Pokarm dla szczura

Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokarm dla szczura

Jaki pokarm dla szczura będzie najlepszy?

Dobrze skomponowana dieta jest jedną z najistotniejszych kwestii mających wpływ na prawidłowy rozwój i zdrowie małego ulubieńca. Zapobiega ona chorobom i wspomaga prawidłowy rozwój w początkowym etapie życia. Odpowiednio dobrany pokarm dla szczura ma bezpośredni wpływ na kondycję tych bardzo wrażliwych zwierząt, na stan ich sierści oraz zębów i pazurków. W optymalnej diecie szczura nie powinno zatem zabraknąć owoców, warzyw, różnego rodzaju ziaren, a także pokarmu mięsnego. Charakterystyczna budowa uzębienia wskazuje, że w codziennym menu tych gryzoni powinny znaleźć się przewaga twardych produktów roślinnych. Właściwe skomponowanie składników sprawi, że pupil będzie cieszył się witalnością oraz dobrym samopoczuciem.

Pokarm dla szczura bogaty w składniki odżywcze

W naszej szerokiej ofercie asortymentowej znajdziesz odpowiednią karmę dla szczura spełniającą najwyższe wymagania. Posiadamy granulaty zbożowe dostępne w wersji samodzielnej lub też w postaci idealnie wyważonych mieszanek owocowo – warzywnych oraz bogate w składniki odżywcze zdrowe przekąski. Odpowiednia twardość pokarmu pozwala na prawidłowe ścieranie zębów, właściwy proces trawienia i odżywienie gryzonia. Bogactwo składników mineralnych w pokarmie, witamin i kwasów omega -3 oraz omega – 6 wpływa na piękne, lśniące futerko, a także energię i mocny system odpornościowy gryzonia. Uzupełnieniem dla podstawowej diety będzie bogaty w aminokwasy mięsny pokarm dla szczura.

Pamiętaj, że te przesympatyczne gryzonie są całkowicie uzależnione pod kątem żywienia od swoich troskliwych właścicieli. Wybierając karmę dla szczura, koniecznie weź pod uwagę jego wiek oraz żywotność i preferencje smakowe.