Pokarm dla dużych papug

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokarm dla dużych papug

Jaka karma dla dużych papug?

Papugi to duże, egzotyczne ptaki o specyficznych potrzebach żywieniowych. Karma dla dużych papug powinna zawierać wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, dzięki którym ptaki pozostają w dobrym zdrowiu. Papugi mają też oczywiście, jak wszystkie zwierzęta, własne preferencje smakowe. Duży wybór mieszanek w naszym sklepie pozwala bez trudu dobrać odpowiednią. 

Specjalnie dobrany skład

Wszystkie mieszanki, które prezentujemy w tej kategorii, zostały stworzone przez specjalistów z dużą wiedzą na temat diety ptaków. Podstawę karmienia stanowią nasiona, trzeba jednak zwracać uwagę na ich różnorodność, a także na to, by nie zawierały zbyt wiele tłuszczu - dieta zbyt bogata w oleje może być dla ptaka niebezpieczna i skutkować uszkodzeniem wątroby. Warto, by karma dla dużych papug zawierała proso, proso senegalskie, kanar, a także owies, za to mniejsze porcje lnu i murzynka.

Szeroki wybór karm dla dużych papug

W ofercie mamy karmy dla papug sprawdzonych firm, jak Vitapol,Versele - Laga, Tropifit i Nestor. Można zdecydować się na większe opakowanie, by mieć zapas pożywienia dla dużych papug na dłuższy czas. Wszystkie użyte składniki pochodzą z bezpiecznych upraw, a ich podawanie jest wygodne, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu.