KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Woliery dla ptaków

No products available yet

Stay tuned! More products will be shown here as they are added.

Woliera dla ptaków – stwórz przytulny zakątek w Twoim ogrodzie 

Ptaki tak samo jak inne zwierzęta domowe potrzebują spokojnego miejsca, w którym będą mogły zregenerować siły. Niezbędna jest odpowiednia przestrzeń dla Twoich pupilów. W przypadku ptaków, im większa klatka, tym lepiej. Woliery dla ptaków to doskonałe rozwiązanie, ponieważ mają spore rozmiary, a to zapewnia ptakom odpowiedni rozwój i witalność. Swoboda, z którą ptaki mogą się po niej poruszać, daje im namiastkę życia na wolności. 

Należy pamiętać, że taka klatka powinna nie tylko zapewniać ptakom komfort, ale przede wszystkim musi być to miejsce bezpieczne. Dlatego też powinniśmy wybierać jedynie sprawdzone woliery, pochodzące z pewnych źródeł i od rzetelnych producentów. W Allezoo.pl znajdziesz profesjonalne woliery dla ptaków, które stworzono z wysokiej jakości materiałów. Sprawdź m.in. wolierę, której siatka jest wykonana z ocynkowanego drutu. Takie woliery wykonane z wielką dbałością nie ulegną uszkodzeniu podczas ekspozycji na trudne warunki atmosferyczne, nie rdzewieją i są niezwykle odporne na przegryzanie. Musisz bowiem wiedzieć, że wiele gatunków ptaków chce wydostać się z woliery czy z ciekawości podgryza siatkę. 

Zabezpieczmy także woliery dla ptaków od spodu. Najlepiej postawmy ją na stabilnym podłożu, które jest niedostępne dla drapieżników, np. pobliskich lisów. Na szczęście w ofercie Allezoo znajdziesz woliery dla ptaków, które posiadają funkcjonalne i praktyczne wysokie nóżki, które niwelują niebezpieczne sytuacje, np. zagryzienie ptaków przez psa czy lisa. 

Woliera dla papug całoroczna - postaw na jakość

Pamiętajmy także, aby siatka była dostosowana do wielkości naszego ptaka. Zbyt duże odległości między prętami mogą sprawić, że głowa naszego pupila lub tułów utkną w wolierze. Do tego należy zadbać o odpowiednie umiejscowienie woliery. Powinna stać na uboczu ogrodu, by tworzyły przytulny zakątek. Postawienie jej na środku ogrodu będzie dla ptaków niekomfortowe, ale i możemy łatwo narazić je na nasłonecznienie czy brak schronienia podczas deszczu. Dlatego dobrze jest, kiedy umieścimy je w otoczeniu krzewów i drzew. 

Nie możemy jednak umieścić woliery w trudno dostępnym miejscu. Powinniśmy mieć zawsze ptaki na widoku, łatwy dostęp do drzwiczek, by w razie nieprawidłowości szybko reagować. To także element budujący bezpieczną hodowlę ptaków, o której wielu właścicieli zapomina, a jednak ma kluczowe znaczenie. 

Jak widzisz, wybór odpowiednich produktów należy starannie przemyśleć. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz bezpieczne i profesjonalne woliery, z którymi zadbasz o swoje ptaki.

Woliera dla papug w domu? Doskonałe produkty znajdziesz w naszym sklepie!

Papugi to piękne ptaki. Przy obecnych zmianach klimatu wielu właścicieli tych zwierząt decyduje się na woliery całoroczne, by ptaki nawet zimą mogły cieszyć się przestrzenią i ogrodem. Nie zawsze są to jednak stworzenia gotowe żyć w Polsce w ogrodzie cały rok. Niektóre papugi są wrażliwe na zmiany temperatur, dlatego też wiele osób decyduje się na wolierę całoroczną, gdy posiadają papugi odporne na zewnętrzne amplitudy temperatur. Hodowcy papużek falistych, świergotek, rozelle itp. mogą z powodzeniem umieszczać je w całorocznej wolierze.

Ważne jest to, by, o czym wspominaliśmy wcześniej, wybrać bezpieczne woliery, odporne na deszcz, śnieg czy wiatr. Tylko takie sprawdzą się o każdej porze roku. 

Woliera dla papug w ogrodzie - pamiętaj o odpowiedniej przestrzeni

W domu ptaki czują się niekiedy nieswojo, tęskniąc za wolnością, powiewem wiatru. Dlatego też woliery dla ptaków to doskonałe rozwiązanie, by nasze ptaki harmonijnie się rozwijały. Nie należy oszczędzać na przestrzeni, ponieważ szczególnie duże zwierzęta i okazałe gatunki, nie lubią ciasnych klatek. Klatka powinna być więc przestronna, tu zasada im więcej, tym lepiej nader często się sprawdza. Najlepiej, jeśli papugi będą mogły w niej swobodnie fruwać.

Nie tylko papugi zdobią ogrodowe woliery dla ptaków. Wiele egzotycznych ptaków spędza w ten sposób czas na świeżym powietrzu. Dzięki doskonałej siatce pupil jest bezpieczny, a my wciąż możemy cieszyć się ich pięknym widokiem czy śpiewem. Wysokiej jakości siatka nie zagraża mieszkańcom woliery, dbając o doskonałą wentylację klatki. 

Warto dodać, że w wolierach hoduje się popularne gatunki ptaków egzotycznych, np. mnichy nizinne, nierozłączki, papużki faliste. 

Wielu hodowców uzupełnia woliery dla ptaków w sezonowe rośliny. Latem czy jesienią wkładają do nich gałązki iglaków, wierzby czy inne bezpieczne rośliny, które zajmą ptaki, zmniejszając ich chęć przegryzania siatki.

Dobrym pomysłem na uzupełnienie woliery jest także zamontowanie w niej bezpiecznych dodatków, które sprawią, że papuga czy inne egzotyczne ptaki nie będą się nudzić. Mogą to być huśtawki, sznury do wspinania. Nie zapomnijmy oczywiście o niezbędnych dodatkach, takich jak karmidełko, poidełko, by ptaki miały swobodny dostęp do pokarmu i wody.

Woliera dla ptaków egzotycznych w bogatej ofercie Allezoo.pl

W naszym sklepie znajdziesz woliery wykonane z ocynkowanego, srebrzystego drutu, który jest odporny na rdzewienie i podgryzanie. Każdy z dostępnych modeli jest wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak drążki. To sprawia, że pupil będzie się dobrze czuł wewnątrz woliery. Rozmiar woliery dla ptaków wybierz odpowiedni do wielkości pokoju, w którym najczęściej przebywasz. Twoja obecność jest niezwykle ważna dla dobrego samopoczucia ptaka. Jeśli nie masz pewności, którą klatkę wybrać skontaktuj się z nami. Na pewno pomożemy!

Opinie

5
Klaudyna dnia 2019-12-13 dodał komentarz o tytule: Zaufany sprzedawca

Wytrzymałe i niezawodne. Zamówiłam dwa woliery dla papug, obydwa tutaj, w Allezoo. Przesyłka szybka jak zawsze, a do samych produktów nie mam żadnych zastrzeżeń!

5
Piotr dnia 2020-04-06 dodał komentarz o tytule: woliery na ptaki

Różnej wielkości woliery na ptaki. Firma jest mi znana, więc nie jestem zaskoczony wysoką jakością wolier.

5
K.Zuza dnia 2020-05-21 dodał komentarz o tytule: Poważny zakup dokonany

Zakup woliery dla ptaków już długo chodził mi po głowie i nie mogłam sama się na coś konkretnego zdecydować. Ale teraz już paczka do mnie jedzie i jestem niesamowicie ciekawa jak przyjmą tę wolierę ptaki :D Mam nadzieję, że ta przestrzeń im się spodoba :)

5
zaradek dnia 2020-06-19 dodał komentarz o tytule: Ptaki są naprawdę zadowolone z miejsca

Dobra woliera na ptaki powinna być przede wszystkim wysoka, dość sporych rozmiarów. Dobrze, że coś takiego znalazłem w ofercie AlleZoo. Zamówienie dotarło do mnie szybko, wszystko fajnie zapakowane. Co prawda składanie woliery zajęło sporo czasu, ale było warto.

5
Kasia dnia 2020-08-12 dodał komentarz o tytule: Takie powinny być woliery

Nigdzie indziej nie mogłam znaleźć odpowiednich wolier dla ptaków. Całe szczęście, że właśnie w AlleZoo są sporych rozmiarów i do tego dobrze wyposażone.