KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Karmniki dla ryb

Aktywne filtry

Wydawałoby się, że opieka nad rybkami akwariowymi to nic trudnego. Ot, co jakiś czas wsypać jedzenie, a gdy już nie da się patrzeć na akwarium, dokładnie je wyczyścić. Akwariarz w tym momencie chwyta się za głowę, bo hodowla rybek to przecież nie byle co i trzeba podejść do tego na poważnie, nabyć wiedzę i umiejętności, a przynajmniej właściwy sprzęt. Najlepiej zacząć od dobrego karmnika dla rybek.

Czy karmniki dla ryb są potrzebne?

Karmienie rybek nie jest może najtrudniejszą czynnością, jaką można sobie wyobrazić, ale z pewnością wymaga pewnej wiedzy i wprawy. Przede wszystkim trzeba dbać o właściwe porcje, regularność i oczywiście odpowiedni pokarm. Jeżeli chodzi o ostatnią kwestię, początkujący akwaryści i osoby, które po prostu mają w domu kilka rybek akwariowych, zazwyczaj wybierają gotowy pokarm dla ryb.

Karmnik dla rybek to urządzenie, które na pewno się przyda. Jest kilka rodzajów karmników i rozróżnia się dwie grupy tych sprzętów: zwykłe i automatyczne. Jedne i drugie dozują pokarm, ale każde z nich ma różną dokładność i inne opcje do wyboru. Karmniki dla rybek sprawiają, że zapaleni akwaryści nie muszą obawiać się dłuższych wyjazdów, a ci, którzy są mniej doświadczeni lub mniej im na rybkach zależy, mają dzięki temu czyste sumienie – rybki dostaną jeść podczas nieobecności ich opiekuna. Dodatkowo, dobry karmnik dla ryb będzie chronił akwarium przed nadmiernym zabrudzeniem, bo utrzymuje pokarm w jednym miejscu i nie pozwala mu osiadać na ściankach i na dnie akwarium. Przejdźmy więc do omówienia rodzajów karmników, aby jak najłatwiej było wybrać najlepszy karmnik dla rybek do swojego akwarium.

Zwykłe karmniki dla ryb

Zwykłe karmniki dla rybek to plastikowe zbiorniczki, które utrzymują się na powierzchni wody lub są przymocowane przyssawką do ściany akwarium. Niegdyś zwykłe karmniki były szklane i składało się na nie wypełnione powietrzem kółko o pięciocentymetrowej średnicy. Dziś zamieniono szkło na tworzywo sztuczne, ale działanie pozostało takie samo: karmnik dla rybek unosi się na powierzchni i zapobiega rozpływaniu się pokarmu po całym lustrze wody. Rybki mogą posilać się z jednego źródła, a właściciel nie musi tak często oczyszczać akwarium z niezjedzonego pokarmu. Koszt takiego karmnika dla rybek to zazwyczaj kilka lub kilkanaście złotych, więc nie jest to duża inwestycja, a zaoszczędzi właścicielowi rybek wiele pracy.

Karmnik automatyczny do akwarium

Osoby zapracowane lub często podróżujące z pewnością jednak będą wolały zaopatrzyć się w karmnik automatyczny do akwarium. Automatyczne karmniki dla rybek mają możliwość ustawienia godziny karmienia oraz dawki pokarmu, jaką rybki będą mogły się rozkoszować podczas nieobecności właściciela. Takie rozwiązanie często stosuje się w biurach, ale także w domach zapominalskich, którzy mogliby nie pamiętać o regularnym karmieniu swoich rybek. Karmniki automatyczne zazwyczaj zasilane są bateriami i działanie zależy od wybranego modelu. Montuje się je na albo w pokrywie akwarium, a wielkość porcji i częstotliwość karmienia można regulować, czasem ręcznie, czasem elektronicznie.

Opinie

5
Angelika dnia 2019-12-05 dodał komentarz o tytule: Warto wybrać

Potrzebny był mi karmnik dla rybek. Zmieniłam niedawno pracę i już nie będą w domu regularnie. Automatyczny karmnik dla rybek sprawdził się świetnie. Czemu wcześniej o nim nie pomyślałam?

5
Asia dnia 2020-04-29 dodał komentarz o tytule: Karmnik na mrożone jedzenie

Jak dla mnie, karmniki dla ryb muszą znaleźć się w akwarium. Ja podaję rybkom mrożony pokarm, więc wybrałam odpowiedni do tego karmnik. W końcu mniej rozniesionego jedzenia po dnie.

5
Bianka dnia 2020-05-12 dodał komentarz o tytule: Mój pierwszy karmnik

W ofercie macie przeróżne karmniki dla rybek, ale ja wybrałam taki prosty, z przyssawką. Super się sprawdza! To mój pierwszy taki karmnik dla rybek.

5
Joanna dnia 2020-06-14 dodał komentarz o tytule: Dobre rozwiązanie

Karmnik dla ryb to bardzo praktyczne rozwiązanie. Ten od AlleZoo dotarł do mnie w bardzo szybkim czasie, super zapakowany i zabezpieczony. Polecam jak najbardziej.

5
Paula dnia 2020-07-09 dodał komentarz o tytule: Karmidła dla leniwych opiekunów

Karmidła dla ryb to dobry wybór dla leniuchów, czyli dla mnie! Szkoda, że wcześniej nie wybrałam coś takiego. Ciekawe czy są takie automatyczne karmniki dla innych zwierząt domowych.