Pokarm dla rybek

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 163 elementów
Pokarm dla rybek

Podstawową kwestią w przypadku wyboru karmy dla ryb akwariowych jest dbałość o jej zróżnicowanie. Rybki podobnie jak ludzie potrzebują zróżnicowanej diety. To podstawowa kwestia jeśli zależy nam na sukcesie hodowlanym.

Kupując pokarm dla ryb akwariowych powinniśmy dobrać taki, który będzie dobry dla danego gatunku, dostarczy im wszystkich niezbędnych mikro- i makroelementów oraz nie zanieczyści wody w akwarium poprzez resztki niezjezdzonego pokarmu (dlatego odpowiedni dobór jest ważny).

Kupując pokarm dla ryb akwariowych powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, czy są to ryby roślinożerne, mięsożerne czy wszystkożerne. Większość popularnych gatunków rybek akwariowych może jeść zarówno produkty pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego, należy jednak dokładnie sprawdzić, jak jest w przypadku naszych.

Karma dla ryb dostępna jest na rynku w różnych formach. Najbardziej rozpowszechniony pokarm dla rybek to płatki, które początkowo utrzymują się na lustrze wody, a potem nią nasiąkają i opadają na dno. To sprawia, że doskonale nadają się zarówno dla ryb pływających tuż przy powierzchni wody jak i tych, które wolą większe głębokości.

Warto nie poprzestawać na tej podstawowej karmie, lecz uzupełniać i różnicować dietę na przykład o pokarm granulowany dla ryb. Niewątpliwą zaletą granulatów jest ich duża wydajność. Możemy zakupić granulat pływający lub tonący, w zależności od tego, w której części akwarium żerują nasze ryby. Tabletki są przeznaczone dla gatunków o bardzo specyficznych potrzebach, możemy je przykleić w dowolnym miejscu akwarium. Ciekawym urozmaiceniem diety będą również pałeczki, które swoim wyglądem imitują wodne owady, larwy, co sprawia, że są bardzo atrakcyjne dla mięsożerców.