Furminator dla kota brytyjskiego

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Furminator dla kota brytyjskiego

Czym czesać kota brytyjskiego, aby osiągnąć zadowalające efekty?

Miesiące wiosenne oraz jesienne to okres bardzo intensywnego linienia kotów. Wielu właścicieli czworonogów ma wówczas problem ze zbyt dużą ilością sierści. Szczególnie jeśli w domu zamieszkuje więcej niż jedno zwierzę.

Jak czesać kota aby osiągnąć zadowalające efekty?

Narzędzie do czesania kota przede wszystkim należy dobierać mając na względzie strukturę oraz długość jego włosa, ale również efekt jaki poprzez czesanie zamierzamy osiągnąć. Okrywa włosowa u kotów jest bardzo zróżnicowana w zależności od rasy kota. Warto wiedzieć, że każdy typ sierści wymaga zupełnie różnej pielęgnacji. Są futra, które pielęgnuje się zdecydowanie łatwiej niż inne. Biorąc pod uwagę wszystkie te różnice, nie da się znaleźć jednego, uniwersalnego narzędzia, które nada się do pielęgnacji każdego typu kociej sierści. Niezależnie jednak od wyboru urządzenia, kluczowe znaczenie w pielęgnacji kociej sierści ma systematyczność wykonywania kosmetycznych czynności.

Furminator dla kota brytyjskiego

Furminatory do pielęgnacji kociej sierści są stosunkowo nowymi urządzeniami, gdyż w powszechnym użyciu są dopiero od kilku lat. Urządzenie to swoim działaniem i konstrukcją jest nieco podobne do trymerów. Furminatory przeznaczone są do usuwania warstwy sierści, która nazywana jest podszerstkiem. To właśnie warto warstwą przede wszystkim odpowiedzialna jest za nadawanie zwierzęcej sierści puszystości. Urządzenie, jest nie tylko proste w użyciu, ale również niezwykle skutecznie sprawdza się w pielęgnacji większości typów kociej sierści.

Rodzaj narzędzia które musi być dobrany do rodzaju sierści

Wybierając narzędzie do pielęgnacji sierści czworonoga, należy przede wszystkim określić, jaki typ futra przy jego pomocy będzie pielęgnowany. W przypadku kotów brytyjskich występują dwie odmiany: krótkowłosa i długowłosa.

Koty długowłose wymagają zupełnie innych narzędzi pielęgnacyjnych niż te krótkowłose. Dobór metod pielęgnacji nie jest prosty, dlatego przynajmniej na początku warto skorzystać z rad specjalistów, którzy doskonale będą potrafili doradzić w sposobie odpowiedniej pielęgnacji kociego futra.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews Furminator dla kota brytyjskiego
5
Marta R dnia 2019-11-28 dodał komentarz o tytule: Idealne rozwiązanie dla brytyjczyków
Opinia zweryfikowana zakupem

Czesanie kota brytyjskiego jest możliwe tylko z dobrymi akcesoriami, inaczej to praktycznie nie ma sensu. Furminator od Allezoo polecę każdemu właścicielowi kota brytyjskiego.

5
Kamil dnia 2020-03-20 dodał komentarz o tytule: Problem z głowy
Opinia zweryfikowana zakupem

Linienie kota brytyjskiego potrafi doprowadzić do szału cały dom. Nie macie pojęcia ile sierści zostawiał nasz Bilbo, zanim nie kupiliśmy furminatora.

5
Jakub dnia 2020-05-11 dodał komentarz o tytule: A jednak się przydał!
Opinia zweryfikowana zakupem

Myślałem, że furminator dla kota brytyjskiego to zbędny dodatek, gadżet o którym tylko słychać wszędzie a sam nie działa. Ale byłem w błędzie. Furminator sprawdza się znakomicie, świetnie zbiera sierść, jest banalny w obsłudze. Super zapakowana paczka i szybka dostawa.

5
Sylwia dnia 2020-05-22 dodał komentarz o tytule: 10/10
Opinia zweryfikowana zakupem

Nie mam zastrzeżeń do tego, jak teraz wygląda mój kot brytyjski krótkowłosy! Pielęgnacja poszła mi naprawdę dobrze, sama operowałam furminatorem i o ile za pierwszym razem nie było kolorowo, tak teraz jest po prostu genialnie!

5
Błążej Połecki dnia 2020-05-28 dodał komentarz o tytule: Zasłużone 5 gwiazdek
Opinia zweryfikowana zakupem

Furminator dla kotów brytyjskich od Allezoo jest super. Zapłaciłam znacznie mniej niż chcieli w sklepie stacjonarnym, na zamówienie czekałam tylko trzy dni, a sam furminator sprawdza się bez zarzutów.