Furminator dla maine coona

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Furminator dla maine coona

Furminator dla Maine Coona. Koniecznie sprawdź

To zdecydowanie jeden z największych kotów domowych. Im większy zwierzak – tym większe wymagania. Jesteśmy pewni, że jeśli masz takiego kociaka, to na pewno liczyłeś się z obowiązkami, nie bój się, dasz sobie radę! Wystarczy, że będziesz znać kilka podstawowych zasad!

Maine Coon

Ten futrzak jest największą i najstarszą rasą kotów domowych, mówi się, że jest skrzyżowaniem kota i szopa, co nie jest to oczywiście prawdą – takie połączenie jestgenetycznie niemożliwe. Jego sierść jest długa, często pręgowana. Zazwyczaj waży od 4 do 11 kilogramów, to naprawdę duży kociak!

Jaki furminator dla Maine Coona?

Najważniejszy jest rozmiar kota, furminator przeznaczony dla małej kici nie spełni swojej funkcji w przypadku Maine Coona, im większa szczotka – tym lepiej. Furminator najlepiej działa w partiach grzbietowych górnych oraz w okolicach ogona. Włosy na brzuchu często są zlepione i puchowe, dlatego trudno zebrać je taką szczotką. Pamiętaj, żeby czesać kota delikatnie, aby uniknąć podrażnienia skóry. Jeśli Twój Maine Coon jest jeszcze dzieckiem, warto zacząć przyzwyczajać go do pielęgnacji. Furminatora używaj tuż przed kąpielą, żeby Twój kot niepotrzebnie nie wylizywał nadmiaru sierści, jest to niebezpieczne dla jego zdrowia.