• Brak na stanie
AQUAEL filtr wewnętrzny ASAP 500 50 -150L
search
  • AQUAEL filtr wewnętrzny ASAP 500 50 -150L
  • AQUAEL filtr wewnętrzny ASAP 500 50 -150L
  • AQUAEL filtr wewnętrzny ASAP 500 50 -150L

AQUAEL filtr wewnętrzny ASAP 500 50 -150L

Producent
kod produktu 113612
57,19 zł

(57,19 zł szt.)

Wyświetl historię cen produktu

Wysyłka tego produktu w czasie: Brak na stanie

Małe jest piękne, ale większe wygląda po prostu lepiej i ta maksyma doskonale sprawdza się w świecie akwarystyki. Zbiorniki o średnich pojemnościach pozwalają już na realizację ambitnych aranżacji oraz spore zróżnicowanie ekosystemu, jednak więcej życia generuje również więcej zanieczyszczeń wody. Świetnie radzi sobie z nimi produkt marki AQUAEL filtr wewnętrzny ASAP 500 50 -150L.

Aby akwarium było atrakcyjne wizualnie, a ryby i rośliny zdrowe, panować w nim musi delikatna równowaga pomiędzy wszystkimi biologicznymi mieszkańcami zbiornika. Dotyczy to zarówno organizmów widocznych gołym okiem, jednak w szczególności osobników miniaturowych rozmiarów, czyli bakterii.

To one odpowiedzialne są za stworzenie ekosystemu, który większym mieszkańcom zbiornika zapewni optymalne warunki bytowania. Dlatego właśnie filtrowanie wody akwariowej powinno być tyleż samo efektywne, co optymalne. Założenia te w zbiornikach o pojemnościach od 50 do 150 litrów realizuje filtr wewnętrzny Aquael ASAP 500.

OPIS DZIAŁANIA:

Montaż filtra ASAP 500 wykonuje się za pomocą przyssawek, które skutecznie unieruchamiają urządzenie na ściance zbiornika. Woda zasysana jest przez dolną część filtra, przez otwory o rozmiarach, bezpiecznych nawet dla niewielkich żyjątek, a następnie kierowana na wkład filtracyjny.

Wkład filtracyjny stanowi specjalna gąbka, która odpowiada zarówno za oczyszczanie mechaniczne, jak i niezwykle ważną filtrację biologiczną. Podczas konserwacji filtru należy pamiętać, aby wkład płukać w wodzie ze zbiornika. Usunięcie bakterii wypłukanie gąbki w wodzie z kranu, skutkuje spadkiem efektywności filtracji biologicznej.

Przefiltrowana woda opuszcza urządzenie przez obrotową dyszę, która spełnia także funkcję napowietrzacza oraz wymusza ruch wody w zbiorniku.

BUDOWA:

Wszystkie elementy filtru wewnętrznego Aquael ASAP 500 wykonane są z bezpiecznego tworzywa bezpiecznego dla organizmów żywych.

Solidny korpus kryje w sobie nowatorski i energooszczędny silnik przystosowany do pracy ciągłej. Do korpusu montowana jest transparentna obudowa wkładu filtrującego. Umożliwia ona bieżącą obserwację stanu zanieczyszczenia wkładu. Wewnątrz obudowy znajduje się gąbka, która zapewnia szybki rozwój bakterii odpowiedzialnych za filtrację biologiczną.

Opcjonalnie można wymienić standardową gąbkę na jeden z dedykowanych przez producenta modeli, na przykład wzbogaconą o węgiel aktywny gąbkę CARBOMAX.

KONSERWACJA I CZYSZCZENIE:

Czyszczenie filtra ASAP 500 wykonuje się zwykle podczas podmiany wody w zbiorniku. Budowa umożliwia demontaż osłony i wyjęcie gąbki bez konieczności usuwania całego urządzenia z akwarium. Zabrudzony wkład filtrujący płucze się w wodzie ze zbiornika. Również podczas wymiany gąbki na nową, należy ją kilkakrotnie bardzo dokładnie wypłukać w "żywej" wodzie z akwarium, aby przyspieszyć rozwój pożytecznych bakterii.

SKŁAD ZESTAWU:

Na komplet filtra wewnętrznego ASAP 500 składa się obudowa z silnikiem i przyssawkami montażowymi, media filtracyjne w postaci specjalnej gąbki oraz przeźroczysta obudowa z obrotową dyszą - napowietrzaczem.

Parametry:

  • Pojemność akwarium: mniejniż 50-150 L
  • Moc: 5 W
  • Wydajność: 500 l/h
  • Wymiary (szerokość xgłębokość x wysokość): 5,4x8,8x18,6 cm
  • Regulacja wydajności: tak
  • Kompletny zestaw (plug&enjoy): tak Media mechaniczne w zestawie: tak

Materiały od Producenta:

Szczegóły produktu
113612

Opis

Rodzaj produktu
filtr wewnętrzny

Zobacz także

Podobne produkty

Ocena:
0 1 2 3 4
0/5
z 0 opinii
Filtr:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)