KATEGORIE
FILTRY

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

POKAŻ WYNIKI

Klatki dla ptaków

Aktywne filtry

Jakie klatki dla ptaków wybrać?

Znalezienie odpowiedniej klatki dla ptaków wiąże się oczywiście w dużej mierze z gatunkiem, do którego należy nasz skrzydlaty pupil. Jednak są pewne uniwersalne zasady, które warto sobie przyswoić, zanim zdecydujemy się na wybór klatki.

Wygodna i przytulna klatka dla ptaków 

Ptaki hodowane w domach muszą posiadać własny kąt. Nawet te, które wypuszcza się, by latały czasem po mieszkaniu, muszą mieć bezpieczne schronienie, które będą lubiły i do którego będą chętnie wracać. Dlatego właśnie klatki dla ptaków powinny być wygodne i przytulne. Jest to szczególnie ważne, ponieważ powinno to być miejsce, które stanie się dla ptaka azylem. Będzie kojarzyło mu się z jedzeniem, spaniem, wodą i wszystkim tym, co daje mu zadowolenie z życia.

Wielkość klatki dla ptaków naprawdę ma znaczenie

Mniejsze klatki są oczywiście kupowane zazwyczaj dla mniejszych ptaków, ale nie jest to regułą, od której nie ma odstępstw, zwłaszcza w przypadku skrzydlatych pupili, które wypuszcza się, by mogły latać po mieszkaniu. Niektóre większe gatunki, które lubią wspinać się po szczebelkach ścianek i skakać, mogą mieć mniejsze klatki, zaś np. kanarki, które choć są niewielkie, nie umieją się wspinać, powinny mieć większą klatkę, żeby mogły wewnątrz niej latać.
Oczywiście klatka dla ptaków powinna też mieć żerdki, na których ptak może usiąść. Warto jednak wybrać takie modele, w których samodzielnie można ustawiać położenie żerdek.

Odpowiednia budowa klatki dla ptaków

Musi być ona przede wszystkim bezpieczna. Dlatego wymyślne kształty, błyszczące pręty czy inne efektownie wyglądające rozwiązania, zazwyczaj nie przypadną do gustu lokatorom klatki. Najlepiej, jeżeli pręty będą stalowe, mogą być ocynkowane lub emaliowane, choć w przypadku gatunków, które mają w zwyczaju gryzienie prętów, stal lub ocynk są o wiele bezpieczniejsze.
W wielu przypadkach o wiele lepiej zostają przyjęte klatki na planie prostokąta. Wynika to z naturalnej skłonności niektórych gatunków do zaszywania się w kącie, co jest niemożliwe w przypadku okrągłych podstaw.

Zgodnie z zaleceniami weterynarzy, warto stosować klatki z dnem z tworzyw sztucznych, bez elementów drewnianych, które zawilgocone mogą łatwiej powodować rozwój bakterii.

Zobacz wszystkie klatki dla ptaków w ofercie sklepu zoologicznego AlleZoo i wybierz tę, która będzie najbardziej odpowiadać potrzebom Twoich milusińskich. Znajdziesz u nas zarówno małe klatki, które sprawdzą się dla jednego lokatora, jak i średnie i duże - odpowiednie dla całej, szczęśliwej gromadki. Wybierając klatę z ocynkowanego drutu (srebrzystego), masz pewność, że klatka będzie odporna na rdzewienie oraz podgryzanie małych i dużych dziubków. 

Opinie

5
ilona99 dnia 2019-10-25 dodał komentarz o tytule: Wielki plus dla AlleZoo

Klatki dla ptaków dostępne w sklepach stacjonarnych są bardzo źle magazynowane. Na AlleZoo na szczęście się nie zawiodłem. Klatka przyszła do mnie cała, niezardzewiała, niepogięta, a co najważniejsze paczka nie była wypchana plastykiem a papierem. Wielki plus!

5
sabina_30 dnia 2020-04-15 dodał komentarz o tytule: Duża oferta

Szukałam klatki dla ptaków egzotycznych i znalazłam ją w AlleZoo. Chyba nigdzie nie ma aż tak dużego wyboru wielkości, koloru oraz rozmiaru klatek dla ptaków. Szybka dostawa!

5
Zenek dnia 2020-04-17 dodał komentarz o tytule: Przeróżne klatki w ofercie

Kupiona przeze mnie klatka dla ptaków duża przyszła w nienagannym stanie. Sprawdza się dobrze :) Idealna na większego zwierza

5
Świątek dnia 2020-04-29 dodał komentarz o tytule: Spodobała się

Klatka przyszła do mnie w nienagannym stanie, przesyłka była szybka i dobrze zapakowana. Mój wybór to klatka dla ptaków okrągła. Wcześniej miałem zwykłe klatki, ale ta bardzo mi się spodobała. Papużkom też!

5
aldona_31 dnia 2020-05-04 dodał komentarz o tytule: Mam i ja

Klatki transportowe dla ptaków nie przydadzą się raczej na co dzień, ale dobrze mieć taką klatkę w sytuacjach kryzysowych!