Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co powinny jeść króliki?

Króliki to bez dwóch zdań najsłodsze, najbardziej urocze zwierzątka. Kochane przez wielu, spotykane u każdego miłośnika małych, futerkowych pupili. Bardzo ważne jest to, by mieć, chociaż podstawową wiedzę na temat tego, co powinien jeść.

Ile powinien jeść królik miniaturka?

Jest to bardzo ogólne pytanie i nie da się ukryć, że nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Ilość jest różna, a bardzo dużo zależy od rodzaju pokarmu. Jednak uważa się, że króliki powinny jeść dwa razy w ciągu dnia.

Czy królik może jeść arbuza?

Tak, śmiało możesz podać swojemu królikowi arbuza, ale pamiętaj, aby wyjąć z niego pestki. Są bardzo szkodliwe dla pupili. Arbuz jest bardzo wodnisty, więc po takim owocowym posiłku możesz się przygotować, na częste sprzątanie po króliku! Pamiętaj, aby traktować arbuza jako owocową przekąskę dla królika, bo większa ilość może powodować wzdęcia u Twojej trusi.

Czy króliki mogą jeść banany?

Banany są nie tylko lubiane przez ludzi, ale także przez zwierzęta. Banan jest nie tylko smaczny, ale także bogaty w błonnik i cukry. Nie ma żadnych przeszkód, które zabroniłyby podawać królikom ten owoc. Musisz jednak pamiętać, że jest on bardzo kaloryczny i tuczący. Nie podawaj go codziennie. Banan to owoc, który sprawdzi się idealnie jako przekąska czy nagroda. Pamiętaj, by podawać go bez skórki, w małych ilościach.

Czy króliki mogą jeść ogórki?

Zastanawiasz się, jak to wygląda w przypadku ogórków? Ogórki zawierają dużo wody, a także oczyszczają organizm z toksyn. Co więcej, przyśpieszają metabolizm. Możesz serwować je swojemu pupilowi dość często. Nie przestrasz się, kiedy zauważysz miękkie bobki. Jest to spotykane u wrażliwych królików. Czy ogórka trzeba obierać ze skórki? Nie, nie trzeba. Mimo wszystko w dużej mierze zależy to od preferencji Twojego pupila. Czy będzie mu smakować, czy też będzie trzeba obrać. Warto wspomnieć, że podając ogórka ze skórką, trzeba go dobrze umyć oraz wytrzeć z wody.

Czy króliki mogą jeść truskawki?

Co z truskawkami? Piękne czerwone, soczyste, słodziutkie truskawki to zdecydowanie owoc, któremu nie potrafi oprzeć się nikt, nawet królik. Owoce te mogą pochwalić się bogatą zawartością witaminy C. Znajdziemy w nich również wapń i fosfor. Jak je podawać? Możemy karmić królika świeżymi oraz suszonymi, razem z liśćmi. Ważne by były czyste, osuszone z wody. Pamiętaj, by nie przesadzać z ich ilością. Co za dużo, to nie zdrowo. Zbyt duża ilość tego owocu może powodować szybkie utycie, a nawet biegunkę.

Czy królik może jeść kukurydzę?

W takim razie, co z kukurydzą? Kukurydza, szczególnie młoda jest uwielbiana przez króliki. Można ją podawać w całej formie, bez oczyszczania z liści. Dobrze jest być świadomym tego, że kukurydza przyśpiesza procesy biologiczne oraz jest niedrogą, wysokokaloryczną paszą.

Czy króliki mogą jeść kapustę?

Jeśli chcemy do diety naszego królika wprowadzić kapustę, należy robić to stopniowo z należytą ostrożnością. Jakie kapusty można serwować bez obaw? Kapustę pekińską, włoską, białą, czerwoną i chińską.

Czy króliki mogą jeść jabłka?

Jak najbardziej! Jabłka są ratunkiem dla królika podczas problemów z trawieniem oraz pomocne przy biegunce. Możesz podawać je codziennie, oczywiście w małych ilościach. Dobrze jest podawać je pupilowi ze skórką, ponieważ pod nią znajduje się najwięcej witamin. Uważaj na pestki! Pozbądź się ich z owocu, zanim zaserwujesz ten owoc pupilowi.

Czy króliki mogą jeść pomidory?

Króliki jak najbardziej mogą jeść pomidory. Nie da się ukryć, że króliki bardzo lubią ten owoc. Jednak bardzo istotne jest to, by nie stanowiły one głównego źródła pożywienia. Sprawdzą się świetnie jako nagroda lub przekąska. Pomidory obniżają poziom cholesterolu, a nawet pomagają przedwczesnemu starzeniu się.

Czego nie może jeść królik?

Króliki potrzebują zróżnicowanej diety. Jest to w pewnym sensie wyzwanie, któremu musisz sprostać. Urozmaicanie posiłków nie wymaga jedynie kreatywności, ale również należytej ostrożności. Królik nie powinien spożywać owoców egzotycznych i słodyczy.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiPokarm dla królika

Jaka karma dla królika?

Nasze króliki bardzo lubią karmę ziołowo-warzywną. Sprawia nam to radość, ponieważ posiada w sobie wszystko, co korzystnie oddziałuje na ich organizm. Co więcej, jest źródłem naturalnych witamin i odżywczych składników mineralnych. Króliki chwalą też sobie karmy pełnoporcjowe.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Jaka jaszczurka na początek?

Joanna Chabora

4 tygodnie

Co mogą jeść szczury?

Joanna Chabora

1 miesiąc

Jaka klatka dla świnki morskiej?

Joanna Chabora

7 miesięcy

Czym żywi się wiewiórka?

Joanna Chabora

1 rok

0 komentarzy na temat “Co powinny jeść króliki?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *