Pierwsza pomoc dla psa

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pierwsza pomoc dla psa

Pierwsza pomoc dla psa. Co warto wiedzieć?

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony, prawda? Właśnie ta przezorność zapełnia nasze spiżarnie, lodówki i apteczki. Chcemy mieć rękę zawsze na pulsie i być przygotowanym na wszystkie okoliczności, dlatego mamy w domu apteczkę pierwszej pomocy, a także leki pierwszej potrzeby. Jesteśmy przygotowani na ewentualne zadrapania czy skaleczenia i mamy w domu potrzebny plaster, czy wodę utlenioną. A co jeśli to nasz pies się skaleczy czy znajdziemy u niego kleszcza? Czy na taką ewentualność także jesteśmy przygotowani?

Pierwsza pomoc dla psa. Trzymaj rękę na pulsie

Pierwsza pomoc dla psa to temat często omijany, chociaż bardzo ważny. Nie lubimy mówić o tak nieprzyjemnych rzeczach, jak ból czy skaleczenie naszego psa, ale musimy wiedzieć jak sobie w takich przypadkach radzić. Każdy właściciel czworonoga powinien mieć w domu apteczkę pierwszej pomocy, która pomoże psu w przypadku nieprzyjemnego wypadku. Apteczka dla czworonogów powinna zawierać między innymi: opatrunek, sterylny kompleks, plastry, pęsetę, strzykawkę, waciki, pętlę do obwiązania pyska, grzebień przeciwpchelny i pęsetę przeciw kleszczom. Dzięki tak wyposażonej apteczce jesteśmy w stanie pomóc psu niemal w każdej kryzysowej sytuacji.

Musisz pamiętać, że nie każde środki i akcesoria dla ludzi, sprawdzą się w przypadku Twojego czworonożnego przyjaciela, dlatego powinien mieć on osobną, w pełni wyposażona apteczkę. Pamiętaj także, że w apteczce znajduje się pęseta przeciw kleszczom, ponieważ ludzkie pęsety nie są odpowiednie do wyciągania kleszczy u psa.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews Pierwsza pomoc dla psa
5
Ewelina dnia 2019-10-08 dodał komentarz o tytule: Bardzo przydatne!
Opinia zweryfikowana zakupem

Sami wiecie, że życie pisze różne scenariusze. Zawsze warto być gotowym na wszystko, pierwsza pomoc dla psa może być konieczna w każdej chwili!