KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Żarówki terrarystyczne

Aktywne filtry

Niezawodne żarówki do terrarium dla Twojego zwierzaka

Opiekujesz się ciekawym i egzotycznym zwierzęciem? W Polsce panuje zupełnie inny klimat i tego nie zmienisz sam. Możesz jednak zwrócić się o pomoc do osób, które na egzotycznych zwierzętach znają się jak nikt inny! Dlatego też w naszym sklepie zawsze znajdziesz to, czego potrzebujesz do swojego terrarium. Dzisiaj ze szczególnym zaangażowaniem polecamy Ci wysokiej jakości rozwiązania, takie jak żarówka grzewcza, zapewniające odpowiednie źródło ciepła. To właśnie ona pomagają symulować klimat, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania Twojego egzotycznego zwierzątka.

Żarówka do terrarium - zadbaj o doskonałe warunki do wzrostu roślin

W Polsce nie tylko klimat sprawia, że wiele gadów, płazów czy innych małych zwierząt terraryjnych nie mogłoby tu komfortowo żyć, bez potrzebnego ciepła. Także za dnia temperatura nie jest na tyle wysoka, by tworzyć w terrarium ciepłe miejsca, nagrzane wystarczającą ilością światła. Niemały wpływ na to ma także cykl dzień - noc. W Polsce nie mamy tak nocą takiego ciepła, jak np. w klimacie tropikalnym, dlatego niezbędna jest odpowiednia żarówka grzewcza, która zadba o to, by temperatura utrzymywała się na stałym poziomie,  tworzyła wyspę ciepła lub stanowiła także źródło ogrzewania. 

Na co dzień żyjące wolno gady i płazy nie mieszkają w próżni. Otaczają je rośliny, które choć niekiedy ubogie w system korzeniowy czy liście, wpływają na samopoczucie i komfort zwierząt. Dlatego wiele osób, decyduje się na umieszczenie w terrarium roślin. Ważne, by uprzednio sprawdzić, czy takie dodatkowe elementy nie są trujące dla przebywających w ich pobliżu zwierząt. Wiele pięknych i niezwykle efektownych kwiatów nie nadaje się do zasadzenie w terrarium. Pamiętajmy, że wiele zwierząt, w tym np. jaszczurek może podgryzać rośliny, więc ważne jest zadbanie o ich nieinwazyjności. Unikajmy więc roślin wilczomleczowatych, obrazkowatych, silnie kłujących kaktusów itp.

Po dokonaniu wyboru roślin należy pamiętać o tym, by zadbać także o ich wzrost. Doskonała żarówka grzewcza zapewni roślinom ciepło i odpowiednie oświetlenie niezbędne do fotosyntezy. Doskonałe spectrum światła i ciepła zapewnią żarówki imitujące światło dzienne. Nie tylko ogrzeją np. żółwia czy jaszczurkę, ale także zadbają o piękny wygląd roślin. Polecana szczególnie do zbiornika uzupełnionego w rośliny jest żarówka grzewcza neodymowa. 

Zadbane rośliny to z kolei doskonałe schronienie dla gadów i płazów, czyste i wilgotne powietrze, a co równie ważne warunki w terrarium nawiązujące do naturalnego środowiska zwierzęcia, które posiadamy.

Żarówki grzewcze do terrarium - zadbaj o zdrowie swojego pupila

M.in. popularne gekony, kameleony czy żółwie wymagają odpowiednio wysokiej temperatury. Są to zwierzęta często pochodzące z tropikalnych krajów, więc, każdy dbający o ich zdrowie i rozwój, terrarysta powinien przed zakupem sprzętu sprawdzić, z jakiego regionu pochodzi zwierzę. Znajomość klimatu rdzennych terenów naszej jaszczurki, gekona czy agamy pomoże nam zadbać o ich zdrowie. 

Żarówka grzewcza UVB sprawdzi się tu doskonale. Promieniowanie UVB nie tylko stymuluje krążenie zwierzęcia, ale i wspomaga metabolizm, dba więc m.in. o układ nerwowy, pokarmowy, rozrodczy płazów, gadów lub innych zwierząt terraryjnych. Doskonała żarówka grzewcza to także dbałość o lepsze gojenie się ran, optymalne linienie i ma pozytywny wpływ na ich funkcje rozrodcze. Co więcej, żarówka emitująca światło UVA polecana jest w terrarium ze względu na to, że pomaga zwierzętom zapewnić odpowiednią ilość witaminy D3, odpowiedzialnej m.in. za przyswajanie wapnia, tak ważnego dla ich układu kostnego.

Specyfika zwierząt zmiennocieplnych, gadów i płazów wymusza na hodowcach zakup odpowiedniego sprzętu. Niezbędna jest żarówka grzewcza, która zadba o optymalną temperaturę terrarium. W naszym sklepie internetowym znajdziesz sprawdzone rozwiązania, które są bezpieczne dla zwierząt terraryjnych, więc masz pewność, że żarówka grzewcza będzie przez długi czas dbać, by temperatura w terrarium była odpowiednia. 

Warto wskazać, że żarówka grzewcza pełni w chowie różnorodną funkcję. Ze względu na różnorodne potrzeby możesz więc wybrać produkt, dopasowany nie tylko do trybu życia Twojego zwierzęcia, ale i rodzaju terrarium, które posiadasz.

Po pierwsze żarówka grzewcza ma tworzyć w całym terrarium odpowiedni mikroklimat, utrzymując w nim stałą temperaturę. Produkty te służą do ogrzewania zwierząt, dbają za dnia o rośliny, dostarczając im odpowiednie światło. Tu prym wiodą żarówki grzewcze emitujące światło ultrafioletowe UVA białe lub żółte, imitujące słońce. Taka żarówka grzewcza dba o odpowiedni rozwój zmiennocieplnych stworzeń. 

Następnym rodzajem żarówek grzewczych są te, które jedynie punktowo kierują promieniowanie. Ta żarówka grzewcza tworzy wyspę ciepła z zintensyfikowaną temperaturą i oświetleniem, co jest szczególnie ważne w przypadku chowu młodych osobników lub zwierząt wymagających szczególnego klimatu do wygrzewania się. Często takie punktowe oświetlenie montuje się nad półkami skalnymi, konarami i ulubionymi miejscami terrarium, w których lubi wygrzewać się zwierzę. Taki zabieg spotęguje efekt działania żarówki, skieruje wiązkę światła tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Gady, płazy, pająki nie żyją wyłącznie za dnia. Wśród nich wiele gatunków to nocni łowcy czy po prostu zwierzęta uaktywniające się o zmroku. Ważne jest więc, abyś zadbał również o odpowiednie naświetlenie nocą. Żarówki grzewcze tego rodzaju to produkt niezbędny w terrarium m.in. legwana zielonego, żółwi, jeża afrykańskiego. To również punktowa żarówka grzewcza, która zadba o wyspę ciepła, w której panuje wyższa temperatura i intensywność światła. 

Możemy na co dzień zauważyć, że zazwyczaj są to żarówki grzewcze o kolorze niebieskim lub czerwonym. Te niebieskie imitują światło księżyca, więc nie zakłócają zwierzęciu cyklu dzień-noc. Z kolei czerwonych żarówek grzewczych również nie powinniśmy się obawiać. Dając czerwoną poświatę, przypominającą zachodzące słońce, nie przeszkadzamy gadom czy płazom, które nie widzą czerwonego światła.

Warto podkreślić, że żarówka grzewcza na podczerwień to także doskonały sposób, by zadbać o optymalną temperaturę, ale jednocześnie nie wysuszać powietrza. Jest to niezwykle ważne ze względu na stabilność mikroklimatu w terrarium, na które są niezwykle wrażliwe różnorodne gatunki gadów, pająków czy małych stworzeń terraryjnych. Stała temperatura, będąca źródłem ciepła to połowa sukcesu terrarium.

Żarówki neodymowe - doskonała temperatura i ciepło w terrarium

Czym różnią się żarówki neodymowe od klasycznych żarówek? Przede wszystkim są to produkty, w których wnętrzu znajduje się specjalny neodymowy gaz, który dba o odpowiednie spectrum światła w terrarium. Ze względu na doskonałe parametry żarówki te polecane są także do oświetlania roślin terraryjnych. Co więcej, żarówka grzewcza neodymowa to także doskonałe ciepło, zapewniające piękny wygląd terrarium. To ciepłe i niejako "miękkie" światło podkreśla kolory zielony i czerwony, przez co wyeksponują barwę gekonów, agamy, żółwia czy innych stworzeń terraryjnych. Jeśli zależy nam na doskonałym źródle ciepła, które będzie najbardziej zbliżone do naturalnego, wybierzmy żarówki neodymowe. Taka żarówka grzewcza polecana jest do zwierząt preferujących dzienny tryb życia.

Żarówka neodymowa do terrarium w ofercie sklepu Allezoo

W naszej ofercie znajdziesz przeróżne żarówki terrarystyczne. Każda z nich spełnia inne zadanie, dlatego też wybierzesz tutaj dokładnie to, czego potrzebuje Twoje zwierzątko. Możesz zdecydować się na warianty, które podwyższą temperaturę w terrarium, wytworzą promieniowanie podczerwone, nie zakłócając przy tym normalnego rytmu dnia i nocy. Różne gatunki reagują odmiennie na natężenie światła czy wysokość temperatury. Musisz zwrócić na to uwagę, jeśli nie chcesz wyrządzić krzywdy swojemu pupilowi. 

Dlatego jeszcze jednym ważnym rozróżnieniem, o którym musisz pamiętać, jest wybór źródła światła ze względu na klimat terrarium i naturalne bytowanie zwierzęcia. Tu ważna jest nie tylko temperatura, ale także spectrum światła i proporcje między światłem UVA a UVB.

W terrarium o małych rozmiarach najczęściej montuje się żarówkę, której moc nie przekracza 13 W. W docelowych zbiornikach należy jednak korzystać jedynie z żarówek grzewczych, których moc wynosi co najmniej 26W. Tylko taki produkt może zapewnić wysokie temperatury i doskonałe źródło światła w większym i głębszym terrarium.

W pustynnych terrariach powinniśmy postawić na silniejszy system oświetlania i ogrzewania, np. żarówki grzewcze łączące w sobie promieniowanie UVA (35%) z UVB (10%). Wysoka temperatura będzie imitować warunki pustynne, a intensywne źródło ciepła zadba o komfort zwierząt przyzwyczajonych do piasków pustyni. Taką żarówkę warto zamontować np. w terrarium z agamą brodatą. 

Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią wyspę ciepła w terrarium tropikalnym lub subtropikalnym, warto wybrać żarówkę UVB 5.0, która zapewni stopień ogrzewania jak w lasach tropikalnych, a także będzie imitować światło z tego rejonu światła, dając efekt cienistych tropików. Terraria z taką żarówką to doskonałe miejsce dla gadów i płazów takich jak: legwana zielonego czy kameleona lamparciego. 

Temperatura i ciepło jednocześnie? Wysokiej jakości żarówka grzewcza do terrarium

W szerokim asortymencie Allezoo.pl znajdziesz różnorodne źródła światła i ogrzewania dla zwierząt terraryjnych w nowoczesnej odsłonie. Interesuje Cię niebieska lub czerwona żarówka grzewcza, która zadba o to, że temperatura nocą będzie optymalna? U nas znajdziesz ich bez liku. A może chcesz zadbać o stan roślin, wybierając żarówkę do ogrzewania, ciepła ale i do poprawy kondycji roślin w terrarium? Koniecznie odwiedź nasz katalog. 

Oczywiście, nie jest łatwo, szczególnie początkującemu terraryście, wybrać odpowiedni produkt. Dlatego zachęcamy Cię do zapoznania się z pełną ofertą Allezoo, w którym każda żarówka grzewcza to produkt najwyższej jakości, pochodzący od sprawdzonych i renomowanych producentów. Jeśli masz wątpliwości, nie wiesz, która żarówka będzie odpowiednia i zapewniała idealne źródło ciepła,  skontaktuj się z naszą profesjonalną obsługą. Z chęcią pomożemy Ci wybrać optymalną dla Twojego terrarium żarówkę. 

Opinie

5
angelikanowakowska dnia 2019-12-11 dodał komentarz o tytule: Duży wybór. Dobra cena

Wcześniej myślałam, że żarówki terrarystyczne to zwykłe żarówki, ale różnica jest ogromna. Żarówka powinna ogrzewać terrarium do odpowiedniej temperatury. Takiej jak w środowisku naturalnym!

5
Stanek dnia 2020-04-06 dodał komentarz o tytule: Duży wybór żarówek

Znalazłam u Was świetne żarówki do terrarium. Wybór jest naprawdę duży, więc można wybierać spośród wielu dobrych firm oraz rodzajów żarówek. Ceny również są w porządku :)

5
z.pawel dnia 2020-04-08 dodał komentarz o tytule: Zawsze wybieram te świetlówki

Kupiłem u Was żarówki grzewcze do terrarium od razu w większej ilości. W niewielu sklepach są te świetlówki, więc kupuję od razu kilka, bo obawiam się, że później ich nie znajdę.

5
Tomasz dnia 2020-04-17 dodał komentarz o tytule: Biorę zawsze te same żarówki

Przejrzałem ofertę AlleZoo i wybrałem dobre żarówki UVB do terrarium. Zawsze wybieram żarówki tej samej firmy, bo mam pewność, że będą działały naprawdę długo.

5
Arkadiusz dnia 2020-05-22 dodał komentarz o tytule: W AlleZoo znajdę niemal wszystko

Żarówka do terrarium dla żółwia może pełnić wiele funkcji, ale trzeba pamiętać, że jest niezbędna. Zadbanie o podstawowe potrzeby naszego zwierzęcia leży w naszych rękach. Dzięki AlleZoo kompletowanie zamówienia jest czystą przyjemnością.