KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Higiena uszu psa

Aktywne filtry

Higiena uszu psa. Jak zadbać o nią najlepiej?

Uszy psów różnią się kształtem i wielkością w zależności od jego rasy. Jedne psy mają krótkie, spiczaste uszka, inne długie i włochate, a jeszcze inne potykają się o własne narządy słuchu. Jedna rzecz pozostaje jednak niezmienna – o higienę uszu psa należy dbać ostrożnie i uważnie, aby utrzymać zdrowy słuch naszego czworonoga. Uszy psa, tak samo jak ludzkie, mają zdolności do samooczyszczania się, ale nieraz trzeba im pomóc, wybierając z małżowiny usznej nadmiar zalegającej wydzieliny. Przy tym zabiegu należy używać gazika i specjalnego płynu do utrzymania higieny uszu psa oraz zachować szczególną ostrożność, ponieważ ucho psa jest bardzo wrażliwe. Do czyszczenia uszu naszych czworonożnych przyjaciół służą specjalne, bezpieczne dla psa preparaty czyszczące i nie należy używać do tego celu żadnych innych substancji.

Higiena uszu psa. Płyn do przemywania uszu psa

Aby w pełni zadbać o higienę uszu psa, należy wybrać odpowiedni preparat. W naszej ofercie mamy wygodne w użyciu płatki do czyszczenia uszu, płyny do czyszczenia i mycia uszu, a także preparaty do pielęgnacji. Ważne także, aby pamiętać, żeby przy kąpaniu psa woda nie dostała się do jego narządów słuchu, ponieważ może dojść do zapalenia ucha, o ile pies sam nie poradzi sobie z wodą. Niewłaściwe dbanie o higienę uszu psa może powodować do nagromadzenia się drobnoustrojów i pasożytów, a w konsekwencji chorobach uszu, np. świerzbowca usznego czy zapalenia ucha środkowego. Ważnym krokiem w utrzymaniu higieny uszu psa jest także systematyczne trymowanie lub przycinanie sierści znajdującą się wewnątrz małżowiny usznej.

Opinie

5
Janina_p dnia 2019-09-25 dodał komentarz o tytule: Świetne płyny!

Z płynami do higieny, czyszczenie uszu psa jest łatwe i bezpieczne. Mój psiak już przyzwyczaił się do nowej konieczności i z czasem to polubił! Ach, gdyby tylko jeszcze do wanny wchodził z własnej woli!

5
Paweł P. dnia 2019-12-17 dodał komentarz o tytule: Jestem zadowolony z efektów

Zdecydowałem się na płyn do czyszczenia uszu psa, bo pomyślałem, że nigdy o to nie dbałem i warto spróbować. Różnicę widać gołym okiem! Na początku mój pies bał się tego i nie chciał czyścić uszu. Teraz, kiedy widzi, że wyciągam płyn, pyszczek od razu zaczyna się cieszyć! Bardzo to polubił, a odpowiedź może być tylko jedna - to przynosi ulgę psom.

5
Zygmunt dnia 2020-01-23 dodał komentarz o tytule: Świetny produkt

To niesamowite, jaką różnicę daje odpowiednia higiena uszu. Mój pies jest bardziej radosny i aktywny, kiedy wyczyszczę mu uszy, widać, że to mu sprawia przyjemność.

5
Igor dnia 2020-02-10 dodał komentarz o tytule: Śmiało można polecać

Produkt przyszedł bardzo szybko, paczka była dobrze zabezpieczona, a sam płyn jest wysokiej jakości - zachęcam do poczytania składu! Higiena ucha, a właściwie uszu mojego pupila jest prosta, przyjemna, a przy tym bezpieczna.

5
Joania dnia 2020-02-12 dodał komentarz o tytule: Bardzo dobre produkty!

Higiena uszu psa jest istotna, a mało kto o tym pamięta! U Was można znaleźć wszystko, co niezbędne dla psiaków!