Furminator dla sznaucera

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Furminator dla sznaucera

Furminator dla sznaucera

Sznaucer to jedna z niewielu ras psów, która występuje w trzech rozmiarach

  • miniaturowym,
  • średnim i
  • olbrzymim.

Niezależnie od wielkości psa tej rasy, wymaga on regularnego szczotkowania. W szczególności szczotkowania wymaga jego charakterystyczna broda. Najlepszym narzędziem do tego typu zabiegów jest furminator. Co to takiego? Jak wygląda tego typu urządzenie i jaki furminator dla sznaucera wybrać, by doskonale się sprawdził? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i poradnikiem.

Jak zbudowany jest furminator?

Każdy, klasyczny (obenie mamy także dostępne inne produkty tej marki) furminator składa się z rączki i główki. Główka to stalowy "grzebień" z bardzo gęsto osadzonymi ząbkami. Dzięki temu urządzenie to pozwala na usuwanie podszerstka, bez naruszania właściwej warstwy sierści. Główka wykonana jest ze stali nierdzewnej, więc urządzenie można śmiało płukać w wodzie, bez obawy o pojawienie się rdzy.

Z drugiej strony urządzenia znajduje się rączka, która najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego ukształtowanego w taki sposób, by dobrze leżała w ręce osoby, która wyczesuje zwierzę. W naszej ofercie dostępne są również furminatory przypominające kształtem tradycyjną szczotkę do włosów.

Rozmiary

Zwierzęta, które wymagają stosowania furminatora bardzo różnią się między sobą rozmiarami, dlatego w naszej ofercie dostępne są furminatory dedykowane dla psów od tych najmniejszych do największych.

    • Dla sznaucerów miniaturowych przeznaczone są furminatory w rozmiarze S - czyli dla psów o masie do 9 kg.
    • Dla sznaucerów średnich najlepszym wyborem będzie furminator M,
    • przeznaczony dla psów o masie od 9 do 23 kg. Sznaucer olbrzymi powinien korzystać z furminatora w rozmiarze L lub XL.

Furminatory można stosować również w przypadku kotów. Wtedy warto wybrać specjalny furminator dedykowany właśnie dla tego gatunku zwierząt.

Dlaczego warto stosować furminator?

Takie narzędzie pozwala przede wszystkim na zredukowanie ilości sierści gubionej w domu przez koty lub psy. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać w domu czystość, nawet podczas linienia.