KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Sól dla gryzoni

Aktywne filtry

Sól jest niezbędna w diecie każdego gryzonia

Odpowiednio dobrany pokarm dla gryzoni, ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. W naszej ofercie przygotowaliśmy zestaw produktów, który zawiera właściwą ilość witamin i mikroelementów. Poniżej opisujemy kilka substancji odżywczych, które są niezbędne w diecie każdego gryzonia.<

Jakie funkcje posiada sól w diecie każdego gryzonia?

Sól dla gryzoni to jeden z najważniejszych pierwiastków oraz minerałów niezbędnych w prawidłowym rozwoju naszego zwierzątka. Zapobiega odwodnieniu i wspomaga czynności nerwów oraz odpowiednią prace mięśni. Sól odpowiada za prawidłowy rozwój kości i lśniącej sierści. Jest uzupełnieniem codziennej diety, szczególnie niedoboru chloru, sodu oraz magnezu.

Kostka soli doskonale wpływa na zęby każdego gryzonia. Pomaga ona ścierać siekacze, które stale rosną i mogą być przeszkodą w przyjmowaniu pokarmów. Dzięki temu produktowi nasz zwierzak nie będzie miał problemów zdrowotnych związanych z przerostem zębów. Ponadto instynkt gryzienia wszelakich przedmiotów takich jak: meble, książki, ubrania, kable - zastąpimy kostką soli.

Dzięki temu unikniemy strat rzeczy nie tylko w klatce, ale także w naszym mieszkaniu.

Co zawiera sól dla gryzoni?

W naszej ofercie można znaleźć wiele produktów, które są kompleksowo dobrane do diety każdego gryzonia. Zawierają one wiele minerałów i pierwiastków takich jak: NaCl 99%, Ca 0, 03%, Mg 0, 03%. Kostki soli nie posiadają żadnych szkodliwych substancji oraz konserwantów niebezpiecznych dla zdrowia naszego zwierzątka. W zależności od umieszczenia kostki soli w klatce możemy dobrać odpowiedni produkt.

W swojej ofercie posiadamy sól dla gryzoni:

  • w tabletkach,
  • z uchwytem,
  • z zawieszką oraz
  • kostkę warzywną wraz z uchwytem.

Nasze produkty są funkcjonalne w stosunku do potrzeb każdego zwierzątka. Można je prawidłowo zamontować w klatce tak, aby kostka soli nie miała kontaktu ze ściółką. Jest to bardzo ważne, aby nasza sól była zawsze sucha i czysta. Dzięki temu nasz gryzoń razem z pokarmem nie przyjmie szkodliwych bakterii, które mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych.

Niedobór soli w diecie każdego gryzonia

Niedobory soli mogą przynieść negatywne konsekwencje dla organizmu naszego zwierzaka. Brak odpowiedniej ilości tego pierwiastka może doprowadzić do - niewydolności krążenia, zatrzymywania wody w błonach komórkowych, problemów z przewodzeniem przez neurony impulsów nerwowych. Objawem niedoboru soli w organizmie gryzonia może być oblizywanie rąk właściciela, na których znajduje ten pierwiastek. Jeżeli nasz zwierzak bardzo często nas wylizuje to należy zakupić mu kostkę soli i umieścić ją w klatce. Jest to niezbędne do zdrowego i prawidłowego rozwoju naszego gryzonia. Nie należy obawiać się przedawkowania, ponieważ organizm sam będzie regulował, kiedy są mu potrzebne dane minerały.

Warto zakupić sól dla gryzoni, jeżeli chcemy, aby nasz zwierzak dobrze się rozwijał i nie miał żadnych problemów zdrowotnych. Lepiej bowiem zapobiegać niż leczyć. Wybór więc jest bardzo prosty.

Opinie

5
Magda dnia 2019-11-29 dodał komentarz o tytule: kupiłam sól

Właśnie tutaj kupuję sól dla gryzoni. Wcześniej nawet o tym nie myślałam, ale po obejrzeniu kilku filmów o diecie gryzoni szybko zmieniłam zdanie. Taką sól polecę każdemu, kto się opiekuje gryzoniem! Jest po prostu niezbędna w codziennej diecie.

5
kacper_ski dnia 2020-02-25 dodał komentarz o tytule: Warto stosować. Ciekawy temat

Zastanawiałem się, czy sól do lizania dla gryzoni jest dobrym pomysłem i czy pomoże to uzupełnić mikroelementy w organizmie zwierzęcia. Bardzo ciekawy temat, bo wcześniej nie wiedziałem, że takie sole warto stosować.

5
Smolicki dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Dobra lizawka solna

Kupiona lizawka solna super się sprawdza. Nie znika tak szybko, jak inne przysmaki, ale nieraz widzę, że chomiki ją liżą, więc wszystko ok.

5
Pola dnia 2020-06-22 dodał komentarz o tytule: Duży wybór

Duży wybór, jeśli chodzi o sól dla królików. Sporo różnych lizawek z witaminami i minerałami, więc jest w czym wybierać.

5
Aleksander Dominiczak dnia 2020-07-03 dodał komentarz o tytule: Jest w czym wybierać

Kupiona przeze mnie sól himalajska dla chomików super się sprawdza. Kupię ją na pewno jeszcze raz!