KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

POKAŻ WYNIKI

Furminator dla labradora

Aktywne filtry

Furminator dla labradora - opis i zastosowanie

Sierść labradora tylko pozornie jest łatwa w utrzymaniu. Jej intensywne linienie, wiąże się z koniecznością ciągłego usuwania martwego włosia. W tym celu, powinno się stosować furminatory, czyli specjalistyczne narzędzia, przeznaczone do oczyszczania psiej sierści.

Jak powinien wyglądać furminator dla labradora? Przede wszystkim powinien posiadać odpowiedniej długości końcówkę, wykonaną najlepiej z nierdzewnego materiału. Dzięki temu, będzie on całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia i nie spowoduje powstania stanów zapalnych. Jeśli już mowa o końcówce, to powinna ona mieć strukturę grzebienia z zaokrąglonymi ząbkami, dzięki którym z powodzeniem będzie można usunąć martwe włosy podszerstka, bez wpływu na sierść okrywową. Muszą być one odpowiednio mocno usadowione w rączce. Dzięki temu nie pozostaną wewnątrz psiej sierści, nawet po bardzo intensywnym szczotkowaniu.

Dobry furminator dla labradora, powinien posiadać też rączkę, która będzie wyposażona w specjalną, antypoślizgową powłokę. Najbardziej funkcjonalne rozwiązania, powinny być wyposażone w specjalny przycisk, po naciśnięciu którego martwa sierść zostanie usunięta.

To wszystko daje Ci oryginalny Furminator dostępny w naszym sklepie. Kupując produkty z tej kategorii masz pewność, że nie skaleczą one Twojego pupila. Powyżej zawarto jedynie kilka cech odpowiednigo zgrzebła. Furminatory to jednak bardziej przemyślane produkty, które dadzą Ci taką jakość jakiej oczekujesz.

Dlaczego należy oczyszczać sierść labradora?

Labradory linieją praktycznie przez cały rok. Oczyszczanie sierści za pomocą furminatora nie jest zbyt trudne, aczkolwiek winno być wykonywane zwykle co dwa, trzy dni i nie rzadziej, niż raz w tygodniu.

  1. Oczyszczając sierść psa, ograniczamy roznoszenie martwego włosia po całym domu.
  2. Dzięki zabiegom oczyszczania psiej sierści, jest ona lepiej wentylowana. Proces ten wpływa korzystnie na funkcjonowanie nie tylko samego włosia, ale i naskórka.
  3. Wyczesywanie martwego włosia, ogranicza powstawanie u labradorów tzw. hot spotów, czyli miejsc, w których powstają charakterystyczne, punktowe zapalenia skóry.
  4. Regularne oczyszczanie sierści psa, przedkłada się również na zmniejszenie prawdopodobieństwa pojawienia się u niego pasożytów, takich jak chociażby pchły.

Podsumowując, furminator jest podstawowym narzędziem, które jest niezbędne nie tylko podczas pielęgnacji labradora, ale każdej innej, psiej rasy.

Opinie

5
Patrycja Brodecka dnia 2019-10-23 dodał komentarz o tytule: Polecam!

Kupiłam tutaj bardzo dobry furminator dla labradora. Paczka przyszła po dwóch dniach od zamówienia! Klasa!

5
Dulko dnia 2020-02-04 dodał komentarz o tytule: Niezawodny sprzęt

Pielęgnacja labradora potrafi być wymagająca, wierzcie mi! :) Furminator to spore ułatwienie, zwłaszcza, że mój pies nie lubi czesania i szczotki.

5
milena.dankiewicz dnia 2020-03-30 dodał komentarz o tytule: Kupiłam furminator

W końcu jakiś porządny furminator. Labrador nie zostawia już tony sierści w całym domu. Wszyscy odetchnęliśmy dzięki temu, bo sytuacja była już naprawdę fatalna.

5
milosz.z dnia 2020-04-25 dodał komentarz o tytule: Naprawdę dobry furminator

Już od dawna polowałem na taki furminator. Labrador jest przyzwyczajony do strzyżenia i całość zajmuje mi niewiele ponad 100 minut :)

5
justyna dnia 2020-05-13 dodał komentarz o tytule: Kupiłam furminator i szczotkę

Niezawodna szczotka. Furminator jeszcze lepszy. Labrador nie musi już co chwilę jeździć do fryzjera, wszystko robię sama w domu i muszę wam powiedzieć, że efekty są naprawdę dobre :)