Obroża uzdowa dla psa

Katalog

Włączone filtry:
  Producent
  Przeznaczenie
  Wykonanie
  Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  Obroża uzdowa dla psa

  Wygodna obroża uzdowa dla psa

  Wielu właścicieli psów boryka się z tym samym problemem wyboru najodpowiedniejszej obroży dla psa, która dodatkowo sprawi, że pies nie będzie się szarpał ani ciągnął smyczy w trakcie spaceru. Nauka chodzenia przy nodze jest długim i żmudnym procesem, a w dodatku zwykłe metody, takie jak podawanie przysmaków, zmiana kierunku spaceru, komendy słowne nie zawsze przynoszą efekty.

  Warto wtedy sięgnąć po bardziej zdecydowane środki, które niepotrzebnie nie sprawiają psu bólu oraz nie rodzą frustracji, strachu czy agresji u zwierzęcia. Obroże dla psów w postaci kolczatek czy obroży zaciskowych to ostateczność. Rozwiązaniem może być obroża uzdowa dla psa.

  Jak działa obroża uzdowa dla psa?

  Obroża dla psa tego typu składa się z dwóch miękkich kawałków wytrzymałego materiału, które zakłada się na kufę i na szyję psa. Nie powoduje nadmiernego ucisku ani nie wżyna się w skórę, jak kolczatka. Po przypięciu do niej smyczy pozwala kontrolować ruchy głowy psa, jak ma to miejsce np. w przypadku koni (smycz uzdowa jest bardzo podobna do uzdy końskiej).

  Ponadto obroże uzdowe takie jak Gentle Leaders marki Beaphar, wykorzystują psychologiczne mechanizmy rządzące psem. Delikatny ucisk w okolicy kufy sprawia, że pies naturalnie się podporządkowuje i uspokaja, dzięki temu kontakt z właścicielem jest prostszy, a komendy są łatwiej przyswajalne. Mechanizm ten związany jest z naturalnym sposobem wychowywania przez suki. Gdy matka chce przywołać szczeniaka do porządku, delikatne uciska zębami okolice jego pyszczka.

  Czy uzdowe obroże dla psów to wybór dobry dla każdej rasy?

  Tak! Obroże dla psów Gentle Leader występują w trzech wielkościach: S, M i L. Dodatkowo każda z nich posiada możliwość regulacji, dlatego nie ma znaczenia, czy nasz pupil jest niewielkich rozmiarów ratlerkiem, czy molosem. Dodatkowo obroża uzdowa dla psa może być wykorzystywana w treningach psów w każdym wieku - od szczeniaków do dorosłych psów z utrwalonymi negatywnymi zachowaniami.

  Ile czasu zajmuje nauczenie chodzenia psa na smyczy z obrożą Gentle Leader?

  Oczywiście zależy to od psa i jakości treningów. Jednak od pierwszego razu właściciel powinien zauważyć znaczącą różnicę w zachowaniu psa z obrożą, a po kilku tygodniach regularnych spacerów ciągnięcie powinno zostać zniwelowane.