komentarz o tytule: Kompletnie wyposażona apteczka!

Często wybieram się w podróże z moim pupilem. Apteczka dla psa to zatem nasze podstawowe wyposażenie. U was znalazłem kompletną i już o nic nie muszę się martwić.

5
Julia Świątek dnia 2020-04-03 dodał komentarz o tytule: Najlepsze gadżety

Pierwsza pomoc dla psa nie jest szczególnie trudna z dobrymi narzędziami. Sama dbam o swojego owczarka odkąd zaczęłam tutaj kupować akcesoria, jak pęseta. W apteczce jest cała reszta, więc pomagam psiakowi jeszcze przed wizytą u weterynarza.

5
Mazurkiewicz dnia 2020-04-15 dodał komentarz o tytule: Kupiłem apteczkę i pęsetę

Prosta i niezbędna pierwsza pomoc. Psa naprawdę trudno upilnować, zwłaszcza w domku przy lesie. Akcesoria z Allezoo naprawdę dają radę! Idealne przed wizytą u weterynarza.