Furminator dla owczarka niemieckiego

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Furminator dla owczarka niemieckiego

Furminator, trymer czy szczotka - co najlepiej sprawdzi się do czesania owczarka niemieckiego

Pies jest zwierzęciem wymagającym regularnej pielęgnacji, w szczególności w miesiącach letnich, kiedy jest on najbardziej aktywny, ponieważ ze względu na sprzyjającą aurę mnóstwo czasu spędza na spacerach, w czasie których nietrudno o skołtunienie sierści, szczególnie jeśli jest ona dość długa.

Grzebienie i szczotki do sierści

Grzebienie stosowane są w szczególności przez początkujących właścicieli owczarków niemieckich czy innych psich tras. Szczotki przynoszą jednak oczekiwane efekty dopiero wtedy, gdy są regularnie stosowane. Wówczas bez problemów przy ich wykorzystaniu można pozbyć się z sierści czworonoga trawy czy drobnych patyków.

Dobrej jakości, a zarazem najskuteczniejsze szczotki po obu stronach rękojeści wyposażone zostały w zęby o bardzo zróżnicowanym rozstawie. Specjalne Szczotki natomiast doskonale sprawdza się nie tylko przy rozczesywanie skołtunionej sierści, ale również przy pozbywaniu się z sierści martwego włosia. Dobre szczotki dla psów posiadają ząbki zakończone plastikową kulką, która zapobiega podrażnieniom zwierzęcej skóry

Furminator dla owczarka niemieckiego

Furminator dla owczarka niemieckiego czy jakiegokolwiek innego psa, jest narzędziem służącym przede wszystkim do usuwania podszerstka (jednej z kilku warstw sierści). W przypadku tych urządzeń, ich dobór zależy przede wszystkim od charakteru i długości sierści zwierzęcej - nie każde urządzenie sprawdzi się bowiem równie dobrze w przypadku każdego czworonoga.

Furminator bardzo dokładnie i precyzyjnie usunie martwe włosy czy wszelkiego rodzaju skołtunienia oraz zanieczyszczenia. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępne są różnego rodzaju furminatory, które dobierając należy dopasować przede wszystkim do długości sierści zwierzęcej.

Obecnie mamy do wyboru dwie klasyczne wersje FURminatora. Te starszego typu nazywane po prostu FURminator dopasowujemy do wielkości psa i do długości sierści. Dla owczarka niemieckiego będzie to zarem rozmiar L i opcja dla długiej lub krótkiej sierści (w zależności od typu psa). W przypadku nowej wersji Furflex zanika podział na długość sierści, jest natomiast możliwość zakupu dodatkowych końcówek do do jednej "rączki". Jako sprzedawcy spotkaliśmy się z opinią, że jeśli zależy nam tylko na wyczesaniu podszerstka, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie starszych FURminatorów. To jednak subiektywna opinia klientów.