KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Dezynfekcja akwarium

Aktywne filtry

Oprócz dbałości o utrzymanie prawidłowych parametrów wody bardzo ważną rolę w zachowaniu czystości oraz higieny akwarium odgrywa dezynfekcja zbiornika po każdej przebytej chorobie. Dokładne odkażanie akwarium zapobiega bowiem rozmnażaniu się glonów oraz innych mikroorganizmów, które negatywnie oddziałują na stan środowiska wodnego.

Aby zapewnić swoim rybom oraz roślinom wodnym jak najlepsze warunki do życia i rozwoju, po nawet niewielkich chorobach należy bardzo starannie przeprowadzić proces odkażania. Do tego celu może posłużyć jeden z produktów przeznaczonych do czyszczenia wyposażenia akwarystycznego, który można znaleźć w ofercie sklepu AlleZoo. Chloramina- bo o niej mowa- może być wykorzystywana do dezynfekcji nie tylko ścianek zbiornika, ale również siatek, filtrów czy innych narzędzi używanych do procesów takich jak kwarantanna albo rozmnażanie ryb. Podobnie jak inne preparaty dostępne w ofercie AlleZoo Chloramina jest specjalistycznym produktem, którego skład został odpowiednio skomponowany do skutecznego odkażania środowiska wodnego. Wydziela ona do wody aktywny chlor, który niszczy bakterie, pierwotniaki oraz grzyby, a także zapobiega ich rozprzestrzenianiu się.

Dezynfekcja akwarium- jak ją przeprowadzić?

Odkażanie zbiornika akwarystycznego może okazać się niezbędne po trudnym zakażeniu bądź chorobie. W tym przypadku dezynfekcję należy rozpocząć od pozbycia się podłoża oraz wszystkich roślin- możliwe jest również przeprowadzenie ich dezynfekcji, jest to jednak bardziej skomplikowany proces wymagający nieco więcej czasu. Następnie konstrukcję akwarium oraz wszystkie elementy składowe jego mechanizmu należy zdezynfekować za pomocą specjalistycznych preparatów, których skład opiera się na substancjach posiadających właściwości bakteriobójcze, ponieważ tylko one skutecznie niszczą nawet najdrobniejsze przetrwalniki. Do najpopularniejszych z nich należy między innymi Chloramina, która jest dostępna w sklepie internetowym AlleZoo.

Odkażanie wody w akwarium krok po kroku

Oprócz dokładnej dezynfekcji zbiornika duże znaczenie w procesie restartu akwarium ma stworzenie w nim nowego środowiska, wolnego od zanieczyszczeń. Aby to osiągnąć, najlepiej wymienić całą wodę, w której odbywało się zakażenie, a następnie bardzo dokładnie wyczyścić akwarium.

Proces odkażania wody w akwarium ma przede wszystkim przyczynić się do stworzenia nowego środowiska wodnego, dlatego w większości przypadków nieuniknione okazuje się całkowite pozbycie się kamieni, które służyły za podłoże. Inaczej jednak przedstawia się kwestia skażonych roślin wodnych.

Skuteczna dezynfekcja roślin akwariowych

Rośliny wodne są często jedynymi elementami znajdującymi się w akwarium, do których mogą przyczepić się różnego typu glony, bakterie oraz grzyby. Dlatego ich odkażanie należy rozpocząć od dokładnych oględzin ich liści po to, aby potem mechanicznie usunąć z nich widoczne ślady glonów, jaj innych organizmów, ślimaków albo ich gnijących części. Następnie należy zamoczyć roślinę w odpowiednio przygotowanym roztworze dezynfekującym. Po takiej kąpieli rośliny płucze się w czystej wodzie, a potem przygotowuje do zasiedlenia w nowym podłożu poprzez skrócenie im korzeni.

Opinie

5
Nowak dnia 2019-10-03 dodał komentarz o tytule: Preparat naprawdę pomógł!

Już nieraz zdarzyło mi się kupić rośliny akwariowe wraz z chorobą. Odkażanie roślin akwariowych okazało się koniecznie. Preparat, który wybrałem sprawdził się bardzo dobrze!

5
Katzrzyna.P dnia 2020-06-14 dodał komentarz o tytule: Ważna czynność!

Odkażanie akwarium jest bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli jest spore i czyścimy je o wiele rzadziej. W AlleZoo można dostać wszystkie potrzebne preparaty, więc skompletowanie zamówienia nie powinno być problemem.

5
80monia80 dnia 2020-09-01 dodał komentarz o tytule: To ważny aspekt

Regularna dezynfekcja akwarium z pewnością się opłaci. Usuwanie nadmiaru bakterii i zapobiega rozwojowi grzybów to podstawy poprawnego dbania o akwarium.

5
Lusi dnia 2020-09-03 dodał komentarz o tytule: Dla bezpieczeństwa

Na własnej skórze przekonałam się o tym, że dezynfekcja roślin akwariowych jest potrzebna. Zwłaszcza od razu po zakupie :) Dzięki AlleZoo za edukowanie swoich klientów.

5
Aleksandra dnia 2020-09-21 dodał komentarz o tytule: Profilaktycznie

Dla mnie odkażanie wody w akwarium to obecnie miły rytuał, dzięki temu wiem, że robię coś pożytecznego i chronię dzięki temu rośliny i ryby przed niechcianymi chorobami.