Szampon dla psa Botaniqa

Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Szampon dla psa Botaniqa

Kosmetyki dla psów Botaniqua

Obecnie nikt z nas nie ma wątpliwości, że o sierść psa należy starannie dbać - podobnie jak ma to miejsce w przypadku włosów u człowieka. W codziennej pielęgnacji przydatne będą odpowiednie kosmetyki - takie, które nie podrażnią skóry psa, delikatnie oczyszczą jego sierść i uczynią ją gładką i przyjemną w dotyku. Tego rodzaju kosmetyki dla psów oferuje firma Botaniqa.

Co należy wiedzieć o pielęgnacji sierści u psa?

Do pielęgnacji sierści u psów w żadnym wypadku nie można używać tych samych kosmetyków, które stosowane są u ludzi. Wiąże się to z faktem, że skóra psa jest znacznie delikatniejsza niż skóra człowieka. Wystarczy chociażby porównać odczyn skóry człowieka i psa, by wiedzieć, że potrzebuje ona zupełnie innej pielęgnacji. U człowieka PH skóry wynosi 5,5 (odczyn kwaśny), natomiast u psa 7,5 (odczyn zasadowy). Ludzkich kosmetyków nie należy wykorzystywać u zwierząt również wtedy, gdy są to bardzo delikatne kosmetyki dla dzieci.

Botaniqa kosmetyki dla psów

Do pielęgnacji włosów psa doskonale nadawać się będą wysokiej jakości kosmetyki marki Botaniqa. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór kosmetyków marki Botaniqa, takich jak szampony, odżywki, spraye i mleczka. Znaczną część oferty firmy stanowią kosmetyki dla psów długowłosych.

Kosmetyki dla psów marki Botaniqua wyprodukowane zostały z wysokiej jakości naturalnych składników, dzięki czemu nie podrażniają naskórka psa. Warto mieć świadomość, że naskórek psa jest o wiele bardziej delikatny i podatny na podrażnienia niż naskórek człowieka. Jeżeli zdecydujemy się umyć psa złej jakości szamponem lub szamponem nie przeznaczonym dla tego zwierzęcia, możemy sprawić, że wywołamy w konsekwencji silny świąd, łupież, a nawet poważne choroby skóry.

Nigdy nie powinniśmy ryzykować zdrowia psa wybierając tanie kosmetyki złej jakości. W ten sposób możemy narazić czworonoga na cierpienie. Poza tym warto pamiętać, że taka oszczędność jest jedynie pozorna, gdyż wizyty u weterynarza i leczenie chorób skóry są o wiele bardziej kosztowne niż dobrej jakości szampon.

Szampon dla psa Botaniqa - zapachy, które nie drażnią psa

Kupując szampon dla psa, powinniśmy pamiętać, że psy w zupełnie inny sposób odbierają zapachy niż ludzie. To, co nam wydaje się piękne, dla psa będzie nieprzyjemne i drażniące. Kosmetyki dla psów Botaniqa zostały wyprodukowane w taki sposób, że - chociaż ich zapach nie jest nieprzyjemny dla człowieka, nie podrażnia także węchu psa. Może się okazać, że bardzo ułatwi nam to kąpanie psa, gdyż nie będzie on uciekał przed zapachami, których nie lubi. W ofercie firmy Botaniqa znajdziemy kosmetyki o zapachach takich jak na przykład słodki migdał i avocado, jagody acai i granat czy kakaowiec i masło shea. Te wysokiej jakości naturalne składniki zostały wykorzystane do produkcji kosmetyków marki Botaniqa.

Kosmetyki dla psów długowłosych i kosmetyki dla psów o specjalnych potrzebach

W ofercie firmy Botaniqa znajdziemy zarówno kosmetyki zaprojektowane specjalnie z myślą o konkretnych rasach, jak i kosmetyki, które doskonale nadają się do każdego rodzaju szaty. Szczególnej uwagi wymagają psy długowłose. Są one niezwykle piękne, jednak w ich przypadku pielęgnacja sierści może być najbardziej kłopotliwa. Długa, sięgająca czasem niemalże do ziemi szata prezentuje się naprawdę imponująco, jednak jedynie pod warunkiem, że jest odpowiednio zadbana. Taka sierść musi być odpowiednio zadbana. Wymaga codziennego dokładnego szczotkowania dobrej jakości szczotką lub metalowym grzebieniem. Najlepiej robić to warstwami, gdy pies leży w pozycji na boku.

Posiadając psa długowłosego powinniśmy stosować odpowiednie dla niego kosmetyki, które ułatwią nam rozczesywanie, sprawią, że sierść będzie gładka i lśniąca oraz zapobiegną powstawaniu kołtunów. W ofercie firmy Botaniqa możemy znaleźć kosmetyki, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o takich rasach psów jak chart afgański, maltańczyk czy yorkshire terier, doskonale sprawdzą się jednak również w przypadku długowłosych mieszańców.

W ofercie firmy Botaniqa znajdziemy również kosmetyki dla psów o specjalnych potrzebach: delikatne szampony dla psów o skórze szczególnie podatnej na podrażnienia, produkty pozwalające na regenerację bardzo zniszczonej szaty.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo

Produkty marki Botaniqa dostępne w ofercie sklepu Allezoo cechują się wysoką jakością. Przede wszystkim zaś stosując je możesz być pewny, że są one całkowicie bezpieczne i przyjazne dla skóry Twojego czworonoga i nie podrażnią jej. Wiąże się to z faktem, że produkty marki Botaniqa są wyprodukowane z najwyższej jakości naturalnych składników. Nie zawierają one drażniących chemicznych substancji, które bardzo często są wykorzystywane w tanich kosmetykach, a nawet i tych droższych gorszej jakości.

O jakości kosmetyków marki Botaniqa może świadczyć chociażby fakt, że bardzo często korzystają z nich hodowcy prezentujący swoje psy na najbardziej renomowanych wystawach. Zapraszamy do dokonywania zakupów. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.