KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Obroża uzdowa dla psa

Aktywne filtry

Beaphar GENTLE LEADERS obroża uzdowa

Beaphar GENTLE LEADERS obroża uzdowa

50,19 zł

(50,19 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie
TRIXIE uprząż uzdowa TOP TRAINER S 22cm

TRIXIE uprząż uzdowa TOP TRAINER S 22cm

13,79 zł

(13,79 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni

Wygodna obroża uzdowa dla psa

Wielu właścicieli psów boryka się z tym samym problemem wyboru najodpowiedniejszej obroży dla psa, która dodatkowo sprawi, że pies nie będzie się szarpał ani ciągnął smyczy w trakcie spaceru. Nauka chodzenia przy nodze jest długim i żmudnym procesem, a w dodatku zwykłe metody, takie jak podawanie przysmaków, zmiana kierunku spaceru, komendy słowne nie zawsze przynoszą efekty.

Warto wtedy sięgnąć po bardziej zdecydowane środki, które niepotrzebnie nie sprawiają psu bólu oraz nie rodzą frustracji, strachu czy agresji u zwierzęcia. Obroże dla psów w postaci kolczatek czy obroży zaciskowych to ostateczność. Rozwiązaniem może być obroża uzdowa dla psa.

Jak działa obroża uzdowa dla psa?

Obroża dla psa tego typu składa się z dwóch miękkich kawałków wytrzymałego materiału, które zakłada się na kufę i na szyję psa. Nie powoduje nadmiernego ucisku ani nie wżyna się w skórę, jak kolczatka. Po przypięciu do niej smyczy pozwala kontrolować ruchy głowy psa, jak ma to miejsce np. w przypadku koni (smycz uzdowa jest bardzo podobna do uzdy końskiej).

Ponadto obroże uzdowe takie jak Gentle Leaders marki Beaphar, wykorzystują psychologiczne mechanizmy rządzące psem. Delikatny ucisk w okolicy kufy sprawia, że pies naturalnie się podporządkowuje i uspokaja, dzięki temu kontakt z właścicielem jest prostszy, a komendy są łatwiej przyswajalne. Mechanizm ten związany jest z naturalnym sposobem wychowywania przez suki. Gdy matka chce przywołać szczeniaka do porządku, delikatne uciska zębami okolice jego pyszczka.

Czy uzdowe obroże dla psów to wybór dobry dla każdej rasy?

Tak! Obroże dla psów Gentle Leader występują w trzech wielkościach: S, M i L. Dodatkowo każda z nich posiada możliwość regulacji, dlatego nie ma znaczenia, czy nasz pupil jest niewielkich rozmiarów ratlerkiem, czy molosem. Dodatkowo obroża uzdowa dla psa może być wykorzystywana w treningach psów w każdym wieku - od szczeniaków do dorosłych psów z utrwalonymi negatywnymi zachowaniami.

Ile czasu zajmuje nauczenie chodzenia psa na smyczy z obrożą Gentle Leader?

Oczywiście zależy to od psa i jakości treningów. Jednak od pierwszego razu właściciel powinien zauważyć znaczącą różnicę w zachowaniu psa z obrożą, a po kilku tygodniach regularnych spacerów ciągnięcie powinno zostać zniwelowane.

Opinie

5
Leon dnia 2019-10-02 dodał komentarz o tytule: Dobry produkt

Zamówiłem uzda dla psa i od dzisiaj zaczynamy naukę chodzenia przy nodze! Mam nadzieję, mój Borys szybko się przyzwyczai!

5
Nikodem437 dnia 2020-01-14 dodał komentarz o tytule: Idealna na naukę!

Mam nadzieję, że obroża uzdowa pomoże mi nauczyć Kajtka spacerów przy nodze. W zaludnionych miejscach jest zbyt aktywny, to się musi zmienić.

5
Kozłowski dnia 2020-03-17 dodał komentarz o tytule: Mój wybór

Przejrzałem wszystkie obroże uzdowe i wybrałem tę dopasowaną do wielkości mojego psiaka. Sprawdza się dobrze i szybko do mnie dotarła. Dzięki!

5
Dąbrowski dnia 2020-04-07 dodał komentarz o tytule: Obroże przynosi efekty!

Uczę Borysa chodzić przy nodze na spacerach i pomaga mi obroża uzdowa dla psa. Efekty widać gołym okiem! Szczerze, to nie sądziłam, że nauka będzie szła tak dobrze :)

5
Ala-nowacka dnia 2020-05-10 dodał komentarz o tytule: Na początek super

Smycz uzdowa była pierwszą smyczą, z jaką mieliśmy do czynienia. Wiadomo, że nie latamy z nią cały czas, ale na początku jak najbardziej się przydała. Dzięki za szybką dostawę.