Furminator dla kota syberyjskiego

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Furminator dla kota syberyjskiego

Furminator dla kota Syberyjskiego

Ten kot ma naprawdę długą sierść! Wymaga regularnego wyczesywania, obniża to ryzyko zakrztuszenia się nadmiarem sierści, czego zdecydowanie każdy chce uniknąć. Wystarczy tylko kilka minut, żeby polepszyć komfort życia Twojego zwierzaka.

Kot Syberyjski

Jest to jedna z naturalnych ras półdługowłosych, jej pochodzenie to Syberia, co wyjaśnia nazwę. W Polsce hodowle kota rozpoczęto w 1989 roku dzięki Jolancie Sztykiel, która sprowadziła go do naszego kraju. Koty Syberyjskie są bardzo ruchliwe i przyjacielskie. Odznaczają się uczuciowością oraz niezależnością, jednocześnie zachowując przyjacielskość wobec domowników.

Jaki furminator dla kota Syberyjskiego?

Tak samo, jak w przypadku innych długowłosych ras, skuteczny będzie duży furminator. Szybko pomoże wyczesać Ci nadmiar futerka u Twojego kota. Szczególnie ważny jest grzbiet i okolice ogona, to tam zbiera się najwięcej sierści. Takie czesanie zazwyczaj jest bardzo przyjemne - dlatego nie powinno być z tym żadnych problemów. Wyczesywanie jest okazją na dodatkowy czas spędzony z Twoim kotkiem, co pomoże wam jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć i uściślić przyjacielskie relacje.