KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Trociny dla gryzoni

Aktywne filtry

CHIPSI Trociny 60L

CHIPSI Trociny 60L

28,99 zł
Wybierz
Wybierz
x
(2)
  • Brak na stanie
Brak na stanie

Trociny dla chomika

Każdy zwierzak potrzebuje odpowiedniej opieki. Tak niewielkich rozmiarów zwierzęta, jak gryzonie wymagają szczególnej uważności i wiedzy od właścicieli. Nie wystarczy zadbać o cykliczne badania w gabinecie weterynaryjnym czy o zbilansowaną dietę. Niemało uwagi powinniśmy poświęcić także ściółce, która wyściela klatkę gryzonia. 

Takie podłoże, jak chociażby trociny dla gryzoni to konieczność, która powinna znaleźć się w każdej klatce, ponieważ dzięki niej zwierzaki są w stanie utrzymać higienę na odpowiednim poziomie. Dziś dbałość o czystość zwierzęcia nie jest jedynie kwestią estetyki. To przede wszystkim obowiązek każdego właściciela, który może wpłynąć także na fizyczny dobrostan naszego pupila. 

Ale czym tak właściwie są wspomniane trociny? To po prostu wysuszone wióry z różnego rodzaju drzew i pakowane w formie zwartej kostki. Cechuje je charakterystyczny, leśny zapach, który zmienia się na bardzo nieprzyjemny w momencie, gdy należy go wymienić.

Trociny dla królika także tutaj znajdziesz

Ściółka to podstawa komfortu każdego gryzonia, umożliwia mu prawidłowe funkcjonowanie (w tym mycie się i załatwianie innych potrzeb fizjologicznych). Ważne, żeby była wystarczająco sucha, głównie po to, by mogła odpowiednio wchłaniać mocz, rozlaną wodę z poidełka czy inne ciecze. Jak dowodzą badania, absorpcja wilgoci podłoża redukuje także namnażanie się bakterii, a także może zmniejszyć produkcję amoniaki i dwutlenku węgla, które mogą mieć szkodliwy wpływ na układ oddechowy zwierząt, w tym gryzoni.  Co więcej, należy wybierać takie trociny, które nie będą silnie pyliły. Unoszące się w powietrzu drobinki wiór drzewnych mogą podrażniać spojówki gryzonia, a także obniżać jego komfort oddychania. Jest to ważne szczególnie w przypadku świnek morskich i innych rozrywkowych gryzoni, ponieważ podczas zabawy i szybkiego biegu poruszają podłożem, przez co może ono jeszcze bardziej pylić.

Twój gryzoń zasługuje na najlepsze trociny!

Dbałość o doskonałej jakości podłoże i jego cykliczną wymianę może także uchronić nasze zwierzęta przed bolesnymi odparzeniami skóry.

Warto także pamiętać, że trociny czy inne podłoże stanowią element środowiska naszych pupili. To w nich nie tylko śpi, ale również bawi się czy wychowuje potomstwo. Co więcej, wielu weterynarzy uważa, że np. trociny dla gryzoni mogą budować ich relacje, np. poprzez tworzenie wspólnych legowisk, ale także wpływać na zwierzęce poczucie bezpieczeństwa (krycie się). Podłoże może również kształtować naszego chomika czy królika, gdyż wpływa na jego wrażliwość na temperaturę czy urazy mechaniczne.

W Allezoo doskonale to rozumiemy, dlatego zadbaliśmy o doskonałe produkty, w tym trociny dla gryzoni, które zapewnią Twojemu zwierzęciu odpowiednie warunki do życia, jak i zabawy.

Trociny Vitapol

Masz chomika i chcesz zapewnić mu odpowiednie podłoże, ale nie wiesz, które trociny dla chomika wybrać? Z przyjemnością podpowiemy Ci, które produkty sprawdzą się doskonale w chomiczym domku.

Na wstępie należy podkreślić, że chomiki to zwierzęta, które lubią przekopywać się przez teren – wszak żyją one w wydrążonych pod ziemią tunelach i norach. W ziemi, osłonięte czują się najbezpieczniej. 

Dlatego też podłoże dla chomika powinna zapewnić mu odpowiednie możliwości kopania. Ważne jest to, by ściółka była wystarczająco miękka i delikatna, w przeciwnym razie gryzoń mógłby zranić nią sobie łapki lub pyszczek. Dlatego trociny dla chomika będą dobrym rozwiązaniem, gdyż są niezwykle miękkie. W tak rozdrobnionym materiale drzewnym chomik może swobodnie grzebać w ściółce, mościć sobie legowisko czy bawić się.

Trociny dla szczurów, chomików i królików

Przede wszystkim trzeba także pamiętać o tym, że trociny dla gryzoni takich jak chomik nie powinny być zbyt duże - komfort zwierzaka jest niezwykle ważny. Im drobniejsze kawałki trocin – tym lepiej. 

Zależnie od preferencji można zdecydować się na trociny dla chomika zapachowe lub te bezwonne. Trzeba pamiętać, że hodowcy chomików nie polecają zapachowych trocin, gdyż są to zwierzęta które są bardzo terytorialne, a pachnąca ściółka mogłaby je bardzo zmylić. 

Co więcej, chomiki jak to gryzonie, lubią podgryzać ściółkę. Dlatego zadbajmy o to, by takie wiórki drewniane nie zawierały substancji chemicznych czy toksycznych dla chomika składników.

Najlepszym rozwiązaniem będą trociny dla chomika z drewna sosnowego czy olchy.  W Allezoo znajdziesz szeroki wybór ściółek, w tym wysokiej jakości trociny dla chomika. Znajdziesz tu nie tylko miękkie tradycyjne podłoża, ale również wiele produktów naturalnych o bezwonnych. 

Trociny dla królika 

Wielu miłośników gryzoni hoduje króliki. Już po kilku dniach spędzonych z tymi uroczymi zwierzętami zauważymy, że są to niezwykle czyste zwierzęta. Królik w ciągu dnia potrafi naprawdę wiele czasu spędzić na zabiegach pielęgnacyjnych. Dlatego po stronie właścicieli leży szczególna dbałość także o nieskazitelne podłoże, by nasz uszaty pupil czuł się komfortowo w klatce.

Jakie trociny dla królika wybrać? Wytyczne są podobne, jak w przypadku chomika, jednak warto podkreślić, że ze względu na wrażliwy układ oddechowy królika nie należy wybierać trocin, które mogą pylić. Jest to również niezwykle ważne pod kątem układu wzrokowego. Pylące trociny dla królika mogą powodować zapalenie spojówek i zaczerwienienia oczu naszych pupili.

Miękkie i zapachowe trociny dla wszystkich gryzoni

Warto wybierać więc naturalne i biodegradowalne trociny dla królika, o odpowiedniej wilgotności. Co więcej, aby zadbać o jego piękne i zdrowe, ale i delikatne futerko odradza się kupowania drobnych trocin. Najlepiej wybrać te mniej rozdrobnione, by ich resztki nie pozostawały przez długi czas na futrze. Ograniczymy w ten sposób nie tylko uporczywe fragmenty trocin zaplątujące się w futro, ale skrócimy czas króliczej toalety.

Wielu hodowców królików umieszcza ściółkę jedynie w pobliżu kuwety. Jednak warto wskazać, że trociny dla królika warto rozłożyć na całej podłodze klatki czy terrarium. W ten sposób zapewnimy mu nie tylko miękkie i delikatne podłoże, tak cenne dla jego łap, ale również zadbamy o wygodne miejsce do spania czy zabawy królika.

Trociny dla świnki morskiej 

Każdy właściciel świnki morskiej z pewnością zauważył, że są to niezwykle wrażliwe zwierzęta. Dlatego odpowiednia dbałość o ich higienę, a także o czystość w ich klatce stanowią niezwykle ważny element ich hodowli. 

Trociny dla świnek morskich nie powinny zawierać szkodliwych dla nich substancji i zanieczyszczeń, np. barwników czy żywic. Ważne jest, aby kupować je ze sprawdzonych miejsc, np. sklepu Allezoo, ponieważ ściółka kupiona z tartaku może zawierać wiele niepożądanych elementów czy drażniących opiłków. 

Świnka morska, tak jak chomik, lubi zakopywać się i swoje jedzenie w podłożu. Dlatego tutaj znów nie będziemy oryginalni i podpowiemy, by kupować miękkie trociny dla świnki morskiej. Najlepiej, aby nie były to zbyt rozdrobnione wiórki, które mogłyby podczas zabaw tak ruchliwego zwierzęcia wpaść do poidełka, jedzenia świnki.

Cytrynowe i pomarańczowe trociny dla świnek morskich

Warto dodać, że trociny dla świnki morskiej sprawdzą się także doskonale w kuwecie naszego pupila. Jednak ze względu na fakt, że gryzoń ten często wydala mocz. Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu, należy co 2 dni wymieniać podłoże na nowe. Możesz również wybrać zapachowe wiórki, np. o zapachu pomarańczy czy cytryny.   

W naszym sprawdzonym sklepie zoologicznym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz dla swojego gryzonia. Z nami zadbasz o jego higienę i zdrowie, wybierając oferowane przez nas trociny dla gryzoni.

Ściółka z wiórek drewnianych to doskonałe podłoże do zabawy. Gryzonie lubią się w niej schować, podgryzać ją, biegać po niej i przekładać. 

Nasz katalog obfituje zarówno w tradycyjne podłoża, jak i te, które stanowią nowoczesne rozwiązania ściółkowe. Co ważne, w asortymencie Allezoo znajdziesz trociny kategorii pierwszej i drugiej, numeracja świadczy o jakości produktu, ale wybór zależy tylko od upodobań kupującego. 

Oferujemy zarówno 12.-litrowe opakowania, jak i te ekonomiczne, sięgające nawet 60. litrów. W ten sposób zadbasz o domowy zapas trocin, by być zawsze gotowym na niespodziewaną wymianę ściółki czy zbyt energiczną zabawę swojego królika, chomika czy świnki morskiej.

Dlaczego warto wybrać trociny dla królika z Allezoo? 

Przede wszystkim nasz zespół to profesjonaliści i prawdziwi pasjonaci. Dzięki temu wiesz, że zamawiasz trociny dla gryzoni z rzetelnego sklepu, który dba o współpracę z najlepszymi i najpopularniejszymi dostawcami podłoży. W naszym katalogu znajdziesz produkty takich marek jak Vitapol, Chipsi czy Chico. Wybierz sprawdzone produkty, które zagwarantują Twojemu gryzoniowi doskonałe środowiskowe.

Co więcej, zakupy w Allezoo to niezwykła wygoda. Potrzebne i ulubione przez Twojego pupila trociny zamówisz o dowolnej porze dnia i nocy bez wychodzenia z domu. Nie musisz dźwigać obszernych worków z trocinami, ponieważ możesz zamówić swoje produkty z wysyłką kurierską. Co więcej, jeśli wydasz w naszym sklepie co najmniej 99 zł, możesz cieszyć się darmową wysyłką zamówienia.

Naturalne trociny dla chomików, szczurów i królików

Zdarzyło Ci się, że kupione trociny dla gryzoni wysypały się, bo w opakowaniu była dziura? Kupuj w Allezoo, a na zawsze zapomnisz o takich problemach. Zamówione podłoże starannie zapakujemy nie tylko, aby uchronić opakowanie przed utratą wiórek, ale również, by zadbać o odpowiednią suchość trocin. A pamiętajmy, że wilgotność trocin ma duże znaczenie w przypadku gryzoni.

Zadbaj o zdrowie swojego pupila, wybierając doskonałej jakości trociny dla gryzoni. Uchronisz go tym samym przed wieloma chorobami układu oddechowego, wzrokowego czy odparzeniami łap. Dzięki czystej klatce, w której znajdą się pachnące trociny, zadbasz o przyjemne warunki do życia, a przy tym zapewnisz swojemu zwierzęciu właściwy dobrostan. 

Opinie

5
Kuba.J.K dnia 2019-12-14 dodał komentarz o tytule: Macie tutaj wszystko!

Nie ważne czego potrzebuję dla swoich zwierząt, w Allezoo zawsze to znajdę! Nawet trociny. Naprawdę świetny sklep, każdy kto ma zwierzaka w domu powinien sobie zapisać Allezoo wielkimi literami :)

5
Adi Zawiślak dnia 2020-01-31 dodał komentarz o tytule: Wszystko kupuję tutaj!

Ostatnio zamówiłem tutaj nawet trociny dla królika. Pełen profesjonalizm. Mają wszystko, ciągle robię tutaj zakupy i jeszcze się nie zawiodłem.

5
adrian_z dnia 2020-02-25 dodał komentarz o tytule: trociny zwykłe i z ziołami

Duży wybór. Trociny dla gryzoni dobrych i znanych mi marek. Każdy może znaleźć coś dla siebie, bo w ofercie są zarówno sianka zwykłe, jak i z ziołami.

5
seweryn dnia 2020-05-13 dodał komentarz o tytule: Dobrej jakości trociny

Jeśli chodzi o trociny dla chomika - cena na AlleZoo sprawiła, że skusiłem się na zrobienie tutaj zakupów. Wybraliśmy jedne z lepszych trocin i na razie super się sprawdzają. Paczka przyszła dobrze zabezpieczona, więc to też doceniamy :)

5
K.Kamil dnia 2020-05-28 dodał komentarz o tytule: Jest ok

Dobra jakość, jeśli chodzi o trociny dla chomika. Na pewno wrócę po więcej!