Furminator dla labradora

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Furminator dla labradora

Furminator dla labradora - opis i zastosowanie

Sierść labradora tylko pozornie jest łatwa w utrzymaniu. Jej intensywne linienie, wiąże się z koniecznością ciągłego usuwania martwego włosia. W tym celu, powinno się stosować furminatory, czyli specjalistyczne narzędzia, przeznaczone do oczyszczania psiej sierści.

Jak powinien wyglądać furminator dla labradora? Przede wszystkim powinien posiadać odpowiedniej długości końcówkę, wykonaną najlepiej z nierdzewnego materiału. Dzięki temu, będzie on całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia i nie spowoduje powstania stanów zapalnych. Jeśli już mowa o końcówce, to powinna ona mieć strukturę grzebienia z zaokrąglonymi ząbkami, dzięki którym z powodzeniem będzie można usunąć martwe włosy podszerstka, bez wpływu na sierść okrywową. Muszą być one odpowiednio mocno usadowione w rączce. Dzięki temu nie pozostaną wewnątrz psiej sierści, nawet po bardzo intensywnym szczotkowaniu.

Dobry furminator dla labradora, powinien posiadać też rączkę, która będzie wyposażona w specjalną, antypoślizgową powłokę. Najbardziej funkcjonalne rozwiązania, powinny być wyposażone w specjalny przycisk, po naciśnięciu którego martwa sierść zostanie usunięta.

To wszystko daje Ci oryginalny Furminator dostępny w naszym sklepie. Kupując produkty z tej kategorii masz pewność, że nie skaleczą one Twojego pupila. Powyżej zawarto jedynie kilka cech odpowiednigo zgrzebła. Furminatory to jednak bardziej przemyślane produkty, które dadzą Ci taką jakość jakiej oczekujesz.

Dlaczego należy oczyszczać sierść labradora?

Labradory linieją praktycznie przez cały rok. Oczyszczanie sierści za pomocą furminatora nie jest zbyt trudne, aczkolwiek winno być wykonywane zwykle co dwa, trzy dni i nie rzadziej, niż raz w tygodniu.

  1. Oczyszczając sierść psa, ograniczamy roznoszenie martwego włosia po całym domu.
  2. Dzięki zabiegom oczyszczania psiej sierści, jest ona lepiej wentylowana. Proces ten wpływa korzystnie na funkcjonowanie nie tylko samego włosia, ale i naskórka.
  3. Wyczesywanie martwego włosia, ogranicza powstawanie u labradorów tzw. hot spotów, czyli miejsc, w których powstają charakterystyczne, punktowe zapalenia skóry.
  4. Regularne oczyszczanie sierści psa, przedkłada się również na zmniejszenie prawdopodobieństwa pojawienia się u niego pasożytów, takich jak chociażby pchły.

Podsumowując, furminator jest podstawowym narzędziem, które jest niezbędne nie tylko podczas pielęgnacji labradora, ale każdej innej, psiej rasy.