Odbieraj o dowolnej porze - jak lubisz!

W niektórych przydatkach umówienie się z kurierem na doręczenie przesyłki jest bardzo trudne. W większości nie mamy zagwarantowanego doręczenia na konkretny dzień, nie wspominając już o godzinie. O ile w większych miastach na dużych osiedlach firmy kurierskie czasami doręczają przesyłki wieczorami o tyle nie jest to praktyka częsta i w mniejszych miejscowościach praktycznie niemożliwa.

Dla wygody naszych klientów współpracujemy z dwiema największymi w Polsce sieciami odbiorów w punkcie:

Zauważamy, że te formy dostaw są coraz częstszymi wyborami naszych klientów.

Wygodne godziny odbioru

Niewątpliwym atutem tego typu rozwiązań jest możliwość odbioru w wygodnej dla siebie lokalizacji i dogodnej porze. Nie potrzeba umawiać się z kurierem na odbiór przesyłki i wyczekiwać aż przyjedzie. To zdecydowanie mniej stresujące i wygodniejsze. Kurier dostarcza przesyłkę do wybranego punktu, który odwiedzamy kiedy możemy. O fakcie doręczenia jesteśmy powiadamiani sms-em i/lub e-mailem. Wszystko super ma to, jednak pewne ograniczenia o których warto wiedzieć. Według nas są jednak znośne i jeśli wiemy o nich wcześniej można się łatwo dopasować. Jest to jednak kwestia indywidualna.

Wady odbiorów w punkcie

Korzystając z odbiorów punkcie Poczty Polskiej w ramach współpracujących punktów tj. stacje Orlen, kioski Ruchu, Żabki i Freshmarkety nie zapłacimy za przesyłki przy odbiorze. Jest to w chwili obecnej zbyt trudne do wykonania, lecz zapewne wraz z rozwojem stanie się możliwe. Warto wiedzieć, że w przypadku np. kiosków Ruch płatność kartą jest możliwa, jednak nie w tej sieci (Poczta Polska). Taka możliwość jest na pewno jeśli przesyłka jest wysłana poprzez bezpośrednią usługę Paczka w Ruchu. To dosyć skomplikowane dla Kupującego, ale mogę powiedzieć rozważamy wdrożenie także bezpośredniej współpracy z Ruchem, więc być może płatności przy odbiorze w tej formie również sę pojawią.

Odbiory w punkcie Poczty Polskiej są ograniczone także czasowo. Odbiorów dokonywać można w godzinach pracy zależnych od wybranego punktu. Nie dotyczy to stacji Orlen, które w zdecydowanej większości są czynne całą dobę i również w święta. Żabki są także elastyczne i nie wiem czy znajdziemy Żabkę czynną krócej niż do 23:00 w dni powszednie.

Ograniczeń nie mają Paczkomaty i rozwój tej sieci cieszy nas niezmiernie. Zauważamy nie tylko w swoim otoczeniu, lecz także w innych miastach i mniejszych miejscowościach znaczący wzrost urządzeń. Przesyłkę w Paczkomacie odbierzemy o dowolnej godzinie, kiedy tylko możemy. Na odbiór przesyłki od momentu jej umieszczenia w urządzeniu mamy 48h, a jeśli nam się nie uda przesyłka na 3 dni robocze trafi do przypisanego do urządzenia oddziału Inpost. Możemy także przedłużyć czas oczekiwania paczki w Paczkomacie, jednak jest to usługa dodatkowo płatna.

Wygodnie w Paczkomacie odbiera się także przesyłki z płatnością przy odbiorze. Płacimy za nie wówczas kartą w terminalu zamontowanym w urządzeniu lub możemy to zrobić wcześniej za pomocą szybkich, internetowych płatności. Będzie to jedyna opcja, jeśli wybrany Paczkomat nie posiada terminala, jednak to bardzo rzadkie zjawisko.

Odbiór w punkcie - blisko Ciebie

Lokalizacja to główny atut tej formy wysyłki. Mnogość punktów i możliwości sprawia, że ich lokalizacja jest świetna i to w całej Polsce. Daje to także, możliwość załatwienia kilku rzeczy za jednym razem. Np. zakupy w markecie, tankowanie wraz z odbiorem przesyłki ze sklepu internetowego AlleZoo :)

Paczkomaty wiodą prym (w większości). Są zazwyczaj przy dużych skupiskach, osiedlach. Przy stacjach benzynowych czy centrach handlowych, ostatnio obserwuję Paczkomaty przy Żabkach. Warte wspomnienia jest także, że Inpost widocznie dba o prawidłowe funkcjonowanie swojej sieci zwracając szczególną uwagę o poprawne oznaczanie gabarytów nadawanych przez Sprzedawców przesyłek. Częstą praktyką bywało wcześniej zawyżanie wysyłanych gabarytów, co uniemożliwiało poprawną gospodarkę posiadanymi skrytkami. Obecnie ten problem został wydaje się skutecznie rozwiązany, co zdecydowanie ułatwi pracę Inpostowi, a Odbiorcom i Sprzedawcom oszczędzi czasu i nerwów i zwiększy satysfakcję z zakupów.

Podsumowując odbiory w punkcie to bardzo wygodna forma wysyłki dla Klientów i dla nas jako Sprzedawców, ponieważ bazujemy na satysfakcji tych pierwszych. Zapraszamy Ciebie i Twojego pupila do wygodnych, inetrentowych zakupów!