Kołnierz dla psa

Katalog

Włączone filtry:
Producent
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Kołnierz dla psa

Kołnierz dla psa - funkcjonalność to podstawa!

Zazwyczaj kołnierz dla psa zakłada się po operacjach, aby zapobiec lizaniu i rozdrapywaniu założonych szwów i ran. Na początku noszenie kołnierza może być dla zwierzęcia niezwykle uciążliwe. Zdarza się, że psy obijają się o przypadkowe przedmioty, nie mogą poradzić sobie z jedzeniem i piciem, a nawet mają problemy z wygodnym położeniem się. Zwierzęta zaczynają sobie radzić z kołnierzem dopiero po kilku dniach. Chociaż nie jest najwygodniejszy, to bez wątpienia jedyny skuteczny sposób, aby nie narazić świeżych ran i szwów na drapanie.

Kołnierz ochronny doskonale zapobiega lizaniu i gryzieniu bandaży czy też ran. Sprawdza się zarówno u psów po operacjach, jak i po kastracji, sterylizacji, a także w przypadku konieczności ograniczenia dostępu zwierzęciu na przykład do zmian skórnych. Dobrze wybrać kołnierz wykonany z estetycznego, gładkiego i lekkiego materiału, dzięki czemu nie jest zbyt dużym obciążeniem dla zwierzęcia. Kołnierz ochronny powinien posiadać również wygodne zapięcie, co ułatwi założenie i zmniejszy ryzyko zrzucenia go przez psa, na przykład w nocy. Przeźroczystość kołnierza również jest bardzo istotna, aby tylko w niewielkim stopniu ograniczyć pole widzenia psa.

Plastikowego kołnierz dla psa i jego zalety

Kołnierz dla psa wykonany z plastiku jest dobrym wyborem również ze względu na łatwość czyszczenia. Co więcej, jest on ogólnodostępny, a jego cena jest korzystna dla kieszeni każdego właściciela psa. Kołnierze plastikowe wyróżnia także duża wytrzymałość - nie niszczą się one tak szybko jak inne rodzaje. Kołnierze materiałowe natomiast mogą się pruć, a wersje dmuchane łatwo ulegają przebiciu psim pazurem albo poprzez nagłe zetknięcie się z ostro zakończonym elementem mebla. Takie pęknięcie oznacza nie tylko możliwość dostania się do rany i rozdrapanie założonych szwów, ale również głośny huk, który może bardzo przestraszyć psa. Kolejną zaletą kołnierzy plastikowych jest ich wygoda w przechowywaniu - po rozłożeniu są zupełnie płaskie, dzięki czemu łatwo je schować. Materiał wykonania jest wytrzymały i może posłużyć nam na dłużej.

Jak wybrać odpowiedni model kołnierza?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę szerokość szyi zwierzęcia, a także proporcje pomiędzy wspomnianą szyją a głową. Dzięki regulacji szerokości, można idealnie dopasować kołnierz tak, aby nie mógł się zsunąć. Kołnierz dla psa jest zaopatrzony w specjalne mocowanie, które przejmuje rolę psiej obroży, dzięki niemu kołnierz nie przesuwa się w górę i w dół oraz nie kręci się wokół własnej osi, co mogłoby denerwować psa.