KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Nawozy do akwarium

Aktywne filtry

Nawozy do akwarium

Roślinność w akwarium pełni funkcję nie tylko dekoracyjną. Stwarza ono również odpowiedni klimat, dzięki któremu ryby czują się w swoim żywiole. Wysokojakościowe nawozy do akwarium dostarczają wodzie oraz roślinności niezbędne mikroelementy, które gwarantują bezproblemowy rozwój. Zwykle dostarczają one takich związków, jak m.in. żelazo, mangan, cynk, miedź, bor, molibden, krzem, tytan, kobalt. Istotnym jest, aby wybierać produkty, które zapewniają optymalne proporcje. Przewożenie może przynieść odwrotne skutki do zamierzonych.

Dlaczego rośliny akwarystyczne nie rosną?

Wielu początkujących hodowców zastanawia się, dlaczego rośliny umieszczone w akwarium nie rozwijają się. Należy pamiętać o tym, że należy zapewnić im korzystne środowisko. Przed sięgnięciem po profesjonalne nawozy do akwarium trzeba sprawdzić jakość posiadanego oświetlenia. Bardzo często to właśnie ono jest przyczyną tego, że rośliny obumierają. Ważna jest również jakość wody. Każde zanieczyszczenie negatywnie oddziałuje nie tylko na ryby, ale również inne organizmy wodne oraz rośliny. Istotna jest również ilość dwutlenku węgla. Jego niedobór zakłóca funkcjonowanie wszystkich organizmów żywych.

Warto również mieć świadomość, że liczy się także to, w jaki sposób została zasadzona roślina. Tutaj również można popełnić błąd, który negatywnie wpływa na hodowlę. Podsumowując - nawet najlepsze nawozy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli nie zadba się, o właściwie warunki panujące w akwarium.

Jak działają nawozy do akwarium?

Dostępny jest szeroki wybór nawozów, które mają na celu dostarczenie niezbędnych do wzrostu pierwiastków. Należą do nich mikroelementy, makroelementy, a także pierwiastki biogenne (wodór, tlen, węgiel, azot, potas, wapń, fosfor, magnez i siarka). Są one mocnym budulcem roślin, dzięki czemu możliwy jest ich rozwój, nawet w przypadku osłabionych warunków otoczenia.

Oczywistym jest, że nawet najstaranniejsza pielęgnacja hodowcy nie jest w stanie zastąpić naturalnego środowiska, w którym żyją rośliny. Nawóz sprawia, że mogą one otrzymać wszystko to, czego potrzebują. Warto wspomnieć, że niektóre pierwiastki, których potrzebują rośliny, dostarczane są wraz z pokarmem dla ryb. Głównie jest to azot, potas, fosfor. W takiej sytuacji należy skupić się na uzupełnieniu pozostałych związków.

Nawozy płynne czy stałe?

Nawozy do akwarium dzielą się na płynne oraz stałe. Większą popularnością cieszą się preparaty w płynie, gdyż są one komfortowe w w użytkowaniu. Środki w stanie stałym (m.in. tabletki) muszą być podawane bezpośrednio pod korzenie roślin.

Wymaga to większej precyzji, jednak taka forma nawożenia może przynieść szybsze oraz lepsze efekty. Takie produkty dedykowane są głównie odmianom roślin, które są ciężkie w uprawie. W zdecydowanej większości przypadków wystarczą nawozy uniwersalne. Podczas ich aplikacji należy ściśle trzymać się zaleceń producenta. Zbyt duża ilość związków może przyczynić się do wielu szkód. Preparaty powinno się stosować umiejętnie, gdyż tylko wtedy będą naprawdę działać.

Opinie

5
Ela dnia 2019-12-05 dodał komentarz o tytule: Zaufany sklep!

Już od kilku miesięcy kupuję tutaj nawozy akwariowe. Nigdy się nie zawiodłam. Paczki zawsze są dostarczane w ciągu kilku dni, a cena zawsze jest korzystna.

5
Halina dnia 2020-08-08 dodał komentarz o tytule: Czasami jest potrzebny

Myślałam, że mi nie będą potrzebne nawozy do akwarium, ale mimo wszystko skusiłam się na nie i nie żałuję. Rośliny od razu odżyły, więc jestem zadowolona.

5
Paulina dnia 2020-08-24 dodał komentarz o tytule: Dobry produkt

Kupiony nawóz do akwarium naprawdę świetnie się sprawdza. Na pewno wybiorę go jeszcze nie raz.

5
Maja dnia 2020-09-01 dodał komentarz o tytule: Miła odmiana

Sprawa była prosta, potrzebny mi był nawóz. Akwarium, które dostałam w prezencie było nieco zaniedbane, a dzięki nawozowi szybko i pięknie rozwinęły się w nim żywe rośliny.

5
Kaja dnia 2020-09-03 dodał komentarz o tytule: Praktycznie i wygodnie

Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak przydadzą mi się na nawozy. Akwarium dzięki nim naprawdę lepiej funkcjonuje, rośliny dobrze się rozwijają i całość nie szkodzi rybkom.