Trociny dla gryzoni

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Trociny dla gryzoni

Trociny dla gryzoni są koniecznością

Każdy zwierzak potrzebuje odpowiedniej opieki. Trociny dla gryzoni to konieczność, która powinna znaleźć się w każdej klatce, ponieważ dzięki niej zwierzaki są w stanie utrzymać higienę na odpowiednim poziomie. Ale czym tak właściwie są wspomniane trociny? To po prostu wysuszone wióry z różnego rodzaju drzew i pakowane w formie zwartej kostki. Cechuje je charakterystyczny, leśny zapach, który zmienia się na bardzo nieprzyjemny w momencie, gdy należy go wymienić.

Ściółka to podstawa komfortu każdego gryzonia, umożliwia mu prawidłowe funkcjonowanie (w tym mycie się i załatwianie innych potrzeb fizjologicznych). Ważne, żeby była wystarczająco sucha, głównie po to, by mogła odpowiednio wchłaniać ciecz. W innym przypadku może powstać środowisko, w którym dobrze rozwijają się bakterie, a tego zawsze należy unikać.

Jakie powinny być trociny dla gryzoni?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że trociny dla gryzoni nie powinny być zbyt duże - komfort zwierzaka jest niezwykle ważny. Zależnie od preferencji można zdecydować się na wiórki zapachowe lub te bezwonne. Trzeba pamiętać, że niektóre zwierzęta nie lubią zapachowych trocin - na przykład chomiki, które są bardzo terytorialne, a pachnąca ściółka mogłaby je bardzo zmylić.

Im drobniejsze kawałki trocin – tym lepiej. Ważne jest to, że ściółka była wystarczająco miękka i delikatna, w przeciwnym razie gryzoń mógłby zranić nią sobie łapki lub pyszczek. Istnieją trociny kategorii pierwszej i drugiej, numeracja świadczy o jakości produktu, ale wybór zależy tylko od upodobań kupującego.