KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Higiena oczu kota

Aktywne filtry

Higiena oczu kota – jak o nią zadbać?

Koty mają w swoim spojrzeniu coś, co przeszywa ludzi na wskroś i wie o tym każdy właściciel czworonoga. Zdrowe oczy kociego pupila powinny być błyszczące i czyste. Zadbanie o higienę oczu kota nie jest wcale takie trudne i ponieważ to łzy są naturalnym środkiem pielęgnacyjnym oczy i usuwają wszelkie zanieczyszczenia. Zadanie właścicieli ogranicza się zatem do przemywania okolic oczu, w przypadku kiedy w ich kącikach pojawiły się ślady łez. Do przemywania narządu wzroku naszego pupila najlepiej stosować bezpieczne, specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach zoologicznych i u lekarzy weterynarii.

Higiena oczu kota. Krople czy płyn do przemywania?

Zwierze nie może w pełni zadbać o siebie, dlatego odpowiednia higiena oczu kota leży w obowiązkach właściciela, który powinien zwracać uwagę na narząd wzroku zwierzęcia. Nadmierne łzawienie czworonoga czy wycieki z oczek mogą świadczyć o problemach zdrowotnych zwierzęcia i warto udać się z nim do lekarza weterynarii. Łzawienie jednak jest całkowicie normalne u niektórych ras kotów, np. u persów i kociaków egzotycznych.

Do pełnego zadbania o higienę oczu kota wystarczy wacik oraz specjalny preparat do przemywania oczu. Warto wybierać preparaty zbliżone do naturalnego pH łez kota, czyli ok. 7,4. Płyn wystarczy nanieść na wacik i przetrzeć nim okolice oczu kota lub w przypadku kropli – wlać je do narządu wzroku. Dla kotów o wrażliwych oczach szczególnie polecamy preparaty bogate w łagodzącą esencję herbacianą czy świetlik lekarski.

Opinie

5
Aleksander Olejniczak dnia 2019-10-23 dodał komentarz o tytule: Przydatne produkty!

Wielu nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest higiena oczu kota i w ogóle o nią nie dba. Mój kociak często pocierał łapkami oczka i teraz niemalże ciągle ma je podrażnione. Całe szczęście, płyn od Allezoo ratuje sytuację.

5
sebastiannowicki dnia 2020-01-21 dodał komentarz o tytule: Kupiłem płyn

Jeden płyn od AlleZoo i zawsze mam pewność, że higiena oczu kotów stoi na zadowalającym poziomie i nie mam się o co martwić.

5
Kinga dnia 2020-03-04 dodał komentarz o tytule: Kupiłam tutaj płyn do oczu dla kota

Zdecydowałam się na płyn Francodex, bo znajomi polecili właśnie ten. Czyszczenie oczu kotów nie sprawia żadnych problemów, wystarczy kilka kropel i po problemie. Po kilku sesjach widać, że kotom to przynosi ulgę, bo już się nie boją, kiedy chcę im skroplić oczy.

5
Małgorzata Jastrzębska dnia 2020-04-06 dodał komentarz o tytule: Czyszczenie jest proste

Mój kociak wiecznie chodził zapłakany. Cały czas zbierał mu się brud w oczkach, a nie wiedziałam, jak je czyścić, żeby nie zrobić mu krzywdy. Okazało się, że wystarczy wybrać odpowiedni preparat, a czyszczenie kocich oczu będzie naprawdę proste

5
Robert dnia 2020-04-14 dodał komentarz o tytule: Niedrogi płyn

Odkąd wylądowałem z kotem u weterynarza, zacząłem na poważnie traktować czyszczenie oczu kota. Płyn jest niedrogi i wystarcza na długo, więc każdy powinien dbać, żeby taki mieć pod ręką.