Wydłużony czas realizacji: do 4 dni

Higiena oczu kota

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Higiena oczu kota

Higiena oczu kota – jak o nią zadbać?

Koty mają w swoim spojrzeniu coś, co przeszywa ludzi na wskroś i wie o tym każdy właściciel czworonoga. Zdrowe oczy kociego pupila powinny być błyszczące i czyste. Zadbanie o higienę oczu kota nie jest wcale takie trudne i ponieważ to łzy są naturalnym środkiem pielęgnacyjnym oczy i usuwają wszelkie zanieczyszczenia. Zadanie właścicieli ogranicza się zatem do przemywania okolic oczu, w przypadku kiedy w ich kącikach pojawiły się ślady łez. Do przemywania narządu wzroku naszego pupila najlepiej stosować bezpieczne, specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach zoologicznych i u lekarzy weterynarii.

Higiena oczu kota. Krople czy płyn do przemywania?

Zwierze nie może w pełni zadbać o siebie, dlatego odpowiednia higiena oczu kota leży w obowiązkach właściciela, który powinien zwracać uwagę na narząd wzroku zwierzęcia. Nadmierne łzawienie czworonoga czy wycieki z oczek mogą świadczyć o problemach zdrowotnych zwierzęcia i warto udać się z nim do lekarza weterynarii. Łzawienie jednak jest całkowicie normalne u niektórych ras kotów, np. u persów i kociaków egzotycznych.

Do pełnego zadbania o higienę oczu kota wystarczy wacik oraz specjalny preparat do przemywania oczu. Warto wybierać preparaty zbliżone do naturalnego pH łez kota, czyli ok. 7,4. Płyn wystarczy nanieść na wacik i przetrzeć nim okolice oczu kota lub w przypadku kropli – wlać je do narządu wzroku. Dla kotów o wrażliwych oczach szczególnie polecamy preparaty bogate w łagodzącą esencję herbacianą czy świetlik lekarski.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 3 customer reviews Higiena oczu kota
5
Aleksander Olejniczak dnia 2019-10-23 dodał komentarz o tytule: Przydatne produkty!
Opinia zweryfikowana zakupem

Wielu nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest higiena oczu kota i w ogóle o nią nie dba. Mój kociak często pocierał łapkami oczka i teraz niemalże ciągle ma je podrażnione. Całe szczęście, płyn od Allezoo ratuje sytuację.

5
sebastiannowicki dnia 2020-01-21 dodał komentarz o tytule: Kupiłem płyn
Opinia zweryfikowana zakupem

Jeden płyn od AlleZoo i zawsze mam pewność, że higiena oczu kotów stoi na zadowalającym poziomie i nie mam się o co martwić.

5
Kinga dnia 2020-03-04 dodał komentarz o tytule: Kupiłam tutaj płyn do oczu dla kota
Opinia zweryfikowana zakupem

Zdecydowałam się na płyn Francodex, bo znajomi polecili właśnie ten. Czyszczenie oczu kotów nie sprawia żadnych problemów, wystarczy kilka kropel i po problemie. Po kilku sesjach widać, że kotom to przynosi ulgę, bo już się nie boją, kiedy chcę im skroplić oczy.