Higiena uszu psa

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Higiena uszu psa

Higiena uszu psa. Jak zadbać o nią najlepiej?

Uszy psów różnią się kształtem i wielkością w zależności od jego rasy. Jedne psy mają krótkie, spiczaste uszka, inne długie i włochate, a jeszcze inne potykają się o własne narządy słuchu. Jedna rzecz pozostaje jednak niezmienna – o higienę uszu psa należy dbać ostrożnie i uważnie, aby utrzymać zdrowy słuch naszego czworonoga. Uszy psa, tak samo jak ludzkie, mają zdolności do samooczyszczania się, ale nieraz trzeba im pomóc, wybierając z małżowiny usznej nadmiar zalegającej wydzieliny. Przy tym zabiegu należy używać gazika i specjalnego płynu do utrzymania higieny uszu psa oraz zachować szczególną ostrożność, ponieważ ucho psa jest bardzo wrażliwe. Do czyszczenia uszu naszych czworonożnych przyjaciół służą specjalne, bezpieczne dla psa preparaty czyszczące i nie należy używać do tego celu żadnych innych substancji.

Higiena uszu psa. Płyn do przemywania uszu psa

Aby w pełni zadbać o higienę uszu psa, należy wybrać odpowiedni preparat. W naszej ofercie mamy wygodne w użyciu płatki do czyszczenia uszu, płyny do czyszczenia i mycia uszu, a także preparaty do pielęgnacji. Ważne także, aby pamiętać, żeby przy kąpaniu psa woda nie dostała się do jego narządów słuchu, ponieważ może dojść do zapalenia ucha, o ile pies sam nie poradzi sobie z wodą. Niewłaściwe dbanie o higienę uszu psa może powodować do nagromadzenia się drobnoustrojów i pasożytów, a w konsekwencji chorobach uszu, np. świerzbowca usznego czy zapalenia ucha środkowego. Ważnym krokiem w utrzymaniu higieny uszu psa jest także systematyczne trymowanie lub przycinanie sierści znajdującą się wewnątrz małżowiny usznej.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews Higiena uszu psa
5
Janina_p dnia 2019-09-25 dodał komentarz o tytule: Świetne płyny!
Opinia zweryfikowana zakupem

Z płynami do higieny, czyszczenie uszu psa jest łatwe i bezpieczne. Mój psiak już przyzwyczaił się do nowej konieczności i z czasem to polubił! Ach, gdyby tylko jeszcze do wanny wchodził z własnej woli!